CUI 18933126
BERES CONSTRUCT SRL
BERES CONSTRUCT SRL este o firmă din Corusu, județul Cluj, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.9 mil. lei (+29.1% față de 2024), o pierdere netă de 430.6 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
18933126
Nr. înregistrare
J2006002724120
EUID
ROONRC.J2006002724120
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Corusu
Adresă
NR.226D
Data înregistrării
14-08-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.08.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 17-08-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6421 - Activităţi ale holding-urilor
-
6422 - Activităţi ale canalelor de finanțare
-
6492 - Alte activităţi de creditare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9691 - Activități de servicii personale la domiciliu
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 888 000
Rezultat net
−430 577
Capitaluri proprii
1 141 022
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 101 955
|
1 178 031
|
1 005 480
|
1 056 661
|
1 043 050
|
934 500
|
939 761
|
865 947
|
864 411
|
862 015
|
862 015
|
862 014
|
883 492
|
911 543
|
951 591
|
1 156 460
|
1 290 284
|
| Active circulante |
1 268 851
|
961 978
|
1 485 892
|
1 512 759
|
1 277 670
|
1 031 220
|
784 501
|
2 717 028
|
899 177
|
2 294 578
|
2 308 128
|
1 869 994
|
1 546 816
|
1 300 137
|
1 679 193
|
1 041 853
|
1 339 437
|
| Creanțe |
1 247 053
|
853 374
|
1 406 744
|
1 423 788
|
1 254 485
|
931 831
|
774 708
|
1 010 193
|
897 327
|
1 141 552
|
1 195 641
|
619 384
|
586 201
|
384 206
|
911 953
|
359 428
|
807 722
|
| Casa și conturi la bănci |
21 798
|
108 604
|
79 148
|
88 971
|
23 185
|
99 389
|
9 793
|
1 706 835
|
1 850
|
3 026
|
1 112 487
|
1 250 610
|
960 615
|
915 931
|
767 240
|
682 425
|
531 715
|
| Datorii |
1 229 784
|
606 320
|
452 785
|
494 647
|
375 263
|
472 283
|
574 280
|
597 819
|
699 515
|
607 820
|
591 480
|
339 972
|
199 140
|
52 506
|
432 269
|
221 380
|
206 649
|
| Capitaluri proprii |
1 141 022
|
1 533 689
|
2 038 587
|
2 074 773
|
1 945 457
|
1 493 437
|
1 149 982
|
2 985 156
|
1 064 073
|
2 548 773
|
2 578 663
|
2 392 036
|
2 231 168
|
2 159 174
|
2 198 515
|
1 976 933
|
2 423 072
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 888 000
|
2 237 881
|
2 470 779
|
2 030 019
|
1 973 006
|
2 648 552
|
1 861 520
|
2 413 976
|
1 630 859
|
1 574 119
|
1 281 718
|
996 037
|
1 451 638
|
960 426
|
1 593 923
|
884 260
|
1 970 712
|
| Venituri totale |
2 909 890
|
2 241 753
|
2 472 363
|
2 199 750
|
1 977 177
|
2 651 695
|
1 878 104
|
2 414 455
|
1 630 859
|
1 574 119
|
1 281 718
|
996 037
|
1 451 638
|
960 426
|
1 595 461
|
884 720
|
1 973 907
|
| Cheltuieli totale |
3 340 467
|
2 327 171
|
2 376 672
|
1 678 557
|
1 370 520
|
2 284 020
|
1 811 534
|
1 967 803
|
1 555 980
|
1 560 058
|
1 059 543
|
801 473
|
1 346 496
|
980 736
|
1 349 651
|
1 276 235
|
1 533 164
|
| Rezultat brut |
−430 577
|
−85 418
|
+95 691
|
+521 193
|
+606 657
|
+367 675
|
+66 570
|
+446 652
|
+74 879
|
+14 061
|
+222 175
|
+194 564
|
+105 142
|
−20 310
|
+245 810
|
−391 515
|
+440 743
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−430 577
|
−149 247
|
+74 684
|
+503 533
|
+588 863
|
+343 455
|
+47 885
|
+422 512
|
+53 229
|
+11 811
|
+186 627
|
+163 434
|
+98 395
|
−27 367
|
+244 190
|
−398 964
|
+371 368
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
13
|
16
|
16
|
20
|
19
|
17
|
—
|
18
|
18
|
15
|
19
|
20
|
20
|
20
|
20
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BERES CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 888 000 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 430 577 lei.
-
Este BERES CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BERES CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 august 2006.
-
Ce cod CAEN principal are BERES CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BERES CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BERES CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BERES CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.