CUI 1922939
ELLY SRL
ELLY SRL este o firmă din Drajna Nouă, județul Călărași, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 95.2 mii lei (−15.0% față de 2024) și un profit net de 63 lei.
Date de identificare
CUI
1922939
Nr. înregistrare
J1991000982519
EUID
ROONRC.J51/982/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Drajna Nouă
Adresă
SAT DRAJNA
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.11.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2550 - Fabricarea produselor metalice obţinute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
-
2561 - Tratarea şi acoperirea metalelor
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
2572 - Fabricarea articolelor de feronerie
-
2573 - Fabricarea uneltelor
-
2591 - Fabricarea de recipienţi, containere şi alte produse similare din oţel
-
2592 - Fabricarea ambalajelor uşoare din metal
-
2594 - Fabricarea de şuruburi, buloane şi alte articole filetate; fabricarea de nituri şi şaibe
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
95 179
Rezultat net
+63
Capitaluri proprii
27 413
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 707
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
39 846
|
37 690
|
29 132
|
15 473
|
15 574
|
23 683
|
22 866
|
19 779
|
11 916
|
21 770
|
30 777
|
18 816
|
33 718
|
35 336
|
30 238
|
30 501
|
26 228
|
| Stocuri |
31 509
|
22 976
|
26 862
|
10 284
|
13 002
|
17 804
|
21 049
|
18 026
|
11 876
|
19 871
|
30 635
|
18 212
|
33 154
|
35 289
|
29 905
|
30 194
|
26 153
|
| Creanțe |
1 090
|
293
|
302
|
—
|
—
|
194
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
133
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
7 247
|
14 421
|
1 968
|
5 189
|
2 572
|
5 685
|
1 817
|
1 753
|
40
|
1 899
|
142
|
604
|
—
|
47
|
333
|
174
|
75
|
| Datorii |
24 140
|
10 340
|
10 830
|
6 354
|
25 402
|
44 874
|
43 290
|
41 785
|
45 997
|
38 172
|
45 848
|
30 765
|
46 245
|
46 743
|
41 280
|
44 907
|
36 731
|
| Capitaluri proprii |
27 413
|
27 350
|
18 302
|
9 119
|
−9 828
|
−21 191
|
−20 424
|
−22 006
|
−34 081
|
−16 402
|
−15 071
|
−11 949
|
−12 527
|
−11 407
|
−11 042
|
−14 406
|
−10 503
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
95 179
|
111 944
|
102 182
|
134 256
|
156 727
|
156 368
|
142 541
|
126 350
|
105 927
|
113 488
|
85 562
|
104 520
|
87 141
|
86 031
|
99 092
|
63 491
|
50 419
|
| Venituri totale |
95 193
|
111 944
|
102 182
|
134 256
|
156 727
|
156 368
|
142 541
|
126 350
|
110 727
|
113 488
|
85 562
|
104 520
|
87 141
|
86 031
|
99 092
|
63 491
|
50 419
|
| Cheltuieli totale |
95 071
|
101 398
|
91 553
|
111 363
|
143 551
|
156 007
|
139 534
|
113 012
|
127 042
|
112 548
|
86 091
|
100 606
|
85 928
|
77 087
|
93 030
|
59 933
|
49 448
|
| Rezultat brut |
+122
|
+10 546
|
+10 629
|
+22 893
|
+13 176
|
+361
|
+3 007
|
+13 338
|
−16 315
|
+940
|
−529
|
+3 914
|
+1 213
|
+8 944
|
+6 062
|
+3 558
|
+971
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+9 048
|
+9 183
|
+18 946
|
+11 364
|
−767
|
+1 582
|
+12 075
|
−17 679
|
−1 330
|
−3 123
|
+579
|
−1 401
|
+6 363
|
+3 364
|
+1 908
|
−798
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELLY SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 95 179 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 63 lei.
-
Este ELLY SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ELLY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ELLY SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată ELLY SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELLY SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELLY SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.