CUI 19029563
COMCONSULT SRL
COMCONSULT SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie. Firma este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (+1.2% față de 2024), un profit net de 274.1 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
19029563
Nr. înregistrare
J2006000762388
EUID
ROONRC.J2006000762388
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. DANIIL IONESCU, NR.6A
Data înregistrării
19-09-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.09.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 831 041
Rezultat net
+274 054
Capitaluri proprii
1 001 829
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4612 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 695 521
|
1 699 280
|
1 753 318
|
1 079 229
|
589 480
|
451 051
|
500 002
|
581 394
|
816 627
|
904 152
|
221 767
|
121 914
|
108 637
|
120 068
|
2 400
|
—
|
—
|
| Active circulante |
681 611
|
756 533
|
1 721 687
|
1 515 604
|
2 303 474
|
2 001 818
|
1 542 063
|
1 504 161
|
890 345
|
527 325
|
606 481
|
131 908
|
114 115
|
167 924
|
43 272
|
39 262
|
19 265
|
| Stocuri |
85 261
|
74 526
|
218 715
|
264 356
|
203 747
|
158 637
|
157 040
|
178 060
|
281 974
|
109 487
|
88 997
|
14 828
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
346 847
|
417 077
|
1 019 469
|
1 079 723
|
1 710 231
|
1 563 062
|
1 303 229
|
444 725
|
369 492
|
351 086
|
319 933
|
79 777
|
66 619
|
20 030
|
1 569
|
6 545
|
3 388
|
| Casa și conturi la bănci |
249 503
|
264 930
|
483 503
|
171 525
|
389 496
|
280 119
|
81 794
|
881 376
|
238 879
|
66 752
|
197 551
|
37 303
|
47 496
|
147 894
|
41 703
|
32 717
|
15 877
|
| Datorii |
1 375 303
|
527 738
|
1 590 865
|
1 898 820
|
2 442 965
|
284 541
|
146 829
|
107 500
|
937 955
|
972 649
|
438 293
|
92 557
|
115 315
|
207 086
|
−429
|
1 279
|
1 895
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
88 019
|
55 824
|
16 621
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 001 829
|
1 928 075
|
1 884 140
|
696 013
|
449 989
|
2 168 328
|
1 895 236
|
1 978 055
|
769 017
|
458 828
|
301 936
|
105 441
|
90 816
|
80 906
|
46 101
|
37 983
|
17 370
|
| Capital subscris vărsat |
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
1 200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 831 041
|
1 809 287
|
2 437 301
|
3 411 827
|
1 674 598
|
2 128 599
|
2 451 673
|
2 996 864
|
2 388 511
|
1 713 407
|
1 207 041
|
564 858
|
498 101
|
602 474
|
18 800
|
27 686
|
27 412
|
| Venituri totale |
1 838 833
|
1 918 881
|
2 445 339
|
3 451 305
|
2 048 389
|
2 150 857
|
2 547 787
|
4 644 072
|
2 395 563
|
1 864 885
|
1 213 869
|
565 069
|
499 286
|
602 724
|
18 804
|
27 686
|
27 412
|
| Cheltuieli totale |
1 513 639
|
1 517 767
|
1 963 366
|
3 180 711
|
1 646 130
|
1 861 418
|
2 270 628
|
3 385 215
|
2 060 902
|
1 677 861
|
973 041
|
547 479
|
487 397
|
562 454
|
9 139
|
3 146
|
14 701
|
| Rezultat brut |
+325 194
|
+401 114
|
+481 973
|
+270 594
|
+402 259
|
+289 439
|
+277 159
|
+1 258 857
|
+334 661
|
+187 024
|
+240 828
|
+17 590
|
+11 889
|
+40 270
|
+9 665
|
+24 540
|
+12 711
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+274 054
|
+342 848
|
+463 560
|
+246 024
|
+386 924
|
+273 092
|
+254 023
|
+1 212 470
|
+310 189
|
+156 951
|
+196 495
|
+14 625
|
+9 910
|
+33 805
|
+8 118
|
+20 614
|
+10 625
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
5
|
5
|
4
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMCONSULT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 831 041 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 274 054 lei.
-
Este COMCONSULT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COMCONSULT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2012.
-
Ce cod CAEN principal are COMCONSULT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie.
-
Când a fost înființată COMCONSULT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMCONSULT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMCONSULT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.