CUI 18855656
GRIMET CONSTRUCT SRL
GRIMET CONSTRUCT SRL este o firmă din Bucovăţ, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6 mil. lei (+0.3% față de 2024), un profit net de 310.9 mii lei și 17 angajați.
Date de identificare
CUI
18855656
Nr. înregistrare
J35/2309/2006
EUID
ROONRC.J35/2309/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Bucovăţ
Adresă
NR.369/A
Data înregistrării
14-07-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 18-07-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2562 - Fabricarea articolelor de feronerieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2529 - Producţia de rezervoare, cisterne şi containere metalice
-
2561 - Tratarea şi acoperirea metalelor
-
2591 - Fabricarea de recipienţi, containere şi alte produse similare din oţel
-
2592 - Fabricarea ambalajelor uşoare din metal
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3311 - Repararea articolelor fabricate din metal
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
7211 - Cercetare-dezvoltare în biotehnologie
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 977 705
Rezultat net
+310 866
Capitaluri proprii
1 446 372
Număr mediu de salariați
17
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 611 719
|
1 830 909
|
2 161 687
|
2 251 292
|
1 815 942
|
1 657 419
|
911 045
|
863 736
|
1 030 347
|
1 141 820
|
304 375
|
218 481
|
222 488
|
116 682
|
95 842
|
82 830
|
69 046
|
| Active circulante |
6 059 576
|
5 230 841
|
5 555 855
|
4 463 082
|
4 600 144
|
3 851 855
|
3 533 964
|
1 793 411
|
808 839
|
1 252 686
|
1 324 996
|
477 437
|
579 474
|
255 078
|
229 171
|
93 053
|
76 202
|
| Stocuri |
3 516 757
|
1 995 404
|
2 032 626
|
1 624 304
|
1 299 304
|
1 119 734
|
1 537 642
|
109 134
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
111 307
|
25 753
|
—
|
| Creanțe |
2 227 173
|
2 872 517
|
3 175 319
|
2 468 089
|
2 856 982
|
2 362 347
|
1 674 911
|
1 554 749
|
338 745
|
598 868
|
636 604
|
70 639
|
287 528
|
124 717
|
110 174
|
61 996
|
45 930
|
| Casa și conturi la bănci |
315 646
|
362 920
|
347 910
|
370 689
|
443 858
|
369 774
|
321 411
|
129 528
|
470 094
|
653 818
|
688 392
|
406 798
|
291 946
|
130 361
|
7 690
|
5 304
|
30 272
|
| Cheltuieli în avans |
324 244
|
20 002
|
33 420
|
29 562
|
45 666
|
74 735
|
9 021
|
11 008
|
—
|
1 468
|
963
|
—
|
—
|
54 860
|
17 150
|
104 168
|
40 347
|
| Datorii |
7 427 627
|
5 714 896
|
6 315 184
|
5 586 608
|
5 581 573
|
4 590 144
|
3 257 113
|
1 341 769
|
793 573
|
956 557
|
1 206 325
|
282 072
|
486 831
|
247 997
|
404 781
|
305 337
|
263 832
|
| Venituri în avans |
121 540
|
174 223
|
238 614
|
308 859
|
379 103
|
449 347
|
519 592
|
589 836
|
660 081
|
736 499
|
—
|
—
|
—
|
171 328
|
5 324
|
43 103
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 446 372
|
1 192 633
|
1 197 164
|
848 469
|
501 076
|
544 518
|
677 325
|
736 550
|
385 532
|
702 918
|
424 009
|
413 846
|
315 131
|
7 295
|
−67 942
|
−68 389
|
−78 237
|
| Capital subscris vărsat |
48 000
|
48 000
|
48 000
|
48 000
|
48 000
|
48 000
|
48 000
|
48 000
|
48 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 977 705
|
5 961 203
|
6 209 503
|
6 251 882
|
4 968 024
|
5 788 069
|
6 326 985
|
4 517 530
|
3 101 439
|
3 181 735
|
2 244 769
|
1 481 915
|
1 907 309
|
1 264 238
|
771 402
|
361 170
|
337 456
|
| Venituri totale |
6 048 370
|
5 723 835
|
6 641 804
|
6 624 419
|
4 999 123
|
6 234 579
|
6 792 742
|
4 598 462
|
3 173 717
|
3 206 619
|
2 238 323
|
1 482 867
|
1 908 426
|
1 155 162
|
857 276
|
387 853
|
337 463
|
| Cheltuieli totale |
5 693 981
|
5 626 547
|
6 223 989
|
6 219 503
|
4 684 902
|
5 870 454
|
6 545 052
|
4 045 873
|
2 938 740
|
2 397 379
|
2 222 996
|
1 366 561
|
1 542 576
|
1 072 366
|
856 830
|
373 130
|
429 326
|
| Rezultat brut |
+354 389
|
+97 288
|
+417 815
|
+404 916
|
+314 221
|
+364 125
|
+247 690
|
+552 589
|
+234 977
|
+809 240
|
+15 327
|
+116 306
|
+365 850
|
+82 796
|
+446
|
+14 723
|
−91 863
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+310 866
|
+69 667
|
+348 695
|
+347 393
|
+262 304
|
+305 746
|
+195 146
|
+507 338
|
+210 566
|
+702 602
|
+10 163
|
+98 715
|
+307 837
|
+75 237
|
+446
|
+9 848
|
−97 596
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
16
|
22
|
23
|
24
|
23
|
30
|
10
|
21
|
20
|
19
|
19
|
13
|
12
|
9
|
9
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRIMET CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 977 705 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 310 866 lei.
-
Este GRIMET CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GRIMET CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are GRIMET CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie.
-
Când a fost înființată GRIMET CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRIMET CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRIMET CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.