CUI 18986694
THOMAS SRL
THOMAS SRL este o firmă din Sfântu Gheorghe, județul Covasna, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 257.1 mii lei (−15.2% față de 2024), un profit net de 14.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18986694
Nr. înregistrare
J2006000400141
EUID
ROONRC.J14/400/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Covasna
Localitate
Sfântu Gheorghe
Adresă
STR. SALCÂMILOR, NR.52
Data înregistrării
04-09-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.09.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe şi legume
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiţilor şi pişcoturilor; fabricarea prăjiturilor şi a produselor conservate de patiserie
-
1073 - Fabricarea macaroanelor, tăiţeilor, cuş-cuş-ului şi a altor produse făinoase similare
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
257 113
Rezultat net
+14 078
Capitaluri proprii
14 318
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 957
|
14 492
|
10 770
|
—
|
—
|
1 236
|
1 236
|
1 236
|
1 236
|
1 236
|
1 236
|
—
|
—
|
—
|
13 834
|
21 380
|
29 528
|
| Active circulante |
28 505
|
60 760
|
128 257
|
80 803
|
50 862
|
27 223
|
12 317
|
21 916
|
10 265
|
4 221
|
2 624
|
5 257
|
10 141
|
7 153
|
1 826
|
2 530
|
903
|
| Stocuri |
6 779
|
2 106
|
1 878
|
1 957
|
1 286
|
6 262
|
6 337
|
3 228
|
5 241
|
1 651
|
628
|
916
|
1 096
|
1 000
|
759
|
986
|
504
|
| Creanțe |
19 532
|
47 922
|
74 932
|
66 322
|
1 322
|
100
|
2 763
|
12 100
|
1 029
|
111
|
535
|
473
|
1 875
|
14
|
558
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
2 194
|
10 732
|
51 447
|
12 524
|
48 254
|
20 861
|
3 217
|
6 588
|
3 995
|
2 459
|
1 461
|
3 868
|
7 170
|
6 139
|
509
|
1 544
|
399
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
465
|
| Datorii |
26 144
|
35 472
|
43 699
|
10 141
|
6 605
|
5 982
|
4 379
|
5 920
|
5 849
|
6 141
|
5 277
|
12 119
|
28 764
|
47 886
|
59 182
|
64 030
|
71 209
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
14 318
|
39 780
|
95 328
|
70 662
|
44 257
|
22 477
|
9 174
|
17 232
|
5 652
|
−684
|
−1 417
|
−6 862
|
−18 623
|
−40 733
|
−43 522
|
−40 120
|
−40 313
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
257 113
|
303 194
|
312 060
|
335 377
|
255 754
|
173 580
|
220 677
|
211 430
|
196 801
|
181 606
|
141 055
|
161 826
|
179 858
|
165 137
|
148 182
|
165 689
|
178 591
|
| Venituri totale |
257 113
|
303 539
|
312 060
|
335 377
|
255 754
|
177 856
|
220 677
|
211 430
|
196 801
|
181 606
|
141 056
|
161 848
|
179 885
|
173 768
|
148 535
|
170 009
|
178 599
|
| Cheltuieli totale |
240 417
|
268 680
|
254 934
|
261 843
|
209 665
|
154 556
|
209 637
|
192 334
|
188 496
|
179 057
|
131 375
|
145 212
|
157 775
|
170 979
|
151 937
|
166 592
|
211 960
|
| Rezultat brut |
+16 696
|
+34 859
|
+57 126
|
+73 534
|
+46 089
|
+23 300
|
+11 040
|
+19 096
|
+8 305
|
+2 549
|
+9 681
|
+16 636
|
+22 110
|
+2 789
|
−3 402
|
+3 417
|
−33 361
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+14 078
|
+30 431
|
+54 558
|
+70 416
|
+44 017
|
+22 237
|
+8 934
|
+16 991
|
+6 337
|
+733
|
+5 444
|
+11 761
|
+22 110
|
+2 789
|
−3 402
|
+192
|
−37 694
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut THOMAS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 257 113 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 14 078 lei.
-
Este THOMAS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, THOMAS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are THOMAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase.
-
Când a fost înființată THOMAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către THOMAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește THOMAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.