CUI 19032747
MET-CONSTRUCT SRL
MET-CONSTRUCT SRL este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.8 mil. lei (−27.1% față de 2024), un profit net de 240.5 mii lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
19032747
Nr. înregistrare
J2006001352328
EUID
ROONRC.J2006001352328
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
CALEA ŞURII MICI, NR.39
Data înregistrării
20-09-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.09.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-09-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2591 - Fabricarea de recipienţi, containere şi alte produse similare din oţel
-
2592 - Fabricarea ambalajelor uşoare din metal
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3311 - Repararea articolelor fabricate din metal
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 835 786
Rezultat net
+240 462
Capitaluri proprii
408 537
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
673 715
|
595 002
|
622 990
|
587 385
|
614 468
|
662 329
|
641 735
|
710 043
|
772 312
|
700 099
|
750 214
|
704 856
|
615 028
|
629 516
|
642 861
|
607 215
|
621 657
|
| Active circulante |
813 923
|
1 476 907
|
905 098
|
457 879
|
859 977
|
770 069
|
550 755
|
774 918
|
1 001 983
|
414 361
|
1 511 866
|
923 586
|
1 022 840
|
267 792
|
507 150
|
398 178
|
342 016
|
| Stocuri |
247 866
|
434
|
6 804
|
2 067
|
212 109
|
316 715
|
216 697
|
67 336
|
28 191
|
28 479
|
6 003
|
1 995
|
1 722
|
979
|
367 429
|
104 428
|
85 000
|
| Creanțe |
191 939
|
132 346
|
78 603
|
181 609
|
169 915
|
68 472
|
210 033
|
459 567
|
878 842
|
299 284
|
1 359 695
|
435 584
|
505 135
|
191 417
|
131 949
|
283 745
|
254 915
|
| Casa și conturi la bănci |
374 118
|
1 344 127
|
819 691
|
274 203
|
477 953
|
384 882
|
124 025
|
248 015
|
94 950
|
86 598
|
146 168
|
486 007
|
515 983
|
75 396
|
7 772
|
10 005
|
2 101
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 642
|
6 560
|
−49
|
—
|
| Datorii |
1 079 101
|
1 044 649
|
398 419
|
570 259
|
625 895
|
684 047
|
445 327
|
774 021
|
792 308
|
525 525
|
1 141 723
|
785 401
|
1 139 749
|
739 436
|
876 969
|
808 071
|
767 021
|
| Capitaluri proprii |
408 537
|
1 027 260
|
1 129 669
|
475 005
|
848 550
|
748 351
|
747 163
|
710 940
|
981 987
|
588 935
|
1 120 357
|
843 041
|
498 119
|
164 514
|
279 602
|
197 273
|
196 652
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 835 786
|
3 891 527
|
3 890 438
|
3 530 613
|
2 908 353
|
2 144 208
|
2 108 074
|
2 807 012
|
3 135 227
|
1 409 192
|
3 089 067
|
3 346 272
|
7 843 564
|
1 438 917
|
942 717
|
885 715
|
935 054
|
| Venituri totale |
2 835 860
|
3 892 700
|
3 890 491
|
3 343 766
|
2 875 372
|
2 249 500
|
2 224 599
|
2 822 309
|
3 135 919
|
1 423 209
|
3 119 471
|
3 409 978
|
7 847 047
|
1 161 230
|
1 177 576
|
916 313
|
1 128 308
|
| Cheltuieli totale |
2 546 530
|
2 872 255
|
3 044 707
|
3 227 945
|
2 747 970
|
2 228 031
|
2 167 254
|
2 251 178
|
2 725 646
|
1 422 506
|
2 798 020
|
3 077 555
|
7 464 918
|
1 276 318
|
1 175 015
|
906 733
|
1 101 600
|
| Rezultat brut |
+289 330
|
+1 020 445
|
+845 784
|
+115 821
|
+127 402
|
+21 469
|
+57 345
|
+571 131
|
+410 273
|
+703
|
+321 451
|
+332 423
|
+382 129
|
−115 088
|
+2 561
|
+9 580
|
+26 708
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+240 462
|
+859 185
|
+754 664
|
+81 193
|
+100 198
|
+1 190
|
+36 223
|
+542 865
|
+375 025
|
+490
|
+277 316
|
+278 494
|
+333 605
|
−115 088
|
+343
|
+621
|
+17 611
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
12
|
11
|
10
|
13
|
14
|
16
|
19
|
18
|
18
|
23
|
28
|
24
|
18
|
12
|
9
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MET-CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 835 786 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 240 462 lei.
-
Este MET-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MET-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are MET-CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată MET-CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MET-CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MET-CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.