CUI 19082427
FILMAX SRL
FILMAX SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 16.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
19082427
Nr. înregistrare
J40/15870/2006
EUID
ROONRC.J40/15870/2006
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
ALEEA POSTĂVARUL, NR.5, BL.C5, SC.1, ET.3, AP.8
Data înregistrării
09-10-2006
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.09.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
1101 - Distilarea, rafinarea şi mixarea băuturilor alcoolice
-
1102 - Fabricarea vinurilor din struguri
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4666 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
5210 - Depozitări
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7729 - Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−16 240
Capitaluri proprii
454 279
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 507
|
7 507
|
90 412
|
12 470
|
35 270
|
50 151
|
2 326
|
3 043
|
4 018
|
4 972
|
2 881
|
2 350
|
6 756
|
25 271
|
53 550
|
92 880
|
| Active circulante |
698 078
|
714 238
|
826 910
|
1 047 159
|
769 306
|
476 178
|
486 854
|
267 347
|
295 725
|
461 311
|
484 473
|
432 072
|
628 226
|
514 705
|
620 813
|
482 615
|
| Stocuri |
309 533
|
323 980
|
323 980
|
360 554
|
350 639
|
290 704
|
269 349
|
209 566
|
215 906
|
228 952
|
238 163
|
211 031
|
193 338
|
246 290
|
260 108
|
212 217
|
| Creanțe |
240 060
|
222 498
|
214 880
|
617 042
|
380 685
|
177 081
|
128 730
|
56 340
|
80 486
|
208 881
|
239 440
|
205 378
|
390 677
|
260 602
|
351 885
|
247 998
|
| Casa și conturi la bănci |
148 485
|
167 760
|
288 050
|
69 563
|
37 982
|
8 393
|
88 775
|
1 441
|
−667
|
23 478
|
6 870
|
15 663
|
44 211
|
7 813
|
8 820
|
22 400
|
| Cheltuieli în avans |
727
|
779
|
903
|
1 028
|
727
|
727
|
727
|
1 545
|
1 639
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
252 033
|
252 006
|
425 647
|
596 870
|
625 634
|
482 491
|
544 295
|
348 458
|
313 887
|
491 548
|
570 704
|
529 040
|
707 457
|
566 766
|
665 129
|
571 290
|
| Capitaluri proprii |
454 279
|
470 518
|
492 578
|
463 787
|
179 669
|
44 565
|
−54 388
|
−76 523
|
−12 505
|
−25 265
|
−83 350
|
−94 618
|
−72 475
|
−26 790
|
9 234
|
4 205
|
| Capital subscris vărsat |
2 750
|
2 750
|
2 750
|
2 750
|
2 750
|
2 750
|
2 750
|
2 750
|
2 750
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
898 007
|
2 472 122
|
1 727 748
|
1 583 640
|
1 091 343
|
356 660
|
570 443
|
1 051 147
|
822 907
|
801 327
|
890 599
|
804 475
|
1 052 145
|
911 271
|
| Venituri totale |
0
|
82 165
|
937 924
|
2 472 122
|
1 727 748
|
1 590 647
|
1 091 343
|
356 719
|
596 656
|
1 051 394
|
823 247
|
809 298
|
896 478
|
825 633
|
1 054 699
|
921 568
|
| Cheltuieli totale |
16 240
|
104 225
|
901 162
|
2 232 299
|
1 576 707
|
1 475 793
|
1 058 295
|
417 265
|
584 257
|
993 309
|
811 979
|
831 441
|
942 162
|
861 657
|
1 043 015
|
950 496
|
| Rezultat brut |
−16 240
|
−22 060
|
+36 762
|
+239 823
|
+151 041
|
+114 854
|
+33 048
|
−60 546
|
+12 399
|
+58 085
|
+11 268
|
−22 143
|
−45 684
|
−36 024
|
+11 684
|
−28 928
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−16 240
|
−22 060
|
+28 791
|
+218 379
|
+135 105
|
+98 953
|
+22 135
|
−64 018
|
+11 010
|
+58 085
|
+11 268
|
−22 143
|
−45 684
|
−36 024
|
+5 029
|
−33 616
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
—
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este FILMAX SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, FILMAX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are FILMAX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată FILMAX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2006.
-
Unde are sediul FILMAX SRL?
-
Sediul firmei FILMAX SRL (CUI 19082427) este în ALEEA POSTĂVARUL, NR.5, BL.C5, SC.1, ET.3, AP.8, Sector 3, București.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FILMAX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FILMAX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.