CUI 18760548
MURAL CONSTRUCT SRL
MURAL CONSTRUCT SRL este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.3 mil. lei (+59.5% față de 2024), un profit net de 32.9 mii lei și 56 de angajați.
Date de identificare
CUI
18760548
Nr. înregistrare
J2006000428062
EUID
ROONRC.J2006000428062
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
STR. 1 MAI, NR.1, MANSARDA, ET.2
Data înregistrării
13-06-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-06-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 261 030
Rezultat net
+32 856
Capitaluri proprii
−12 096 156
Număr mediu de salariați
56
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 338 403
|
1 339 945
|
1 639 157
|
830 243
|
12 015
|
88 521
|
89 546
|
92 202
|
93 077
|
99 546
|
107 884
|
112 141
|
189 218
|
92 720
|
353 960
|
| Active circulante |
1 752 591
|
1 046 557
|
1 680 298
|
1 315 600
|
167 356
|
181 037
|
132 728
|
143 678
|
69 782
|
55 355
|
248 263
|
636 510
|
5 138 007
|
10 609 971
|
1 468 500
|
| Stocuri |
156
|
156
|
156
|
156
|
4 247
|
4 240
|
10 613
|
10 613
|
10 613
|
10 613
|
10 613
|
521 292
|
2 253 498
|
8 001 114
|
170 384
|
| Creanțe |
336 796
|
300 606
|
91 206
|
68 671
|
104 712
|
111 081
|
60 484
|
57 960
|
38 188
|
19 762
|
220 668
|
37 610
|
379 617
|
1 030 205
|
751 913
|
| Casa și conturi la bănci |
1 415 639
|
745 795
|
1 588 936
|
1 246 773
|
58 397
|
65 716
|
61 631
|
75 105
|
20 981
|
24 980
|
16 982
|
77 608
|
2 504 892
|
1 578 652
|
546 203
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
7 226
|
7 226
|
7 226
|
7 226
|
7 226
|
7 226
|
7 226
|
8 236
|
6 049
|
| Datorii |
15 187 150
|
14 515 514
|
15 532 922
|
15 586 260
|
9 813 244
|
7 963 608
|
6 242 623
|
6 324 878
|
5 276 505
|
2 433 356
|
357 916
|
159 344
|
4 735 295
|
9 822 025
|
138 630
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
68 551
|
68 551
|
70 664
|
70 664
|
70 664
|
70 664
|
70 664
|
70 664
|
25 900
|
229 348
|
| Capitaluri proprii |
−12 096 156
|
−12 129 012
|
−12 213 467
|
−13 440 417
|
−9 633 873
|
−7 762 601
|
−6 081 674
|
−6 152 436
|
−5 177 084
|
−2 341 893
|
−65 207
|
525 869
|
528 492
|
863 002
|
1 460 531
|
| Capital subscris vărsat |
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 261 030
|
10 818 622
|
18 105 606
|
17 372 410
|
16 203 236
|
22 299 714
|
24 038 542
|
24 183 254
|
8 315 867
|
11 735 111
|
13 030 521
|
7 902 758
|
17 160 314
|
7 241 896
|
3 734 658
|
| Venituri totale |
17 987 174
|
11 818 595
|
18 948 407
|
18 276 109
|
17 256 764
|
23 607 384
|
25 299 267
|
25 594 561
|
8 881 298
|
12 434 994
|
13 836 145
|
8 712 668
|
11 816 859
|
14 849 545
|
3 942 179
|
| Cheltuieli totale |
17 945 910
|
11 726 854
|
17 721 457
|
17 753 104
|
17 163 008
|
24 771 539
|
25 228 505
|
27 110 455
|
10 901 039
|
13 290 522
|
13 269 274
|
8 587 225
|
12 152 023
|
15 538 031
|
2 799 368
|
| Rezultat brut |
+41 264
|
+91 741
|
+1 226 950
|
+523 005
|
+93 756
|
−1 164 155
|
+70 762
|
−1 515 894
|
−2 019 741
|
−855 528
|
+566 871
|
+125 443
|
−335 164
|
−688 486
|
+1 142 811
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+32 856
|
+84 455
|
+1 226 950
|
+523 005
|
+93 756
|
−1 164 155
|
+70 762
|
−1 515 894
|
−2 019 741
|
−855 528
|
+561 872
|
+113 574
|
−335 164
|
−688 486
|
+954 416
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
40
|
62
|
70
|
58
|
115
|
121
|
133
|
78
|
69
|
77
|
46
|
74
|
87
|
67
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MURAL CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 261 030 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 32 856 lei.
-
Este MURAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MURAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iunie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are MURAL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MURAL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MURAL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MURAL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.