CUI 1876336
S.C.U.T. SA
S.C.U.T. SA este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 896.3 mii lei (−15.7% față de 2024), o pierdere netă de 12.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
1876336
Nr. înregistrare
J1991002483135
EUID
ROONRC.J1991002483135
Formă juridică
SA
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
BLD. AUREL VLAICU, NR.144
Data înregistrării
09-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
896 257
Rezultat net
−12 447
Capitaluri proprii
21 204 725
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 254 808
|
7 406 539
|
7 561 230
|
7 794 967
|
7 970 761
|
8 152 121
|
8 520 523
|
8 777 122
|
8 974 613
|
8 902 828
|
9 053 553
|
11 966 017
|
12 071 051
|
10 838 204
|
47 361 130
|
47 471 619
|
46 799 259
|
| Active circulante |
15 758 409
|
15 518 146
|
15 478 023
|
13 984 548
|
11 310 074
|
5 955 488
|
3 253 509
|
3 415 809
|
2 502 575
|
933 056
|
1 474 157
|
1 355 955
|
1 436 929
|
1 525 638
|
2 448 920
|
1 689 582
|
1 987 003
|
| Stocuri |
12 080 534
|
11 594 507
|
10 970 797
|
10 575 141
|
8 521 023
|
2 399 130
|
129 701
|
4 114
|
9 581
|
10 408
|
9 632
|
26 605
|
37 855
|
93 950
|
99 291
|
200 810
|
321 817
|
| Creanțe |
3 655 803
|
3 851 986
|
4 129 118
|
3 392 634
|
2 768 095
|
3 538 629
|
3 111 179
|
3 344 625
|
2 463 042
|
875 934
|
1 337 303
|
1 260 440
|
1 157 337
|
1 428 823
|
1 789 508
|
1 478 313
|
1 590 128
|
| Casa și conturi la bănci |
21 272
|
70 853
|
377 308
|
15 973
|
20 156
|
16 929
|
11 829
|
66 270
|
29 152
|
45 914
|
126 422
|
68 110
|
240 937
|
2 065
|
390 694
|
10 459
|
75 058
|
| Cheltuieli în avans |
1 521
|
361
|
49
|
49
|
48
|
563
|
540
|
974
|
572
|
1 399
|
1 685
|
1 000
|
2 980
|
1 198
|
40 033
|
31 979
|
48 184
|
| Datorii |
1 796 080
|
1 681 851
|
1 876 577
|
1 114 034
|
1 568 442
|
2 599 760
|
1 782 803
|
1 547 668
|
841 585
|
108 255
|
202 483
|
136 980
|
170 155
|
873 098
|
435 639
|
619 904
|
622 045
|
| Venituri în avans |
13 933
|
26 023
|
25 944
|
38 348
|
40 624
|
34 911
|
33 433
|
53 551
|
55 671
|
59 220
|
42 306
|
100 869
|
95 108
|
114 483
|
88 247
|
128 043
|
193 046
|
| Capitaluri proprii |
21 204 725
|
21 217 172
|
21 136 781
|
20 627 182
|
17 671 817
|
11 473 501
|
9 958 336
|
10 592 686
|
10 580 504
|
9 669 808
|
10 284 606
|
13 085 123
|
13 245 697
|
11 377 459
|
49 326 197
|
48 445 233
|
48 019 355
|
| Capital subscris vărsat |
14 014 864
|
14 014 864
|
14 014 864
|
14 014 864
|
11 242 497
|
4 519 449
|
2 925 398
|
2 925 398
|
2 925 398
|
1 950 265
|
1 950 265
|
2 440 698
|
2 440 698
|
2 440 698
|
2 440 698
|
2 440 698
|
2 440 698
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
896 257
|
1 063 328
|
1 215 880
|
1 069 983
|
1 140 477
|
660 694
|
989 370
|
1 982 245
|
1 664 327
|
884 605
|
1 675 457
|
887 050
|
1 165 652
|
1 042 645
|
3 494 244
|
5 005 296
|
4 938 180
|
| Venituri totale |
1 606 253
|
1 469 812
|
2 072 187
|
3 133 677
|
7 331 035
|
3 230 907
|
1 162 649
|
2 048 868
|
2 027 118
|
895 937
|
2 926 860
|
977 470
|
1 475 294
|
1 063 549
|
4 948 714
|
6 222 324
|
7 026 826
|
| Cheltuieli totale |
1 618 700
|
1 378 169
|
1 548 735
|
2 941 510
|
7 845 362
|
3 300 672
|
1 732 737
|
2 016 191
|
2 091 555
|
1 510 735
|
1 813 159
|
1 138 043
|
976 897
|
1 797 417
|
3 917 310
|
5 732 325
|
6 400 893
|
| Rezultat brut |
−12 447
|
+91 643
|
+523 452
|
+192 167
|
−514 327
|
−69 765
|
−570 088
|
+32 677
|
−64 437
|
−614 798
|
+1 113 701
|
−160 573
|
+498 397
|
−733 868
|
+1 031 404
|
+489 999
|
+625 933
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−12 447
|
+80 391
|
+509 600
|
+182 998
|
−524 732
|
−78 887
|
−580 365
|
+12 183
|
−64 437
|
−614 798
|
+970 326
|
−160 573
|
+498 397
|
−733 868
|
+880 964
|
+414 399
|
+540 470
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
5
|
4
|
6
|
5
|
15
|
11
|
14
|
18
|
12
|
25
|
51
|
51
|
54
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut S.C.U.T. SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 896 257 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 12 447 lei.
-
Este S.C.U.T. SA plătitoare de TVA?
-
Da, S.C.U.T. SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are S.C.U.T. SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată S.C.U.T. SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către S.C.U.T. SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește S.C.U.T. SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.