CUI 1891107
SORENA SA
SORENA SA este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (−27.0% față de 2024), un profit net de 860.1 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
1891107
Nr. înregistrare
J1991000541138
EUID
ROONRC.J1991000541138
Formă juridică
SA
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
INCINTA PORT
Data înregistrării
09-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civileCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 483 243
Rezultat net
+860 094
Capitaluri proprii
4 570 770
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3315 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
894 513
|
918 849
|
627 052
|
726 084
|
607 248
|
689 416
|
775 125
|
810 709
|
715 842
|
798 914
|
874 912
|
759 178
|
881 987
|
903 770
|
434 159
|
581 175
|
722 795
|
| Active circulante |
4 878 734
|
4 878 310
|
8 131 082
|
4 655 954
|
4 351 576
|
3 852 731
|
3 894 683
|
2 902 842
|
4 269 588
|
4 637 630
|
4 535 766
|
3 930 018
|
3 011 518
|
2 995 795
|
2 689 919
|
2 586 866
|
2 558 108
|
| Stocuri |
0
|
83 306
|
5 352
|
141 923
|
279 272
|
73 866
|
7 653
|
80 037
|
46 513
|
25 517
|
5 657
|
4 284
|
28 605
|
145 769
|
56 623
|
694
|
694
|
| Creanțe |
296 648
|
544 484
|
1 264 393
|
325 892
|
529 104
|
433 422
|
606 702
|
304 162
|
864 482
|
484 637
|
530 785
|
243 640
|
115 081
|
363 347
|
195 491
|
244 670
|
46 616
|
| Casa și conturi la bănci |
4 582 086
|
4 250 520
|
6 861 337
|
4 188 139
|
3 543 200
|
3 345 443
|
3 280 328
|
2 518 643
|
3 358 593
|
4 127 476
|
3 999 324
|
3 682 094
|
2 867 832
|
2 486 679
|
2 437 805
|
2 341 502
|
2 510 798
|
| Cheltuieli în avans |
5 569
|
10 187
|
13 949
|
11 988
|
11 789
|
11 356
|
13 155
|
13 785
|
10 266
|
9 511
|
8 256
|
9 342
|
7 013
|
3 953
|
3 283
|
3 938
|
13 721
|
| Datorii |
1 208 046
|
635 599
|
1 378 081
|
923 513
|
773 560
|
617 349
|
520 064
|
482 121
|
1 866 157
|
1 007 554
|
698 718
|
426 671
|
434 922
|
583 047
|
675 601
|
710 762
|
704 873
|
| Venituri în avans |
—
|
1 471
|
5 977
|
1 424
|
1 383
|
62 446
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
40 754
|
—
|
—
|
15 200
|
193 282
|
| Capitaluri proprii |
4 570 770
|
5 170 276
|
7 388 025
|
4 469 089
|
4 195 670
|
3 873 708
|
4 162 899
|
3 245 215
|
3 129 539
|
4 438 501
|
4 720 216
|
4 271 867
|
3 424 842
|
3 320 471
|
2 451 760
|
2 446 017
|
2 396 469
|
| Capital subscris vărsat |
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
314 882
|
349 645
|
349 655
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 483 243
|
3 401 240
|
12 185 966
|
6 855 400
|
4 837 577
|
5 140 489
|
5 806 126
|
4 950 677
|
4 201 048
|
5 083 287
|
5 312 454
|
5 652 444
|
3 609 506
|
3 741 702
|
3 082 250
|
2 409 781
|
3 579 234
|
| Venituri totale |
2 724 427
|
4 569 551
|
12 347 495
|
7 008 271
|
4 961 513
|
5 423 267
|
5 899 597
|
4 996 675
|
4 380 732
|
5 255 390
|
5 537 377
|
5 782 680
|
3 821 902
|
3 995 753
|
3 315 520
|
2 685 274
|
3 890 613
|
| Cheltuieli totale |
1 816 813
|
6 313 261
|
8 941 230
|
6 482 494
|
4 571 845
|
5 335 716
|
4 950 966
|
4 872 447
|
5 689 693
|
4 727 630
|
4 393 382
|
4 573 778
|
3 497 014
|
3 619 982
|
3 239 638
|
2 533 573
|
3 436 908
|
| Rezultat brut |
+907 614
|
−1 743 710
|
+3 406 265
|
+525 777
|
+389 668
|
+87 551
|
+948 631
|
+124 228
|
−1 308 961
|
+527 760
|
+1 143 995
|
+1 208 902
|
+324 888
|
+375 771
|
+75 882
|
+151 701
|
+453 705
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+860 094
|
−1 751 622
|
+2 918 937
|
+466 129
|
+321 962
|
+63 477
|
+917 684
|
+115 677
|
−1 308 961
|
+433 844
|
+954 075
|
+1 011 453
|
+264 428
|
+310 057
|
+57 137
|
+100 951
|
+366 404
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
27
|
36
|
35
|
35
|
48
|
50
|
57
|
61
|
61
|
61
|
55
|
55
|
53
|
64
|
68
|
69
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SORENA SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 483 243 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 860 094 lei.
-
Este SORENA SA plătitoare de TVA?
-
Da, SORENA SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are SORENA SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile.
-
Când a fost înființată SORENA SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SORENA SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SORENA SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.