CUI 18722293
DRONCA CONSTRUCŢII SRL
DRONCA CONSTRUCŢII SRL este o firmă din Berindia, județul Arad, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri. Firma este plătitoare de TVA din 2014 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8 mii lei (−98.0% față de 2024) și o pierdere netă de 18.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
18722293
Nr. înregistrare
J2006001011027
EUID
ROONRC.J2006001011027
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Berindia
Adresă
BERINDIA, Nr. 66, C.P. 317066
Data înregistrării
01-06-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.05.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-11-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 000
Rezultat net
−18 058
Capitaluri proprii
156 509
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
20 658
|
28 026
|
4 979
|
8 245
|
19 680
|
61 538
|
77 334
|
56 518
|
100 066
|
111 461
|
39 842
|
41 172
|
62 644
|
80 823
|
7 222
|
7 229
|
13 244
|
| Active circulante |
144 033
|
182 055
|
111 753
|
153 857
|
409 091
|
387 019
|
402 840
|
380 058
|
264 884
|
208 053
|
397 060
|
70 760
|
74 853
|
61 330
|
55 329
|
60 061
|
55 713
|
| Stocuri |
4 666
|
4 826
|
4 666
|
80 111
|
80 111
|
77 810
|
55 737
|
46 766
|
520
|
28 823
|
46 527
|
29 908
|
29 778
|
9 460
|
22 288
|
27 247
|
27 112
|
| Creanțe |
37 936
|
87 352
|
38 547
|
20 798
|
7 270
|
117 979
|
124 701
|
115 518
|
42 670
|
22 587
|
36 991
|
22 521
|
22 501
|
22 500
|
26 171
|
31 825
|
28 043
|
| Casa și conturi la bănci |
40 710
|
89 877
|
68 540
|
52 948
|
321 710
|
191 230
|
222 402
|
217 774
|
221 694
|
156 643
|
313 542
|
18 331
|
22 574
|
29 370
|
6 870
|
989
|
558
|
| Datorii |
8 182
|
8 847
|
51 195
|
11 544
|
43 815
|
38 059
|
108 600
|
85 237
|
68 977
|
51 737
|
122 844
|
10 819
|
24 208
|
55 096
|
65 578
|
74 306
|
107 932
|
| Capitaluri proprii |
156 509
|
201 234
|
65 537
|
150 558
|
384 956
|
410 498
|
371 574
|
351 339
|
295 973
|
267 777
|
314 058
|
101 113
|
113 289
|
87 057
|
−3 027
|
−7 016
|
−38 975
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 000
|
391 788
|
50 813
|
157 242
|
189 823
|
284 350
|
641 425
|
973 889
|
494 248
|
624 421
|
525 792
|
31 369
|
238 549
|
333 699
|
185 708
|
203 101
|
131 586
|
| Venituri totale |
8 721
|
391 813
|
50 813
|
170 604
|
253 400
|
392 849
|
750 656
|
1 053 749
|
494 559
|
628 683
|
525 806
|
38 161
|
242 025
|
335 703
|
189 686
|
203 106
|
131 587
|
| Cheltuieli totale |
26 779
|
205 784
|
135 335
|
215 631
|
248 881
|
322 804
|
712 864
|
967 820
|
441 474
|
530 098
|
271 682
|
49 191
|
208 533
|
235 548
|
180 006
|
163 659
|
135 144
|
| Rezultat brut |
−18 058
|
+186 029
|
−84 522
|
−45 027
|
+4 519
|
+70 045
|
+37 792
|
+85 929
|
+53 085
|
+98 585
|
+254 124
|
−11 030
|
+33 492
|
+100 155
|
+9 680
|
+39 447
|
−3 557
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−18 058
|
+156 349
|
−85 020
|
−46 399
|
+2 458
|
+66 425
|
+30 235
|
+75 366
|
+48 196
|
+83 719
|
+212 945
|
−12 175
|
+26 232
|
+90 084
|
+3 989
|
+31 960
|
−8 386
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
5
|
4
|
5
|
5
|
2
|
1
|
4
|
3
|
4
|
3
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DRONCA CONSTRUCŢII SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 000 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 18 058 lei.
-
Este DRONCA CONSTRUCŢII SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DRONCA CONSTRUCŢII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 noiembrie 2014.
-
Ce cod CAEN principal are DRONCA CONSTRUCŢII SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.
-
Când a fost înființată DRONCA CONSTRUCŢII SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DRONCA CONSTRUCŢII SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DRONCA CONSTRUCŢII SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.