CUI 1912170
STANDARD SRL
STANDARD SRL este o firmă din Orş. Lehliu-Gară, județul Călărași, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1581. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 2.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
1912170
Nr. înregistrare
J51/543/1991
EUID
ROONRC.J51/543/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Orş. Lehliu-Gară
Adresă
STR. AGRICULTORI
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1581
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5320 - Alte activităţi poştale şi de curier
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−2 158
Capitaluri proprii
−401 083
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
25 300
|
25 300
|
25 300
|
25 300
|
30 434
|
35 568
|
40 701
|
45 835
|
57 338
|
83 868
|
111 373
|
164 154
|
238 284
|
327 521
|
391 654
|
125 139
|
82 036
|
| Active circulante |
—
|
—
|
13 116
|
22 326
|
58 284
|
66 616
|
63 404
|
162 324
|
163 979
|
180 950
|
176 101
|
450 426
|
654 563
|
897 970
|
534 017
|
270 271
|
291 159
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
18 677
|
44 580
|
37 418
|
410 672
|
601 653
|
297 466
|
149 815
|
154 145
|
| Creanțe |
—
|
—
|
12 451
|
21 732
|
51 599
|
61 993
|
61 291
|
161 607
|
163 331
|
160 475
|
150 644
|
419 803
|
241 803
|
289 175
|
231 424
|
72 748
|
134 334
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
—
|
665
|
594
|
6 685
|
4 623
|
2 113
|
717
|
648
|
1 798
|
−19 123
|
−6 795
|
2 088
|
7 142
|
5 127
|
47 708
|
2 680
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 000
|
5 580
|
| Datorii |
426 383
|
424 225
|
425 473
|
417 420
|
414 364
|
403 339
|
398 019
|
387 798
|
381 160
|
417 861
|
450 340
|
950 536
|
1 217 064
|
1 072 935
|
778 512
|
339 898
|
327 207
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
34 454
|
43 154
|
| Capitaluri proprii |
−401 083
|
−398 925
|
−387 057
|
−369 794
|
−325 646
|
−301 155
|
−293 914
|
−179 639
|
−159 843
|
−153 043
|
−162 866
|
−335 956
|
−324 217
|
152 556
|
147 159
|
31 058
|
8 414
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
2 400
|
2 400
|
2 400
|
2 400
|
259 457
|
525 489
|
662 437
|
1 408 041
|
1 029 162
|
764 249
|
1 073 723
|
634 590
|
822 259
|
| Venituri totale |
0
|
4 352
|
0
|
0
|
2 400
|
5 400
|
12 064
|
9 123
|
259 457
|
560 150
|
798 451
|
1 525 188
|
767 440
|
1 029 831
|
1 134 478
|
646 109
|
869 548
|
| Cheltuieli totale |
2 158
|
16 221
|
17 263
|
44 147
|
26 820
|
12 479
|
125 977
|
28 645
|
263 613
|
548 079
|
646 652
|
1 536 928
|
1 244 213
|
1 017 650
|
994 829
|
616 648
|
822 876
|
| Rezultat brut |
−2 158
|
−11 869
|
−17 263
|
−44 147
|
−24 420
|
−7 079
|
−113 913
|
−19 522
|
−4 156
|
+12 071
|
+151 799
|
−11 740
|
−476 773
|
+12 181
|
+139 649
|
+29 461
|
+46 672
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 158
|
−11 869
|
−17 263
|
−44 147
|
−24 492
|
−7 241
|
−114 275
|
−19 796
|
−6 799
|
+9 822
|
+132 021
|
−11 740
|
−476 773
|
+5 397
|
+116 101
|
+22 644
|
+37 701
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
3
|
4
|
5
|
6
|
4
|
5
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este STANDARD SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, STANDARD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are STANDARD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1581.
-
Când a fost înființată STANDARD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 1991.
-
Unde are sediul STANDARD SRL?
-
Sediul firmei STANDARD SRL (CUI 1912170) este în STR. AGRICULTORI, Orş. Lehliu-Gară, județul Călărași.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STANDARD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STANDARD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.