CUI 19123950
GHER CONSTRUCT S.R.L.
GHER CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Turda, județul Cluj, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 7.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
19123950
Nr. înregistrare
J12/3490/2006
EUID
ROONRC.J12/3490/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Turda
Adresă
STR. MACILOR, NR.14, SC.A, ET.1, AP.13
Data înregistrării
23-10-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.10.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−7 797
Capitaluri proprii
−1 108 784
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
7 797
|
26 802
|
26 802
|
32 978
|
—
|
550
|
349 612
|
350 082
|
345 503
|
381 203
|
399 204
|
490 322
|
477 546
|
56 000
|
| Active circulante |
337 523
|
337 523
|
50 291
|
50 291
|
17 370
|
−9 513
|
188 769
|
411 624
|
193 624
|
480 648
|
662 386
|
441 416
|
1 162 857
|
918 512
|
605 111
|
| Stocuri |
24 085
|
24 085
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
549
|
24 043
|
549
|
115 778
|
61 634
|
439 193
|
110 126
|
122 754
|
| Creanțe |
302 735
|
302 735
|
50 236
|
50 236
|
17 370
|
11 006
|
188 769
|
178 889
|
162 743
|
174 221
|
449 140
|
272 880
|
497 651
|
330 073
|
212 376
|
| Casa și conturi la bănci |
10 703
|
10 703
|
55
|
55
|
—
|
−20 519
|
—
|
232 186
|
6 838
|
305 878
|
97 468
|
106 902
|
226 013
|
478 313
|
269 981
|
| Datorii |
1 446 307
|
1 446 307
|
22 899
|
22 899
|
76 599
|
7 802
|
858 262
|
1 425 489
|
1 201 729
|
1 475 943
|
1 442 512
|
1 245 696
|
1 567 876
|
1 361 291
|
634 414
|
| Capitaluri proprii |
−1 108 784
|
−1 100 987
|
54 194
|
54 194
|
−26 251
|
−17 315
|
−668 943
|
−664 253
|
−658 023
|
−649 732
|
−398 923
|
−405 076
|
85 303
|
34 767
|
26 697
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
244 053
|
—
|
—
|
—
|
—
|
35 124
|
40 322
|
309 214
|
545 258
|
1 309 638
|
1 285 478
|
655 931
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
244 053
|
0
|
0
|
7 563
|
4 579
|
35 748
|
70 230
|
311 281
|
548 484
|
1 314 015
|
1 333 388
|
718 616
|
| Cheltuieli totale |
7 797
|
8 277
|
—
|
158 286
|
843
|
712
|
12 253
|
10 186
|
44 039
|
245 571
|
305 128
|
1 038 863
|
1 253 774
|
1 316 103
|
690 044
|
| Rezultat brut |
−7 797
|
−8 277
|
0
|
+85 767
|
−843
|
−712
|
−4 690
|
−5 607
|
−8 291
|
−175 341
|
+6 153
|
−490 379
|
+60 241
|
+17 285
|
+28 572
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−7 797
|
−8 277
|
0
|
+80 445
|
−843
|
−712
|
−4 690
|
−5 607
|
−8 291
|
−175 341
|
+6 153
|
−490 379
|
+50 535
|
+8 070
|
+23 996
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
4
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
11
|
12
|
19
|
7
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este GHER CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, GHER CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GHER CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată GHER CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 octombrie 2006.
-
Unde are sediul GHER CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei GHER CONSTRUCT S.R.L. (CUI 19123950) este în STR. MACILOR, NR.14, SC.A, ET.1, AP.13, Turda, județul Cluj.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GHER CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GHER CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.