CUI 1897649
CONVIL SRL
CONVIL SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 8.8 mii lei (+998.1% față de 2020) și o pierdere netă de 30.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
1897649
Nr. înregistrare
J1992001586139
EUID
ROONRC.J1992001586139
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
STR. SALCIILOR, NR.73
Data înregistrării
09-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Administrator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriSursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2021
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 785
Rezultat net
−30 064
Capitaluri proprii
191 047
Sursa: MF bilanț 2021 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
60 200
|
99 115
|
99 115
|
99 115
|
227 115
|
227 115
|
227 115
|
227 115
|
227 115
|
311 795
|
100 340
|
100 340
|
| Active circulante |
457 022
|
499 171
|
497 614
|
613 887
|
452 915
|
464 241
|
470 858
|
471 242
|
456 635
|
458 046
|
472 023
|
472 844
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
25 126
|
25 126
|
| Creanțe |
442 749
|
442 749
|
442 749
|
519 450
|
445 693
|
445 693
|
445 693
|
445 693
|
445 693
|
445 693
|
446 884
|
447 510
|
| Casa și conturi la bănci |
14 273
|
56 422
|
54 865
|
94 437
|
7 222
|
18 548
|
25 165
|
25 549
|
10 942
|
12 353
|
13
|
208
|
| Datorii |
326 175
|
377 175
|
375 528
|
484 674
|
496 025
|
507 024
|
512 426
|
512 357
|
489 657
|
525 580
|
610 271
|
605 792
|
| Capitaluri proprii |
191 047
|
221 111
|
221 201
|
228 328
|
184 005
|
184 332
|
185 547
|
186 000
|
194 093
|
244 261
|
−37 908
|
−32 608
|
| Capital subscris vărsat |
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2020
8 785
|
800
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
281
|
0
|
—
|
| Venituri totale |
8 963
|
1 677
|
1 259
|
182 428
|
72
|
182
|
387
|
309
|
47 867
|
23 065
|
0
|
—
|
| Cheltuieli totale |
39 027
|
1 766
|
8 386
|
138 105
|
399
|
1 398
|
828
|
8 402
|
96 236
|
43 964
|
5 134
|
23 319
|
| Rezultat brut |
−30 064
|
−89
|
−7 127
|
+44 323
|
−327
|
−1 216
|
−441
|
−8 093
|
−48 369
|
−20 899
|
−5 134
|
−23 319
|
| Rezultat net |
Față de 2020
−30 064
|
−89
|
−7 127
|
+44 323
|
−327
|
−1 216
|
−453
|
−8 093
|
−49 806
|
−20 899
|
−5 134
|
−23 319
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2021 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONVIL SRL în 2021?
-
Bilanțul pe 2021 arată o cifră de afaceri netă de 8 785 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 30 064 lei.
-
Este CONVIL SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CONVIL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CONVIL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată CONVIL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2021 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONVIL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONVIL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.