CUI 18943278
SNAP COMPUTERS SRL
SNAP COMPUTERS SRL este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 58 mii lei (+50.0% față de 2024) și un profit net de 5.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
18943278
Nr. înregistrare
J2006001667057
EUID
ROONRC.J05/1667/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR. ALEXANDRU D. XENOPOL, NR.26, BL.PB 13, AP.6
Data înregistrării
17-08-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 22-08-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
58 026
Rezultat net
+5 857
Capitaluri proprii
−20 086
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 994
|
3 728
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 131
|
1 131
|
1 131
|
| Active circulante |
42 335
|
42 492
|
46 239
|
36 362
|
41 555
|
30 402
|
31 815
|
21 703
|
33 047
|
39 365
|
32 631
|
34 231
|
28 959
|
28 776
|
30 747
|
39 474
|
52 677
|
| Stocuri |
35 363
|
38 961
|
35 713
|
34 596
|
39 042
|
27 703
|
28 243
|
18 476
|
30 851
|
36 672
|
30 975
|
29 835
|
25 450
|
24 308
|
29 638
|
30 444
|
46 878
|
| Creanțe |
1 144
|
2 056
|
1 350
|
1 220
|
2 191
|
1 145
|
2 006
|
1 151
|
1 743
|
2 353
|
1 242
|
2 373
|
1 245
|
1 145
|
68
|
1 188
|
4 345
|
| Casa și conturi la bănci |
5 828
|
1 475
|
9 176
|
546
|
322
|
1 554
|
1 566
|
2 076
|
453
|
340
|
414
|
2 023
|
2 264
|
3 323
|
1 041
|
7 842
|
1 454
|
| Datorii |
65 415
|
72 163
|
78 388
|
66 922
|
78 110
|
68 364
|
77 481
|
65 141
|
72 685
|
74 986
|
64 482
|
66 971
|
60 134
|
58 273
|
65 481
|
61 842
|
71 178
|
| Capitaluri proprii |
−20 086
|
−25 943
|
−32 149
|
−30 560
|
−36 555
|
−37 962
|
−45 666
|
−43 438
|
−39 638
|
−35 621
|
−31 851
|
−32 740
|
−31 175
|
−29 497
|
−33 603
|
−21 237
|
−17 370
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
58 026
|
38 678
|
43 608
|
54 054
|
60 718
|
76 128
|
52 570
|
62 650
|
67 918
|
59 195
|
87 185
|
66 089
|
82 166
|
96 936
|
132 577
|
136 280
|
133 717
|
| Venituri totale |
58 026
|
38 678
|
43 608
|
54 054
|
60 718
|
76 128
|
52 570
|
62 650
|
67 918
|
59 195
|
87 185
|
66 089
|
82 168
|
96 936
|
132 577
|
136 281
|
133 941
|
| Cheltuieli totale |
51 034
|
31 290
|
45 197
|
46 437
|
57 745
|
67 092
|
53 221
|
64 603
|
69 897
|
61 189
|
83 681
|
65 671
|
81 690
|
92 830
|
144 943
|
136 923
|
141 362
|
| Rezultat brut |
+6 992
|
+7 388
|
−1 589
|
+7 617
|
+2 973
|
+9 036
|
−651
|
−1 953
|
−1 979
|
−1 994
|
+3 504
|
+418
|
+478
|
+4 106
|
−12 366
|
−642
|
−7 421
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+5 857
|
+6 206
|
−1 589
|
+5 995
|
+1 407
|
+7 704
|
−2 228
|
−3 800
|
−4 017
|
−3 770
|
+889
|
−1 565
|
−1 679
|
+4 106
|
−12 366
|
−3 867
|
−10 288
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SNAP COMPUTERS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 58 026 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 5 857 lei.
-
Este SNAP COMPUTERS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SNAP COMPUTERS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2006.
-
Ce cod CAEN principal are SNAP COMPUTERS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.
-
Când a fost înființată SNAP COMPUTERS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SNAP COMPUTERS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SNAP COMPUTERS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.