CUI 18986830
LGL CONSTRUCT SRL
LGL CONSTRUCT SRL este o firmă din Sântana de Mureş, județul Mureș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: Inactivă fiscal. În 2023 a raportat o pierdere netă de 189.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
18986830
Nr. înregistrare
J26/1392/2006
EUID
ROONRC.J26/1392/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Sântana de Mureş
Adresă
Str. Stejarului, Nr. 739,PARTER, C.P. 547565
Data înregistrării
04-09-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 11.04.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 27-08-2024
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−189 138
Capitaluri proprii
−99 539
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
—
|
64 754
|
110 393
|
156 212
|
264 032
|
308 663
|
126 423
|
—
|
| Active circulante |
364
|
379 750
|
385 491
|
519 332
|
548 181
|
157 770
|
130 724
|
18 692
|
| Stocuri |
—
|
192 847
|
192 870
|
1 033
|
78 551
|
59 390
|
36 694
|
5
|
| Creanțe |
—
|
151 360
|
126 384
|
507 906
|
397 505
|
54 600
|
35 662
|
5 819
|
| Casa și conturi la bănci |
364
|
35 543
|
66 237
|
10 393
|
72 125
|
43 780
|
58 368
|
12 868
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
18
|
—
|
—
|
0
|
—
|
3 993
|
—
|
| Datorii |
99 903
|
319 089
|
415 795
|
559 523
|
701 525
|
413 161
|
253 937
|
12 903
|
| Capitaluri proprii |
−99 539
|
125 433
|
80 089
|
116 021
|
110 688
|
53 272
|
7 203
|
5 789
|
| Capital subscris vărsat |
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
126 521
|
27 248
|
327 272
|
713 141
|
490 029
|
435 629
|
41 682
|
| Venituri totale |
−186 747
|
132 472
|
90 043
|
343 979
|
911 491
|
546 697
|
446 390
|
41 682
|
| Cheltuieli totale |
2 391
|
84 080
|
121 321
|
332 525
|
842 506
|
491 615
|
444 108
|
35 995
|
| Rezultat brut |
−189 138
|
+48 392
|
−31 278
|
+11 454
|
+68 985
|
+55 082
|
+2 282
|
+5 687
|
| Rezultat net |
Față de 2017
−189 138
|
+45 345
|
−35 932
|
+5 333
|
+57 416
|
+46 069
|
+1 414
|
+4 859
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
4
|
7
|
8
|
4
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este LGL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, LGL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are LGL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată LGL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2006.
-
Unde are sediul LGL CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei LGL CONSTRUCT SRL (CUI 18986830) este în Str. Stejarului, Nr. 739,PARTER, C.P. 547565, Sântana de Mureş, județul Mureș.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LGL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LGL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.