CUI 19046335
ROCIF CONSTRUCT SRL
ROCIF CONSTRUCT SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 12.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
19046335
Nr. înregistrare
J09/755/2006
EUID
ROONRC.J09/755/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
STR. ROŞIORILOR, NR.316
Data înregistrării
26-09-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.09.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−12 825
Capitaluri proprii
346 675
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
413 456
|
413 456
|
413 456
|
413 459
|
419 279
|
419 319
|
506 215
|
515 030
|
532 587
|
666 164
|
627 880
|
683 940
|
551 877
|
614 870
|
702 092
|
744 479
|
679 232
|
| Active circulante |
2 520 777
|
2 533 602
|
2 556 758
|
2 576 065
|
2 608 351
|
2 633 337
|
2 570 103
|
2 593 379
|
2 761 746
|
2 701 456
|
2 888 549
|
3 829 704
|
2 266 328
|
2 296 261
|
1 452 407
|
3 566 572
|
1 509 914
|
| Stocuri |
1 917 906
|
1 917 906
|
1 917 906
|
1 917 906
|
1 917 865
|
1 917 905
|
1 917 905
|
1 917 905
|
1 917 905
|
1 969 358
|
1 294 656
|
1 355 912
|
1 419 994
|
1 167 886
|
571 237
|
1 496 206
|
253 529
|
| Creanțe |
593 116
|
593 116
|
593 116
|
592 868
|
592 868
|
594 138
|
593 666
|
593 666
|
816 966
|
702 520
|
1 085 906
|
2 166 385
|
514 630
|
1 064 024
|
874 230
|
572 913
|
782 172
|
| Casa și conturi la bănci |
9 755
|
22 580
|
45 736
|
65 291
|
97 618
|
121 294
|
58 532
|
81 808
|
26 875
|
29 578
|
507 987
|
307 407
|
331 704
|
64 351
|
6 940
|
1 497 453
|
474 213
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
862
|
| Datorii |
2 587 558
|
2 587 558
|
2 587 558
|
2 587 506
|
2 587 463
|
2 588 774
|
2 588 301
|
2 587 501
|
2 767 638
|
2 532 456
|
2 177 336
|
3 347 311
|
1 753 806
|
1 947 518
|
1 229 490
|
2 409 092
|
1 367 819
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
1 153 142
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
346 675
|
359 500
|
382 656
|
402 018
|
440 167
|
463 882
|
488 017
|
520 908
|
526 695
|
835 164
|
1 339 093
|
1 166 333
|
1 064 399
|
963 613
|
925 009
|
748 817
|
822 189
|
| Capital subscris vărsat |
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
716 700
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1 137 673
|
4 834 127
|
6 375 207
|
4 363 975
|
5 192 396
|
2 998 650
|
4 743 124
|
2 854 609
|
4 682 947
|
| Venituri totale |
15
|
32
|
2 846
|
7 678
|
108
|
120
|
8 686
|
47 850
|
1 272 641
|
5 644 985
|
6 300 060
|
4 365 156
|
5 587 192
|
3 365 741
|
4 924 842
|
3 233 022
|
4 520 927
|
| Cheltuieli totale |
12 840
|
23 188
|
22 208
|
45 827
|
23 823
|
24 255
|
41 577
|
53 637
|
1 581 110
|
5 585 655
|
6 096 306
|
4 244 921
|
5 459 914
|
3 320 637
|
4 721 521
|
3 091 828
|
4 390 020
|
| Rezultat brut |
−12 825
|
−23 156
|
−19 362
|
−38 149
|
−23 715
|
−24 135
|
−32 891
|
−5 787
|
−308 469
|
+59 330
|
+203 754
|
+120 235
|
+127 278
|
+45 104
|
+203 321
|
+141 194
|
+130 907
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−12 825
|
−23 156
|
−19 362
|
−38 149
|
−23 715
|
−24 135
|
−32 891
|
−5 787
|
−308 469
|
+50 264
|
+172 760
|
+101 935
|
+102 803
|
+38 604
|
+176 191
|
+112 444
|
+101 055
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
21
|
20
|
44
|
50
|
70
|
46
|
100
|
67
|
44
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROCIF CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 12 825 lei.
-
Este ROCIF CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ROCIF CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROCIF CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată ROCIF CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROCIF CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROCIF CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.