CUI 19085113
IT&C INTERNET SRL
IT&C INTERNET SRL este o firmă din Sector 5, București, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.7 mii lei (+87.0% față de 2024), un profit net de 7.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
19085113
Nr. înregistrare
J2006015942407
EUID
ROONRC.J2006015942407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
ALEEA BOTORANI, NR.4, BL.V82, SC.1, ET.8, AP.35
Data înregistrării
10-10-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.10.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-10-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelitCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 685
Rezultat net
+7 558
Capitaluri proprii
9 694
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
19 801
|
11 576
|
7 558
|
6 915
|
6 374
|
7 795
|
10 448
|
6 140
|
6 109
|
4 809
|
5 600
|
6 982
|
6 728
|
7 511
|
9 416
|
6 444
|
10 716
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
5 388
|
6 750
|
952
|
976
|
657
|
481
|
485
|
495
|
2 700
|
1 256
|
46
|
3 271
|
521
|
74
|
4 829
|
541
|
355
|
| Casa și conturi la bănci |
14 413
|
4 826
|
6 606
|
5 939
|
5 717
|
7 314
|
9 963
|
5 645
|
3 409
|
3 553
|
5 554
|
3 711
|
6 207
|
7 437
|
4 587
|
5 903
|
10 361
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
10 107
|
9 439
|
7 991
|
7 846
|
7 768
|
8 069
|
9 769
|
5 461
|
5 430
|
4 130
|
4 921
|
6 303
|
6 049
|
6 832
|
8 737
|
5 766
|
10 038
|
| Capitaluri proprii |
9 694
|
2 137
|
−433
|
−931
|
−1 394
|
−274
|
679
|
679
|
679
|
679
|
679
|
679
|
679
|
679
|
679
|
678
|
678
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 685
|
6 783
|
2 946
|
2 932
|
1 152
|
1 293
|
9 301
|
5 533
|
7 159
|
8 827
|
10 220
|
11 119
|
13 276
|
14 985
|
17 827
|
14 947
|
19 261
|
| Venituri totale |
12 685
|
6 783
|
2 946
|
2 932
|
1 152
|
1 293
|
9 301
|
5 533
|
7 159
|
8 827
|
10 221
|
11 119
|
13 279
|
14 987
|
17 831
|
14 955
|
19 268
|
| Cheltuieli totale |
3 688
|
3 724
|
2 353
|
2 381
|
2 238
|
2 207
|
1 959
|
1 630
|
2 343
|
5 655
|
6 334
|
6 399
|
8 236
|
8 653
|
10 309
|
8 254
|
9 993
|
| Rezultat brut |
+8 997
|
+3 059
|
+593
|
+551
|
−1 086
|
−914
|
+7 342
|
+3 903
|
+4 816
|
+3 172
|
+3 887
|
+4 720
|
+5 043
|
+6 334
|
+7 522
|
+6 701
|
+9 275
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+7 558
|
+2 570
|
+498
|
+463
|
−1 120
|
−953
|
+7 063
|
+3 737
|
+4 046
|
+2 657
|
+3 238
|
+4 387
|
+4 645
|
+5 885
|
+6 987
|
+4 938
|
+7 377
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IT&C INTERNET SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 685 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 7 558 lei.
-
Este IT&C INTERNET SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IT&C INTERNET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are IT&C INTERNET SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit.
-
Când a fost înființată IT&C INTERNET SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 octombrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IT&C INTERNET SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IT&C INTERNET SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.