CUI 18715393
ALPCONSTRUCT SRL
ALPCONSTRUCT SRL este o firmă din Malu Alb, județul Vâlcea, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.9 mil. lei (+255.8% față de 2024), un profit net de 2 mil. lei și 23 de angajați.
Date de identificare
CUI
18715393
Nr. înregistrare
J2006000437387
EUID
ROONRC.J2006000437387
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Malu Alb
Adresă
MALU ALB, Nr. 38 bis, C.P. 247069
Data înregistrării
30-05-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.05.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 861 841
Rezultat net
+1 964 162
Capitaluri proprii
3 416 770
Număr mediu de salariați
23
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 932 358
|
1 830 190
|
746 994
|
386 294
|
235 720
|
293 088
|
351 363
|
268 606
|
104 120
|
59 739
|
68 976
|
21 014
|
48 332
|
83 839
|
125 528
|
15 738
|
71 478
|
| Active circulante |
3 111 910
|
1 014 733
|
2 703 308
|
465 079
|
631 852
|
1 488 810
|
1 603 667
|
1 465 831
|
1 185 385
|
698 454
|
897 207
|
609 973
|
568 932
|
550 550
|
917 210
|
470 375
|
190 640
|
| Stocuri |
2 267
|
290 000
|
750
|
48 492
|
23 860
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 153
|
15 872
|
80
|
80
|
0
|
2 466
|
5 197
|
| Creanțe |
2 493 169
|
736 522
|
2 617 646
|
414 220
|
263 083
|
1 011 729
|
1 460 722
|
837 855
|
949 107
|
776 676
|
697 851
|
545 899
|
588 754
|
327 366
|
441 260
|
182 944
|
102 974
|
| Casa și conturi la bănci |
616 474
|
−11 789
|
84 912
|
2 367
|
344 909
|
477 081
|
142 945
|
627 976
|
236 278
|
−78 222
|
198 203
|
48 202
|
−19 902
|
223 104
|
475 950
|
284 965
|
82 469
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 627 498
|
1 180 451
|
676 324
|
669 474
|
240 749
|
756 116
|
885 921
|
693 335
|
609 574
|
459 418
|
168 093
|
243 151
|
234 385
|
176 939
|
243 994
|
98 655
|
74 518
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
18 643
|
18 643
|
18 643
|
18 643
|
18 643
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
−22 171
|
−22 171
|
−22 171
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 416 770
|
1 664 472
|
2 755 335
|
163 256
|
608 180
|
1 007 139
|
1 050 466
|
1 041 102
|
679 931
|
298 775
|
798 090
|
410 007
|
405 050
|
479 621
|
798 744
|
387 458
|
187 600
|
| Capital subscris vărsat |
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
240
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 861 841
|
1 928 760
|
3 339 072
|
967 289
|
2 761 929
|
2 263 293
|
2 057 664
|
1 282 064
|
1 712 895
|
854 181
|
1 575 137
|
308 186
|
111 253
|
791 277
|
1 431 184
|
945 592
|
776 417
|
| Venituri totale |
6 589 934
|
2 224 629
|
3 339 171
|
986 789
|
2 761 929
|
2 268 928
|
2 057 664
|
1 282 064
|
1 712 895
|
854 181
|
1 575 137
|
308 186
|
111 253
|
791 277
|
1 431 184
|
945 919
|
776 532
|
| Cheltuieli totale |
4 236 713
|
2 162 270
|
720 246
|
951 820
|
2 171 090
|
1 870 735
|
1 442 324
|
784 056
|
1 064 050
|
555 747
|
1 038 556
|
302 212
|
185 824
|
660 036
|
810 427
|
692 579
|
698 294
|
| Rezultat brut |
+2 353 221
|
+62 359
|
+2 618 925
|
+34 969
|
+590 839
|
+398 193
|
+615 340
|
+498 008
|
+648 845
|
+298 434
|
+536 581
|
+5 974
|
−74 571
|
+131 241
|
+620 757
|
+253 340
|
+78 238
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 964 162
|
+34 559
|
+2 592 079
|
+27 215
|
+563 220
|
+376 673
|
+594 764
|
+485 188
|
+631 841
|
+250 685
|
+450 728
|
+4 958
|
−74 571
|
+80 877
|
+511 286
|
+199 857
|
+58 909
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
17
|
2
|
12
|
14
|
15
|
14
|
11
|
11
|
10
|
14
|
5
|
5
|
—
|
10
|
8
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ALPCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 861 841 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 964 162 lei.
-
Este ALPCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ALPCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are ALPCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată ALPCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ALPCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ALPCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.