CUI 18955345
CONSTRUCT VASCO SRL
CONSTRUCT VASCO SRL este o firmă din Bixad, județul Satu Mare, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2016 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.5 mil. lei (+329.4% față de 2024), un profit net de 2.3 mil. lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
18955345
Nr. înregistrare
J2006000799300
EUID
ROONRC.J30/799/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Bixad
Adresă
STR. TOAMNA, NR.815
Data înregistrării
22-08-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 24.12.2010
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 11-10-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 526 333
Rezultat net
+2 296 644
Capitaluri proprii
1 917 009
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
492 484
|
213 564
|
335 793
|
345 657
|
446 020
|
283 823
|
330 258
|
402 695
|
218 354
|
—
|
426
|
1 157
|
1 887
|
2 619
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
2 864 972
|
1 227 195
|
620 795
|
3 399 152
|
2 376 937
|
1 819 549
|
1 047 072
|
771 060
|
641 726
|
634 383
|
409 705
|
426 776
|
480 937
|
605 466
|
627 967
|
807 114
|
642 447
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
7 750
|
7 750
|
—
|
—
|
2 344
|
2 344
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 874
|
10 873
|
| Creanțe |
1 421 530
|
878 279
|
562 824
|
1 253 886
|
988 734
|
936 332
|
954 463
|
701 823
|
492 799
|
603 509
|
398 342
|
374 755
|
468 033
|
595 149
|
624 631
|
795 956
|
631 341
|
| Casa și conturi la bănci |
1 443 442
|
348 916
|
57 971
|
2 137 516
|
1 380 453
|
883 217
|
92 609
|
66 893
|
146 583
|
30 874
|
11 363
|
52 021
|
12 904
|
10 317
|
3 336
|
284
|
233
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
5 533
|
336
|
—
|
—
|
120
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 440 447
|
720 394
|
188 579
|
1 802 432
|
107 288
|
125 808
|
75 616
|
200 809
|
20 198
|
15 575
|
6 854
|
7 406
|
11 105
|
9 578
|
8 036
|
43 052
|
11
|
| Capitaluri proprii |
1 917 009
|
720 365
|
768 009
|
1 947 910
|
2 716 005
|
1 977 564
|
1 301 714
|
973 066
|
839 882
|
618 808
|
403 277
|
420 527
|
471 719
|
598 507
|
619 931
|
764 062
|
642 436
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 526 333
|
821 267
|
394 118
|
2 134 028
|
1 422 363
|
2 326 471
|
763 556
|
503 055
|
346 218
|
287 705
|
8 065
|
48 387
|
0
|
212 318
|
271 129
|
145 833
|
—
|
| Venituri totale |
3 526 734
|
821 267
|
394 703
|
2 139 192
|
1 423 104
|
2 329 404
|
763 645
|
503 542
|
346 218
|
287 705
|
8 066
|
48 387
|
2
|
212 327
|
273 815
|
145 833
|
—
|
| Cheltuieli totale |
866 966
|
847 455
|
663 230
|
1 208 395
|
672 140
|
476 914
|
380 792
|
365 322
|
121 682
|
69 297
|
25 074
|
98 127
|
126 786
|
227 381
|
409 733
|
1 010
|
—
|
| Rezultat brut |
+2 659 768
|
−26 188
|
−268 527
|
+930 797
|
+750 964
|
+1 852 490
|
+382 853
|
+138 220
|
+224 536
|
+218 408
|
−17 008
|
−49 740
|
−126 784
|
−15 054
|
−135 918
|
+144 823
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 296 644
|
−47 645
|
−272 079
|
+909 405
|
+738 441
|
+1 830 850
|
+375 217
|
+133 184
|
+221 074
|
+215 531
|
−17 250
|
−51 192
|
−126 788
|
−21 424
|
−144 131
|
+121 626
|
—
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
4
|
4
|
5
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
1
|
2
|
3
|
5
|
6
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCT VASCO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 526 333 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 296 644 lei.
-
Este CONSTRUCT VASCO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT VASCO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT VASCO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT VASCO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT VASCO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT VASCO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.