CUI 18844312
DANIEL SERVTRANS SRL
DANIEL SERVTRANS SRL este o firmă din Orş. Petrila, județul Hunedoara, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51 mii lei (−16.6% față de 2024), o pierdere netă de 18.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18844312
Nr. înregistrare
J20/1043/2006
EUID
ROONRC.J2006001043202
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Orş. Petrila
Adresă
STR. BURDEŞTI, NR.59
Data înregistrării
12-07-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 20.07.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0210 - Silvicultură şi alte activităţi forestiere
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
50 971
Rezultat net
−18 354
Capitaluri proprii
−38 709
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active circulante |
9 225
|
24 063
|
11 254
|
11 596
|
7 980
|
14 091
|
18 783
|
3 663
|
5 659
|
4 063
|
1 330
|
10
|
10
|
10
|
10
|
10
|
1 010
|
| Stocuri |
2 216
|
3 437
|
4 200
|
6 632
|
5 651
|
4 765
|
1 932
|
3 280
|
3 721
|
3 281
|
1 253
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 697
|
131
|
169
|
169
|
616
|
65
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
5 312
|
20 495
|
6 885
|
4 795
|
1 713
|
9 261
|
16 851
|
383
|
1 938
|
782
|
77
|
10
|
10
|
10
|
10
|
10
|
1 010
|
| Cheltuieli în avans |
2 500
|
2 500
|
2 500
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
50 434
|
22 846
|
22 248
|
20 995
|
10 913
|
4 951
|
5 871
|
4 709
|
19 493
|
20 742
|
10 311
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
1 950
|
| Capitaluri proprii |
−38 709
|
3 717
|
−8 494
|
−9 399
|
−2 933
|
9 140
|
12 912
|
−1 046
|
−13 834
|
−16 679
|
−8 981
|
−2 590
|
−2 590
|
−2 590
|
−2 590
|
−2 590
|
−940
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
50 971
|
61 143
|
47 949
|
41 695
|
43 557
|
42 020
|
57 544
|
33 687
|
23 402
|
17 251
|
3 806
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
67 606
|
88 676
|
53 886
|
47 897
|
50 891
|
57 244
|
84 232
|
62 417
|
37 237
|
20 141
|
4 666
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
85 960
|
74 009
|
52 980
|
54 325
|
62 965
|
60 732
|
69 699
|
49 064
|
33 938
|
27 448
|
10 966
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
226
|
| Rezultat brut |
−18 354
|
+14 667
|
+906
|
−6 428
|
−12 074
|
−3 488
|
+14 533
|
+13 353
|
+3 299
|
−7 307
|
−6 300
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−226
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−18 354
|
+12 211
|
+906
|
−6 466
|
−12 074
|
−3 771
|
+13 958
|
+12 788
|
+2 845
|
−7 698
|
−6 391
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 650
|
−1 326
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DANIEL SERVTRANS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 50 971 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 18 354 lei.
-
Este DANIEL SERVTRANS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DANIEL SERVTRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DANIEL SERVTRANS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată DANIEL SERVTRANS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DANIEL SERVTRANS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DANIEL SERVTRANS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.