CUI 18971553
RANGE TRANS SRL
RANGE TRANS SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.3 mii lei (−97.7% față de 2024), o pierdere netă de 405.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18971553
Nr. înregistrare
J2006000691097
EUID
ROONRC.J2006000691097
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
STR. GOLEŞTI, NR.16, CONSTRUCTIA C1
Data înregistrării
29-08-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.08.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5040 - Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 335
Rezultat net
−405 273
Capitaluri proprii
629 774
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5222 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4621 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
341 488
|
897 776
|
715 841
|
103 941
|
123 958
|
195 548
|
233 473
|
302 498
|
477 055
|
144 791
|
180 709
|
55 237
|
64 138
|
79 264
|
97 002
|
105 254
|
118 071
|
| Active circulante |
1 147 731
|
1 287 948
|
2 154 626
|
1 308 015
|
1 617 615
|
1 697 869
|
2 308 099
|
1 766 566
|
1 555 914
|
1 398 909
|
1 400 926
|
1 966 686
|
1 030 103
|
654 860
|
876 738
|
430 932
|
79 790
|
| Stocuri |
296 530
|
296 530
|
296 531
|
8 806
|
8 293
|
12 871
|
12 621
|
9 986
|
6 532
|
1 802
|
1 252
|
1 252
|
251
|
83 042
|
83 042
|
3 522
|
16 789
|
| Creanțe |
128 773
|
151 289
|
342 158
|
50 184
|
109 771
|
92 903
|
110 876
|
133 303
|
142 444
|
72 050
|
28 871
|
20 438
|
5 370
|
25 609
|
27 352
|
11 212
|
10 152
|
| Casa și conturi la bănci |
722 428
|
840 129
|
1 515 937
|
1 249 025
|
1 499 551
|
1 592 095
|
2 184 602
|
1 623 277
|
1 406 938
|
1 325 057
|
1 370 803
|
1 944 996
|
1 024 482
|
546 209
|
766 344
|
416 198
|
52 849
|
| Cheltuieli în avans |
5 620
|
6 556
|
8 159
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
865 065
|
1 175 525
|
988 427
|
520 842
|
899 212
|
1 355 510
|
1 321 434
|
1 367 420
|
1 247 871
|
1 071 256
|
770 334
|
1 098 144
|
542 456
|
236 067
|
322 053
|
276 845
|
57 441
|
| Capitaluri proprii |
629 774
|
1 016 755
|
1 890 199
|
891 114
|
842 361
|
537 907
|
1 220 138
|
701 644
|
785 098
|
472 444
|
811 301
|
923 779
|
551 785
|
498 057
|
651 687
|
259 341
|
140 420
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 335
|
742 011
|
1 800 673
|
2 061 746
|
1 491 583
|
1 159 492
|
1 737 312
|
1 200 715
|
1 053 707
|
870 694
|
926 677
|
1 009 729
|
1 028 827
|
552 712
|
960 945
|
760 557
|
—
|
| Venituri totale |
795 044
|
1 288 068
|
1 978 973
|
2 355 356
|
1 684 472
|
1 364 758
|
2 090 936
|
1 406 121
|
1 272 274
|
1 055 748
|
1 163 745
|
1 245 053
|
1 195 102
|
734 812
|
1 322 934
|
1 027 693
|
25 014
|
| Cheltuieli totale |
1 200 317
|
1 241 982
|
964 292
|
1 442 361
|
827 143
|
822 230
|
858 949
|
926 692
|
547 388
|
494 566
|
569 076
|
554 701
|
541 854
|
341 155
|
742 778
|
824 214
|
15 767
|
| Rezultat brut |
−405 273
|
+46 086
|
+1 014 681
|
+912 995
|
+857 329
|
+542 528
|
+1 231 987
|
+479 429
|
+724 886
|
+561 182
|
+594 669
|
+690 352
|
+653 248
|
+393 657
|
+580 156
|
+203 479
|
+9 247
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−405 273
|
+17 324
|
+999 085
|
+890 767
|
+841 480
|
+530 527
|
+1 213 604
|
+466 546
|
+717 146
|
+471 393
|
+499 522
|
+581 994
|
+548 728
|
+336 369
|
+466 549
|
+168 920
|
+7 767
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
6
|
6
|
6
|
5
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RANGE TRANS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 335 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 405 273 lei.
-
Este RANGE TRANS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RANGE TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are RANGE TRANS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă.
-
Când a fost înființată RANGE TRANS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RANGE TRANS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RANGE TRANS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.