CUI 18970558
LINGUA TRANSCRIPT SRL
LINGUA TRANSCRIPT SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.). Firma este plătitoare de TVA din 2007 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (+2.4% față de 2024), un profit net de 210.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18970558
Nr. înregistrare
J2006013776400
EUID
ROONRC.J2006013776400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. GURA IALOMITEI, NR.18, BL.PC12, SC.A, ET.3, AP.7
Data înregistrării
29-08-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.08.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5813 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9011 - Activități de creație literară și compoziție muzicală
-
9012 - Activități de creație în domeniul artelor vizuale
-
9013 - Alte activități de creație artistică
-
9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 360 563
Rezultat net
+210 352
Capitaluri proprii
210 592
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
110 078
|
145 559
|
5 812
|
2 304
|
3 761
|
5 218
|
3 474
|
13 979
|
37 562
|
50 113
|
65 585
|
87 129
|
98 033
|
7 154
|
8 698
|
15 639
|
19 661
|
| Active circulante |
530 849
|
423 084
|
368 192
|
364 827
|
378 951
|
361 930
|
200 183
|
217 169
|
285 870
|
101 286
|
113 144
|
125 595
|
204 001
|
116 226
|
108 032
|
153 517
|
119 069
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 614
|
4 305
|
604
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
629
|
| Creanțe |
349 759
|
245 067
|
138 419
|
177 597
|
121 042
|
129 102
|
111 323
|
194 196
|
114 850
|
52 831
|
43 163
|
62 119
|
60 566
|
41 849
|
46 044
|
56 989
|
46 671
|
| Casa și conturi la bănci |
181 090
|
178 017
|
229 773
|
187 230
|
257 909
|
230 214
|
84 555
|
22 369
|
171 020
|
48 455
|
69 981
|
63 476
|
143 435
|
74 377
|
61 988
|
96 528
|
71 769
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
479
|
7 414
|
7 685
|
7 772
|
4 415
|
7 642
|
4 073
|
4 130
|
1 187
|
2 317
|
62
|
—
|
—
|
650
|
| Datorii |
430 335
|
288 368
|
216 930
|
278 333
|
219 183
|
186 088
|
65 057
|
109 864
|
102 075
|
96 140
|
103 374
|
110 729
|
119 194
|
53 336
|
49 986
|
34 512
|
58 100
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
432
|
3 407
|
| Capitaluri proprii |
210 592
|
280 275
|
157 074
|
89 277
|
170 943
|
188 745
|
146 372
|
125 699
|
228 999
|
59 332
|
79 485
|
103 182
|
185 157
|
70 106
|
66 744
|
134 212
|
77 873
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 360 563
|
1 329 054
|
1 023 555
|
906 690
|
932 307
|
843 399
|
908 363
|
986 336
|
1 010 706
|
498 354
|
549 370
|
472 297
|
719 689
|
506 340
|
434 539
|
344 108
|
312 144
|
| Venituri totale |
1 362 888
|
1 330 078
|
1 023 747
|
906 810
|
932 628
|
843 443
|
908 438
|
986 356
|
1 011 129
|
499 676
|
554 404
|
473 311
|
721 660
|
509 195
|
438 264
|
347 298
|
315 439
|
| Cheltuieli totale |
1 109 965
|
1 010 942
|
877 154
|
808 861
|
752 602
|
646 924
|
753 630
|
753 805
|
772 305
|
429 328
|
513 186
|
407 876
|
502 344
|
425 485
|
358 612
|
270 203
|
268 118
|
| Rezultat brut |
+252 923
|
+319 136
|
+146 593
|
+97 949
|
+180 026
|
+196 519
|
+154 808
|
+232 551
|
+238 824
|
+70 348
|
+41 218
|
+65 435
|
+219 316
|
+83 710
|
+79 652
|
+77 095
|
+47 321
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+210 352
|
+280 035
|
+137 892
|
+89 037
|
+170 703
|
+188 505
|
+146 132
|
+222 682
|
+228 759
|
+59 092
|
+34 623
|
+55 720
|
+184 917
|
+69 866
|
+66 504
|
+63 958
|
+37 857
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
3
|
2
|
3
|
5
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LINGUA TRANSCRIPT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 360 563 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 210 352 lei.
-
Este LINGUA TRANSCRIPT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LINGUA TRANSCRIPT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are LINGUA TRANSCRIPT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.).
-
Când a fost înființată LINGUA TRANSCRIPT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LINGUA TRANSCRIPT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LINGUA TRANSCRIPT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.