CUI 19058178
BB CLEAN SRL
BB CLEAN SRL este o firmă din Turda, județul Cluj, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2014. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 35.6 mii lei (+18.1% față de 2023), o pierdere netă de 328.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
19058178
Nr. înregistrare
J12/3212/2006
EUID
ROONRC.J12/3212/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Turda
Adresă
STR. POTAISSA, NR.56
Data înregistrării
29-09-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 07.08.2014
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-08-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
35 634
Rezultat net
−328 879
Capitaluri proprii
−1 926 602
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7739 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7739 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7739 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7739 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8122 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 727 761
|
2 021 787
|
1 604 458
|
1 176 437
|
1 065 206
|
930 262
|
626 438
|
294 788
|
294 788
|
179 979
|
139 353
|
348
|
348
|
348
|
348
|
36 064
|
| Active circulante |
252 579
|
359 347
|
371 935
|
317 025
|
218 289
|
130 294
|
31 034
|
5 922
|
5 992
|
69 432
|
266
|
954
|
954
|
954
|
13 209
|
28 066
|
| Stocuri |
59 231
|
291 672
|
275 550
|
41 131
|
38 856
|
19 789
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
145 585
|
55 191
|
85 686
|
272 568
|
93 957
|
109 965
|
27 998
|
6 000
|
6 000
|
69 293
|
301
|
745
|
745
|
745
|
13 000
|
24 290
|
| Casa și conturi la bănci |
47 763
|
12 484
|
10 699
|
3 326
|
85 476
|
540
|
3 036
|
−78
|
−8
|
139
|
−35
|
209
|
209
|
209
|
209
|
3 776
|
| Datorii |
4 906 942
|
3 978 857
|
3 095 132
|
2 117 758
|
1 551 896
|
1 300 541
|
777 879
|
403 442
|
406 030
|
357 857
|
145 672
|
0
|
0
|
0
|
55 634
|
65 012
|
| Capitaluri proprii |
−1 926 602
|
−1 597 723
|
−1 118 739
|
−624 296
|
−268 401
|
−239 985
|
−120 407
|
−102 732
|
−105 250
|
−108 446
|
−6 053
|
1 302
|
1 302
|
1 302
|
−42 077
|
−882
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
35 634
|
30 171
|
24 709
|
15 800
|
25 700
|
32 400
|
73 500
|
6 000
|
5 000
|
12 903
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
35 646
|
30 172
|
26 810
|
17 022
|
33 073
|
156 560
|
73 500
|
6 000
|
5 000
|
53 563
|
0
|
0
|
0
|
0
|
6 302
|
—
|
| Cheltuieli totale |
364 525
|
508 846
|
520 984
|
358 397
|
61 488
|
271 442
|
88 970
|
3 302
|
1 403
|
154 714
|
7 355
|
—
|
—
|
—
|
47 497
|
15 695
|
| Rezultat brut |
−328 879
|
−478 674
|
−494 174
|
−341 375
|
−28 415
|
−114 882
|
−15 470
|
+2 698
|
+3 597
|
−101 151
|
−7 355
|
0
|
0
|
0
|
−41 195
|
−15 695
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−328 879
|
−478 984
|
−494 443
|
−341 609
|
−28 415
|
−119 579
|
−17 675
|
+2 518
|
+3 447
|
−102 393
|
−7 355
|
0
|
0
|
0
|
−41 195
|
−17 162
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BB CLEAN SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 35 634 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 328 879 lei.
-
Este BB CLEAN SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BB CLEAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2014.
-
Ce cod CAEN principal are BB CLEAN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a..
-
Când a fost înființată BB CLEAN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BB CLEAN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BB CLEAN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.