CUI 1961261
ARPA SRL
ARPA SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 209.1 mii lei (+3.1% față de 2024), un profit net de 91 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1961261
Nr. înregistrare
J1991001325229
EUID
ROONRC.J1991001325229
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. GRIGORE URECHE, NR.1-3, BL.SONTU-M., ET.D-SOL
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
5611 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă
-
7990 - Alte servicii de rezervare și asistență turistică
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
-
9610 - Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
209 065
Rezultat net
+91 014
Capitaluri proprii
203 858
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
44 218
|
51 691
|
59 165
|
66 638
|
74 111
|
81 585
|
89 058
|
96 532
|
104 005
|
111 479
|
118 952
|
126 425
|
133 899
|
147 865
|
363 571
|
382 615
|
401 916
|
| Active circulante |
167 202
|
96 181
|
104 400
|
101 695
|
59 517
|
45 074
|
64 382
|
86 568
|
41 432
|
5 385
|
4 227
|
7 614
|
847
|
11 148
|
29 085
|
19 332
|
23 909
|
| Stocuri |
3 725
|
—
|
—
|
7 846
|
7 846
|
—
|
4 499
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
165
|
9 722
|
23 546
|
16 136
|
22 940
|
| Creanțe |
95 828
|
40 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 426
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
67 649
|
56 181
|
104 400
|
93 849
|
51 671
|
45 074
|
59 883
|
86 568
|
41 432
|
5 385
|
4 227
|
7 614
|
682
|
1 426
|
2 113
|
3 196
|
969
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
58 533
|
58 533
|
58 533
|
58 533
|
58 533
|
58 533
|
58 533
|
58 533
|
51 658
|
| Datorii |
7 562
|
5 466
|
93 810
|
189 730
|
253 091
|
316 742
|
362 730
|
448 632
|
519 497
|
615 950
|
694 742
|
764 001
|
778 438
|
759 983
|
721 056
|
608 928
|
537 562
|
| Capitaluri proprii |
203 858
|
142 406
|
69 755
|
−21 397
|
−119 463
|
−190 083
|
−209 290
|
−265 532
|
−315 527
|
−440 553
|
−513 030
|
−571 429
|
−585 159
|
−542 437
|
−269 867
|
−148 448
|
−60 079
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
209 065
|
202 854
|
205 596
|
196 961
|
181 432
|
167 556
|
164 313
|
153 299
|
172 259
|
202 893
|
137 791
|
94 697
|
125 961
|
91 556
|
69 749
|
84 912
|
128 077
|
| Venituri totale |
209 065
|
202 854
|
205 596
|
196 961
|
181 432
|
167 556
|
164 313
|
194 299
|
212 259
|
204 377
|
140 041
|
96 648
|
125 961
|
93 190
|
69 749
|
84 912
|
130 206
|
| Cheltuieli totale |
116 232
|
128 419
|
112 615
|
96 925
|
108 998
|
146 804
|
106 427
|
142 361
|
85 111
|
127 812
|
77 441
|
76 374
|
165 135
|
365 761
|
191 166
|
171 632
|
197 109
|
| Rezultat brut |
+92 833
|
+74 435
|
+92 981
|
+100 036
|
+72 434
|
+20 752
|
+57 886
|
+51 938
|
+127 148
|
+76 565
|
+62 600
|
+20 274
|
−39 174
|
−272 571
|
−121 417
|
−86 720
|
−66 903
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+91 014
|
+72 651
|
+91 152
|
+98 067
|
+70 620
|
+19 206
|
+56 243
|
+49 995
|
+125 026
|
+72 478
|
+58 399
|
+13 730
|
−42 720
|
−272 571
|
−121 417
|
−88 370
|
−69 770
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
2
|
7
|
8
|
7
|
6
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ARPA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 209 065 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 91 014 lei.
-
Este ARPA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ARPA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ARPA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată ARPA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ARPA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ARPA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.