CUI 1883040
INTERCRIS SRL
INTERCRIS SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 1998 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 173.9 mii lei (+2.5% față de 2024), un profit net de 19.6 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
1883040
Nr. înregistrare
J1991003436134
EUID
ROONRC.J13/3436/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
STR. BOGDAN VODĂ, NR.11, ET.1
Data înregistrării
09-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1998
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
173 942
Rezultat net
+19 632
Capitaluri proprii
22 102
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 381
|
30 657
|
41 637
|
41 637
|
41 637
|
41 637
|
21 942
|
13 508
|
10 903
|
10 903
|
5 867
|
—
|
—
|
0
|
206 573
|
216 819
|
219 083
|
| Active circulante |
26 342
|
24 827
|
37 283
|
27 843
|
22 869
|
21 474
|
10 353
|
20 772
|
13 823
|
16 161
|
22 106
|
26 079
|
39 880
|
28 386
|
31 677
|
31 354
|
16 204
|
| Stocuri |
455
|
0
|
−3 724
|
6 221
|
529
|
2 649
|
5 660
|
4 147
|
4 147
|
1 122
|
1 122
|
2 010
|
16 225
|
1 776
|
12 065
|
9 235
|
2 291
|
| Creanțe |
7 817
|
3 313
|
19 763
|
14 028
|
9 569
|
8 382
|
—
|
—
|
875
|
8 448
|
16 946
|
10 321
|
20 065
|
21 972
|
18 461
|
9 655
|
8 616
|
| Casa și conturi la bănci |
18 070
|
21 514
|
20 652
|
5 699
|
11 328
|
10 422
|
4 693
|
16 625
|
8 801
|
6 568
|
4 038
|
13 748
|
3 590
|
4 638
|
951
|
12 464
|
5 297
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
11 621
|
12 037
|
20 970
|
54 860
|
69 473
|
82 476
|
74 428
|
49 021
|
69 493
|
79 778
|
106 860
|
114 404
|
134 338
|
129 211
|
344 361
|
318 693
|
281 625
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
22 102
|
43 447
|
57 950
|
14 620
|
−4 967
|
−19 365
|
−42 133
|
−14 741
|
−44 767
|
−52 714
|
−78 887
|
−88 325
|
−94 458
|
−100 825
|
−106 111
|
−70 520
|
−46 338
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
—
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
173 942
|
169 618
|
178 327
|
73 045
|
58 041
|
56 013
|
44 533
|
70 673
|
46 026
|
59 670
|
43 694
|
65 558
|
47 762
|
86 203
|
95 849
|
73 395
|
73 164
|
| Venituri totale |
173 945
|
169 976
|
179 227
|
74 131
|
59 724
|
57 433
|
44 825
|
70 884
|
46 352
|
60 011
|
44 558
|
66 060
|
48 214
|
300 342
|
96 174
|
80 048
|
73 642
|
| Cheltuieli totale |
149 136
|
170 341
|
130 140
|
48 746
|
43 576
|
32 645
|
71 926
|
39 007
|
37 173
|
32 126
|
31 874
|
55 235
|
40 770
|
295 055
|
131 765
|
102 182
|
88 317
|
| Rezultat brut |
+24 809
|
−365
|
+49 087
|
+25 385
|
+16 148
|
+24 788
|
−27 101
|
+31 877
|
+9 179
|
+27 885
|
+12 684
|
+10 825
|
+7 444
|
+5 287
|
−35 591
|
−22 134
|
−14 675
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+19 632
|
−1 046
|
+44 949
|
+23 230
|
+14 398
|
+23 008
|
−27 392
|
+30 025
|
+7 947
|
+26 173
|
+11 038
|
+8 381
|
+6 366
|
+5 287
|
−35 591
|
−26 434
|
−17 542
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERCRIS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 173 942 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 632 lei.
-
Este INTERCRIS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTERCRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1998.
-
Ce cod CAEN principal are INTERCRIS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată INTERCRIS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERCRIS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERCRIS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.