CUI 1925013
PROIECT CONSTRUCT S.R.L.
PROIECT CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Călăraşi, județul Călărași, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 67.8 mii lei (+4.6% față de 2024), un profit net de 442.5 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
1925013
Nr. înregistrare
J51/78/1992
EUID
ROONRC.J51/78/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Călăraşi
Adresă
STR. CORNIŞEI, NR.48A, BL.D31, SC.1, ET.1
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
67 815
Rezultat net
+442 513
Capitaluri proprii
1 461 599
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
294 460
|
349 284
|
372 190
|
399 029
|
427 436
|
712 085
|
780 901
|
1 405 717
|
1 481 944
|
1 563 898
|
1 496 213
|
1 486 323
|
987 127
|
873 743
|
916 538
|
977 312
|
1 095 011
|
| Active circulante |
1 451 403
|
1 315 953
|
1 258 851
|
1 461 190
|
1 608 593
|
1 802 738
|
1 805 242
|
1 818 646
|
1 702 280
|
1 776 220
|
1 626 804
|
1 458 437
|
1 462 645
|
1 277 858
|
1 033 930
|
836 769
|
557 492
|
| Stocuri |
434 901
|
428 479
|
426 623
|
521 462
|
601 747
|
852 851
|
852 851
|
782 349
|
794 955
|
841 311
|
1 184 528
|
1 190 388
|
1 113 001
|
1 025 964
|
839 089
|
638 192
|
427 925
|
| Creanțe |
816 503
|
840 659
|
821 720
|
851 301
|
887 306
|
896 494
|
890 461
|
1 012 250
|
887 072
|
859 386
|
318 096
|
247 641
|
305 787
|
240 939
|
175 689
|
181 060
|
108 183
|
| Casa și conturi la bănci |
199 999
|
46 815
|
10 508
|
88 427
|
119 540
|
53 393
|
61 930
|
24 047
|
20 253
|
75 523
|
124 180
|
20 408
|
43 857
|
10 955
|
19 152
|
17 517
|
21 384
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
284 264
|
235 040
|
201 918
|
190 744
|
225 783
|
164 721
|
207 698
|
1 033 666
|
1 088 621
|
1 256 376
|
1 155 702
|
1 381 518
|
939 284
|
907 376
|
879 868
|
788 943
|
784 667
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 461 599
|
1 430 197
|
1 429 123
|
1 669 475
|
1 810 246
|
2 350 102
|
2 378 445
|
2 190 697
|
2 095 603
|
2 083 742
|
1 967 315
|
1 563 242
|
1 510 488
|
1 244 225
|
1 070 600
|
1 025 138
|
867 836
|
| Capital subscris vărsat |
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
67 815
|
64 845
|
91 659
|
107 715
|
194 295
|
353 581
|
366 405
|
606 252
|
690 151
|
1 353 044
|
1 567 943
|
1 202 325
|
1 255 691
|
1 028 645
|
736 121
|
957 558
|
1 023 282
|
| Venituri totale |
786 834
|
80 165
|
91 730
|
108 217
|
435 485
|
355 461
|
1 303 976
|
621 559
|
699 800
|
1 385 409
|
1 637 854
|
1 447 388
|
1 438 677
|
1 144 534
|
823 622
|
979 396
|
1 060 327
|
| Cheltuieli totale |
259 038
|
78 368
|
193 114
|
152 387
|
485 224
|
380 507
|
1 105 592
|
520 265
|
680 978
|
1 238 407
|
1 171 252
|
1 405 382
|
1 117 085
|
929 520
|
764 070
|
787 351
|
855 922
|
| Rezultat brut |
+527 796
|
+1 797
|
−101 384
|
−44 170
|
−49 739
|
−25 046
|
+198 384
|
+101 294
|
+18 822
|
+147 002
|
+466 602
|
+42 006
|
+321 592
|
+215 014
|
+59 552
|
+192 045
|
+204 405
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+442 513
|
+1 074
|
−102 283
|
−45 231
|
−53 226
|
−28 343
|
+187 748
|
+95 094
|
+11 862
|
+116 427
|
+388 048
|
+30 819
|
+266 073
|
+173 625
|
+45 462
|
+157 302
|
+168 853
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
1
|
2
|
2
|
2
|
3
|
6
|
8
|
10
|
16
|
13
|
13
|
10
|
9
|
11
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROIECT CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 67 815 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 442 513 lei.
-
Este PROIECT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PROIECT CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are PROIECT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată PROIECT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROIECT CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROIECT CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.