CUI 18992017
RONTRANSMAR SRL
RONTRANSMAR SRL este o firmă din Uriu, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.5 mil. lei (+19.6% față de 2024), un profit net de 1.7 mil. lei și 49 de angajați.
Date de identificare
CUI
18992017
Nr. înregistrare
J06/616/2006
EUID
ROONRC.J2006000616061
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Uriu
Adresă
NR.320 A, CAMERA 2
Data înregistrării
05-09-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.09.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-09-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
56 521 532
Rezultat net
+1 681 981
Capitaluri proprii
7 497 226
Număr mediu de salariați
49
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
17 359 282
|
20 280 637
|
11 679 452
|
9 720 825
|
12 002 519
|
8 352 463
|
7 011 155
|
8 422 492
|
5 781 695
|
5 233 160
|
2 629 836
|
5 117 737
|
4 540 456
|
4 209 495
|
4 889 934
|
4 031 709
|
3 716 766
|
| Active circulante |
17 309 665
|
12 501 315
|
12 841 490
|
10 458 697
|
13 911 289
|
15 382 116
|
14 339 885
|
12 053 571
|
12 166 327
|
10 938 339
|
10 339 484
|
5 113 069
|
4 687 050
|
4 151 300
|
2 943 001
|
1 446 268
|
1 783 262
|
| Stocuri |
695 955
|
507 753
|
10 223
|
10 461
|
10 461
|
10 461
|
10 461
|
10 461
|
10 461
|
10 461
|
611
|
32 706
|
33 471
|
0
|
323
|
323
|
—
|
| Creanțe |
16 474 194
|
11 928 222
|
9 248 394
|
9 283 163
|
12 578 849
|
13 169 541
|
12 379 318
|
10 291 364
|
9 907 096
|
8 686 253
|
8 288 869
|
3 467 304
|
3 359 460
|
2 315 755
|
1 952 856
|
1 284 374
|
1 646 718
|
| Casa și conturi la bănci |
139 516
|
65 340
|
3 582 873
|
1 165 073
|
1 321 979
|
2 202 114
|
1 950 106
|
1 751 746
|
2 248 770
|
2 241 625
|
2 050 004
|
1 613 059
|
1 294 119
|
1 835 545
|
989 822
|
161 571
|
136 544
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14 023
|
14 023
|
14 023
|
14 023
|
14 023
|
14 023
|
8 104
|
26 105
|
—
|
| Datorii |
27 171 721
|
25 902 480
|
16 908 256
|
13 519 211
|
14 501 943
|
12 839 565
|
10 842 795
|
10 531 575
|
8 679 308
|
7 776 003
|
5 924 577
|
4 586 519
|
3 901 397
|
3 119 347
|
4 675 279
|
3 480 561
|
3 778 021
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
7 497 226
|
6 879 472
|
7 612 686
|
6 660 311
|
11 411 865
|
10 895 014
|
10 508 245
|
9 944 488
|
9 282 737
|
8 409 519
|
7 058 766
|
5 658 310
|
5 340 132
|
5 255 471
|
3 165 760
|
2 023 521
|
1 722 007
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
56 521 532
|
47 243 695
|
42 794 115
|
44 786 630
|
35 869 899
|
30 396 434
|
28 134 011
|
24 052 172
|
19 810 271
|
16 328 517
|
20 226 818
|
15 515 808
|
15 853 963
|
20 113 164
|
14 416 936
|
9 062 521
|
7 153 171
|
| Venituri totale |
57 425 126
|
47 751 281
|
43 707 047
|
45 919 778
|
36 525 522
|
31 573 126
|
29 798 346
|
26 455 708
|
21 112 476
|
16 547 162
|
21 407 083
|
15 818 733
|
16 271 776
|
21 507 045
|
15 732 303
|
9 836 758
|
7 805 085
|
| Cheltuieli totale |
55 431 939
|
47 264 708
|
42 000 601
|
45 411 943
|
35 433 528
|
30 467 208
|
28 549 903
|
25 510 661
|
19 878 315
|
14 977 554
|
19 810 298
|
15 447 870
|
16 083 704
|
19 022 675
|
14 368 685
|
9 467 945
|
7 287 919
|
| Rezultat brut |
+1 993 187
|
+486 573
|
+1 706 446
|
+507 835
|
+1 091 994
|
+1 105 918
|
+1 248 443
|
+945 047
|
+1 234 161
|
+1 569 608
|
+1 596 785
|
+370 863
|
+188 072
|
+2 484 370
|
+1 363 618
|
+368 813
|
+517 166
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 681 981
|
+351 019
|
+1 417 071
|
+424 536
|
+990 809
|
+965 452
|
+1 075 205
|
+808 710
|
+1 063 669
|
+1 350 822
|
+1 340 299
|
+318 178
|
+108 606
|
+2 085 911
|
+1 142 239
|
+301 514
|
+430 506
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
50
|
50
|
50
|
49
|
49
|
45
|
45
|
34
|
34
|
31
|
26
|
25
|
20
|
18
|
14
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RONTRANSMAR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 56 521 532 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 681 981 lei.
-
Este RONTRANSMAR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RONTRANSMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 septembrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are RONTRANSMAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată RONTRANSMAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RONTRANSMAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RONTRANSMAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.