CUI 19122742
SERVTELCOM S.R.L.
SERVTELCOM S.R.L. este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2 mil. lei (−15.9% față de 2024), un profit net de 60.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
19122742
Nr. înregistrare
J26/1636/2006
EUID
ROONRC.J26/1636/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. GODEANU, NR.3, AP.4
Data înregistrării
23-10-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.10.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 24-10-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 020 085
Rezultat net
+60 523
Capitaluri proprii
2 585 711
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 259 547
|
1 089 675
|
1 017 083
|
1 226 370
|
1 286 468
|
845 045
|
867 666
|
874 615
|
693 042
|
736 093
|
770 354
|
538 078
|
409 267
|
339 320
|
356 645
|
408 690
|
393 821
|
| Active circulante |
1 858 175
|
2 071 666
|
2 181 205
|
1 265 515
|
1 354 575
|
3 091 845
|
2 338 644
|
1 486 632
|
1 641 566
|
651 980
|
1 041 152
|
1 199 543
|
1 199 319
|
1 056 170
|
449 164
|
223 756
|
279 699
|
| Stocuri |
454 618
|
601 056
|
634 090
|
312 941
|
267 258
|
233 372
|
208 854
|
148 385
|
89 679
|
84 537
|
44 957
|
36 430
|
35 098
|
8 957
|
36 994
|
1 113
|
1 037
|
| Creanțe |
963 075
|
1 300 895
|
1 342 346
|
595 915
|
744 330
|
2 645 121
|
1 718 536
|
988 206
|
1 424 860
|
309 071
|
975 849
|
871 208
|
551 386
|
960 108
|
324 989
|
94 383
|
65 818
|
| Casa și conturi la bănci |
432 082
|
162 515
|
198 769
|
351 859
|
339 387
|
210 952
|
410 054
|
350 041
|
127 027
|
258 372
|
20 346
|
191 523
|
427 835
|
87 105
|
36 892
|
14 260
|
20 844
|
| Cheltuieli în avans |
5 528
|
5 781
|
4 838
|
2 652
|
1 420
|
962
|
1 218
|
2 607
|
134
|
289
|
57
|
2 318
|
221
|
162
|
304
|
309
|
92
|
| Datorii |
537 539
|
641 934
|
823 415
|
481 798
|
457 174
|
997 272
|
1 026 207
|
608 106
|
885 661
|
279 793
|
247 571
|
379 124
|
463 780
|
685 573
|
150 164
|
1 720
|
6 854
|
| Capitaluri proprii |
2 585 711
|
2 525 188
|
2 379 711
|
2 012 739
|
2 185 289
|
2 940 580
|
2 181 321
|
1 755 748
|
1 449 081
|
1 108 569
|
1 563 992
|
1 360 815
|
1 145 027
|
710 079
|
655 949
|
631 035
|
666 758
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 020 085
|
2 401 899
|
3 911 538
|
1 680 184
|
1 699 782
|
4 638 920
|
2 644 613
|
2 234 161
|
2 009 792
|
806 238
|
1 378 348
|
1 539 850
|
2 311 287
|
1 658 877
|
482 009
|
130 271
|
197 062
|
| Venituri totale |
2 054 957
|
2 369 038
|
3 966 624
|
1 715 918
|
1 946 729
|
4 678 778
|
2 665 577
|
2 247 627
|
2 021 814
|
815 334
|
1 400 663
|
1 561 123
|
2 318 166
|
1 674 579
|
494 835
|
142 085
|
226 627
|
| Cheltuieli totale |
1 978 597
|
2 199 986
|
3 555 212
|
1 685 354
|
1 771 279
|
3 879 510
|
2 213 529
|
1 918 588
|
1 661 422
|
830 757
|
1 159 121
|
1 306 173
|
1 943 230
|
1 609 210
|
469 250
|
172 933
|
160 821
|
| Rezultat brut |
+76 360
|
+169 052
|
+411 412
|
+30 564
|
+175 450
|
+799 268
|
+452 048
|
+329 039
|
+360 392
|
−15 423
|
+241 542
|
+254 950
|
+374 936
|
+65 369
|
+25 585
|
−30 848
|
+65 806
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+60 523
|
+145 477
|
+366 972
|
+16 923
|
+160 500
|
+759 258
|
+425 573
|
+306 668
|
+340 511
|
−15 423
|
+203 177
|
+215 788
|
+320 544
|
+54 130
|
+24 914
|
−35 723
|
+57 658
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SERVTELCOM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 020 085 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 60 523 lei.
-
Este SERVTELCOM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SERVTELCOM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 24 octombrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are SERVTELCOM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a..
-
Când a fost înființată SERVTELCOM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SERVTELCOM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SERVTELCOM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.