CUI 19044270

ALYON PLUS SRL

ALYON PLUS SRL este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.1 mil. lei (−22.9% față de 2024), un profit net de 12.8 mii lei și 8 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

19044270

Nr. înregistrare

J2006000672063

EUID

ROONRC.J2006000672063

Formă juridică

SRL

Județ

Bistrița-Năsăud

Localitate

Bistriţa

Adresă

STR. ANDREI MUREŞANU, NR.6, SC.A, AP.3

Data înregistrării

25-09-2006

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 25.09.2006

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 27-09-2006

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

administrator si reprezentant

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor

  • 4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule

  • 4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

  • 4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate

  • 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice

  • 7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−22.9%

3 067 098

Rezultat net

−94.8%

+12 752

Capitaluri proprii

+0.6%

2 126 659

Număr mediu de salariați

−33.3%

8

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut ALYON PLUS SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 067 098 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 752 lei.

Este ALYON PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, ALYON PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 2006.

Ce cod CAEN principal are ALYON PLUS SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.

Când a fost înființată ALYON PLUS SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2006.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către ALYON PLUS SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ALYON PLUS SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit