CUI 18946177
FORASTERO S.R.L.
FORASTERO S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.1 mil. lei (+100.6% față de 2024), un profit net de 637.7 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
18946177
Nr. înregistrare
J40/10234/2009
EUID
ROONRC.J40/10234/2009
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR. AXINTE URICARIUL, NR.8, ET.3, AP.12
Data înregistrării
18-08-2006
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 15.10.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-08-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4743 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
-
4753 - Comerţ cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor şi a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
-
4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
-
4763 - Comerţ cu amănuntul al discurilor şi benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
9524 - Repararea mobilei şi a furniturilor casnice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 066 533
Rezultat net
+637 664
Capitaluri proprii
−2 207 846
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
385 038
|
574 155
|
581 830
|
598 824
|
601 880
|
581 323
|
602 073
|
577 091
|
378 936
|
423 566
|
568 663
|
568 514
|
619 928
|
638 593
|
719 380
|
744 214
|
953 927
|
| Active circulante |
1 581 689
|
3 151 067
|
2 046 157
|
1 682 169
|
1 551 106
|
1 148 739
|
2 107 938
|
794 053
|
462 533
|
666 119
|
624 880
|
419 510
|
1 181 594
|
503 573
|
505 015
|
924 787
|
1 282 536
|
| Stocuri |
1 473 613
|
2 073 516
|
1 511 504
|
1 258 714
|
1 236 830
|
311 865
|
1 268 105
|
643 738
|
371 224
|
543 699
|
476 557
|
363 803
|
1 124 067
|
467 392
|
462 521
|
907 543
|
1 176 408
|
| Creanțe |
57 255
|
417 336
|
428 254
|
41 049
|
47 099
|
727 414
|
73 100
|
149 009
|
74 957
|
112 958
|
121 840
|
55 368
|
53 537
|
35 669
|
37 690
|
70 793
|
111 608
|
| Casa și conturi la bănci |
50 821
|
660 215
|
106 399
|
382 406
|
267 177
|
109 460
|
766 733
|
1 306
|
16 352
|
9 462
|
26 483
|
339
|
3 990
|
512
|
4 804
|
−53 549
|
−5 480
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
7 942
|
7 942
|
7 942
|
7 942
|
7 942
|
98 603
|
106 566
|
46 758
|
657
|
650 000
|
200
|
—
|
2 907
|
2 013
|
| Datorii |
4 174 573
|
6 564 458
|
5 153 649
|
5 116 586
|
5 009 267
|
4 665 718
|
6 024 175
|
4 424 385
|
4 195 125
|
4 351 526
|
4 246 638
|
3 694 567
|
5 088 431
|
3 333 173
|
3 061 320
|
2 753 585
|
2 497 734
|
| Capitaluri proprii |
−2 207 846
|
−2 839 236
|
−2 525 662
|
−2 827 651
|
−2 848 339
|
−2 927 714
|
−3 306 222
|
−3 045 299
|
−3 255 053
|
−3 155 275
|
−3 006 337
|
−2 705 886
|
−2 636 909
|
−2 190 807
|
−1 836 925
|
−1 081 677
|
−259 258
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 066 533
|
2 026 787
|
3 476 679
|
3 031 863
|
2 104 562
|
2 824 288
|
1 186 218
|
1 448 266
|
1 262 697
|
928 147
|
591 781
|
1 587 216
|
285 947
|
353 284
|
955 009
|
1 265 121
|
551 194
|
| Venituri totale |
4 084 617
|
2 259 956
|
3 506 704
|
3 136 884
|
2 134 215
|
2 843 206
|
1 247 556
|
1 485 038
|
1 272 234
|
944 144
|
598 338
|
1 649 949
|
299 739
|
600 527
|
962 494
|
1 315 638
|
576 345
|
| Cheltuieli totale |
3 349 333
|
2 571 985
|
3 197 661
|
3 063 429
|
2 041 976
|
2 344 270
|
1 496 499
|
1 260 802
|
1 355 323
|
1 093 031
|
898 789
|
1 718 926
|
745 841
|
955 870
|
1 717 742
|
2 131 607
|
977 037
|
| Rezultat brut |
+735 284
|
−312 029
|
+309 043
|
+73 455
|
+92 239
|
+498 936
|
−248 943
|
+224 236
|
−83 089
|
−148 887
|
−300 451
|
−68 977
|
−446 102
|
−355 343
|
−755 248
|
−815 969
|
−400 692
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+637 664
|
−312 029
|
+271 898
|
+42 086
|
+72 316
|
+471 970
|
−260 923
|
+209 753
|
−95 716
|
−148 887
|
−300 451
|
−68 977
|
−446 102
|
−355 343
|
−755 248
|
−822 419
|
−406 425
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
2
|
1
|
3
|
4
|
5
|
4
|
5
|
5
|
6
|
7
|
7
|
6
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FORASTERO S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 066 533 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 637 664 lei.
-
Este FORASTERO S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, FORASTERO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 25 august 2006.
-
Ce cod CAEN principal are FORASTERO S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate.
-
Când a fost înființată FORASTERO S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FORASTERO S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FORASTERO S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.