CUI 19055872
ROES CONSTRUCT SRL
ROES CONSTRUCT SRL este o firmă din Arpaşu de Jos, județul Sibiu, înființată în 2014. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 2014. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.2 mil. lei (+19.3% față de 2024), un profit net de 173.4 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
19055872
Nr. înregistrare
J2014000511323
EUID
ROONRC.J2014000511323
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Arpaşu de Jos
Adresă
NR.17
Data înregistrării
29-09-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.06.2014
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-08-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4689 - Comerţ cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 243 045
Rezultat net
+173 402
Capitaluri proprii
173 164
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
271 070
|
283 055
|
546 145
|
424 769
|
314 010
|
314 010
|
315 071
|
16 133
|
17 194
|
18 255
|
14 010
|
9 924
|
| Active circulante |
1 131 318
|
964 550
|
878 997
|
1 069 002
|
923 733
|
590 437
|
368 669
|
613 447
|
410 205
|
272 328
|
223 416
|
198 906
|
| Stocuri |
749 045
|
750 407
|
598 329
|
595 212
|
453 004
|
350 915
|
306 460
|
249 402
|
165 504
|
126 090
|
118 957
|
101 477
|
| Creanțe |
281 867
|
145 567
|
238 186
|
265 462
|
83 518
|
53 459
|
65 535
|
52 061
|
15 215
|
35 980
|
15 771
|
30 405
|
| Casa și conturi la bănci |
100 406
|
68 576
|
42 482
|
208 328
|
387 211
|
186 063
|
−3 326
|
311 984
|
229 486
|
110 258
|
88 688
|
67 024
|
| Datorii |
1 229 224
|
732 047
|
572 099
|
732 859
|
523 722
|
402 070
|
364 905
|
472 437
|
280 240
|
218 446
|
115 839
|
153 032
|
| Capitaluri proprii |
173 164
|
515 558
|
853 043
|
760 912
|
714 021
|
502 377
|
318 835
|
157 143
|
147 159
|
72 137
|
121 587
|
55 798
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 243 045
|
3 555 294
|
2 828 445
|
2 635 534
|
2 281 467
|
1 841 639
|
2 201 469
|
1 655 158
|
1 131 944
|
948 972
|
812 348
|
382 657
|
| Venituri totale |
4 293 927
|
3 577 116
|
2 837 689
|
2 640 082
|
2 304 759
|
1 933 662
|
2 254 990
|
1 688 788
|
1 134 623
|
954 933
|
831 227
|
386 613
|
| Cheltuieli totale |
4 084 433
|
3 284 647
|
2 536 751
|
2 413 467
|
2 072 815
|
1 734 004
|
2 070 870
|
1 661 889
|
1 048 417
|
869 293
|
752 907
|
318 828
|
| Rezultat brut |
+209 494
|
+292 469
|
+300 938
|
+226 615
|
+231 944
|
+199 658
|
+184 120
|
+26 899
|
+86 206
|
+85 640
|
+78 320
|
+67 785
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+173 402
|
+244 318
|
+271 478
|
+203 833
|
+211 644
|
+183 542
|
+161 692
|
+9 984
|
+75 022
|
+71 937
|
+65 789
|
+56 828
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
5
|
5
|
5
|
8
|
9
|
7
|
7
|
5
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROES CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 243 045 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 173 402 lei.
-
Este ROES CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROES CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 august 2014.
-
Ce cod CAEN principal are ROES CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată ROES CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 2014.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROES CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROES CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.