CUI 19100558
FUTURE CONCEPT SRL
FUTURE CONCEPT SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma este plătitoare de TVA din 2016 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 477.2 mii lei (+12.7% față de 2024), un profit net de 407.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
19100558
Nr. înregistrare
J2006003222359
EUID
ROONRC.J2006003222359
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
Str. Luminiţa Botoc, Nr. , C.P. 300629
Data înregistrării
13-10-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 08.10.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
477 231
Rezultat net
+407 368
Capitaluri proprii
407 608
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 115
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Active circulante |
953 289
|
495 251
|
514 210
|
310 440
|
653 145
|
447 208
|
558 675
|
411 038
|
388 086
|
290 397
|
291 790
|
79 206
|
21 284
|
15 201
|
25 592
|
16 990
|
5 955
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
800 271
|
434 325
|
284 766
|
273 622
|
307 722
|
304 567
|
408 387
|
146 885
|
262 506
|
247 304
|
90 041
|
16 959
|
3 972
|
1 641
|
3 539
|
3 573
|
39
|
| Casa și conturi la bănci |
153 018
|
60 926
|
229 444
|
36 818
|
345 423
|
142 641
|
150 288
|
264 153
|
125 580
|
43 093
|
201 749
|
62 247
|
17 312
|
13 560
|
22 053
|
13 417
|
5 916
|
| Cheltuieli în avans |
114
|
229
|
343
|
112
|
224
|
336
|
107
|
213
|
320
|
115
|
83
|
82
|
141
|
151
|
251
|
—
|
—
|
| Datorii |
548 910
|
129 940
|
66 787
|
75 961
|
425 895
|
272 762
|
72 279
|
44 884
|
61 859
|
50 714
|
2 161
|
4 550
|
774
|
684
|
1 551
|
1 204
|
0
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
407 608
|
365 540
|
447 766
|
234 591
|
227 474
|
174 782
|
486 503
|
366 367
|
326 547
|
239 798
|
289 712
|
74 738
|
20 651
|
14 668
|
24 292
|
15 786
|
5 955
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
477 231
|
423 443
|
293 378
|
274 602
|
260 491
|
210 928
|
372 861
|
399 248
|
355 326
|
268 500
|
231 162
|
88 139
|
16 043
|
29 577
|
32 495
|
24 309
|
1 700
|
| Venituri totale |
477 231
|
423 444
|
293 378
|
274 602
|
260 493
|
211 109
|
372 862
|
399 249
|
355 326
|
268 501
|
231 162
|
88 139
|
16 054
|
29 589
|
32 502
|
24 593
|
1 702
|
| Cheltuieli totale |
61 052
|
51 594
|
45 358
|
39 917
|
31 967
|
34 630
|
32 870
|
29 129
|
25 466
|
23 573
|
9 253
|
10 997
|
9 589
|
14 273
|
20 502
|
11 469
|
1 426
|
| Rezultat brut |
+416 179
|
+371 850
|
+248 020
|
+234 685
|
+228 526
|
+176 479
|
+339 992
|
+370 120
|
+329 860
|
+244 928
|
+221 909
|
+77 142
|
+6 465
|
+15 316
|
+12 000
|
+13 124
|
+276
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+407 368
|
+364 300
|
+245 526
|
+232 351
|
+226 234
|
+174 542
|
+336 263
|
+366 127
|
+326 307
|
+239 558
|
+214 974
|
+74 498
|
+5 983
|
+14 428
|
+8 506
|
+9 831
|
−274
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FUTURE CONCEPT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 477 231 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 407 368 lei.
-
Este FUTURE CONCEPT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FUTURE CONCEPT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are FUTURE CONCEPT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată FUTURE CONCEPT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FUTURE CONCEPT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FUTURE CONCEPT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.