CUI 197566
V.M. COMP SRL
V.M. COMP SRL este o firmă din Orş. Ştefăneşti, județul Argeș, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2212 - Fabricarea altor produse din cauciuc. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.4 mil. lei (−4.8% față de 2024), un profit net de 668.1 mii lei și 159 de angajați.
Date de identificare
CUI
197566
Nr. înregistrare
J1991000694036
EUID
ROONRC.J1991000694036
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Orş. Ştefăneşti
Adresă
Calea BUCUREŞTI, Nr. 114, C.P. 117715
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2212 - Fabricarea altor produse din cauciucCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
35 384 654
Rezultat net
+668 064
Capitaluri proprii
45 408 919
Număr mediu de salariați
159
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
10 451 640
|
12 363 739
|
12 261 702
|
13 818 137
|
13 560 666
|
14 176 350
|
16 074 105
|
17 010 876
|
17 603 559
|
12 273 281
|
8 408 465
|
6 720 046
|
6 603 312
|
7 388 785
|
8 288 161
|
8 414 400
|
9 203 383
|
| Active circulante |
38 338 551
|
38 154 456
|
38 441 942
|
36 238 723
|
37 941 697
|
34 461 696
|
31 365 411
|
28 697 259
|
26 389 937
|
25 224 261
|
22 633 061
|
18 523 496
|
14 859 342
|
12 212 772
|
10 700 043
|
7 896 153
|
4 695 099
|
| Stocuri |
5 546 997
|
5 822 701
|
6 545 221
|
6 995 037
|
6 396 245
|
5 283 533
|
5 234 215
|
5 007 232
|
4 130 125
|
3 205 037
|
3 463 710
|
2 235 383
|
2 448 202
|
2 799 830
|
2 215 170
|
1 622 121
|
1 420 402
|
| Creanțe |
11 018 123
|
10 824 900
|
14 075 308
|
16 447 223
|
9 747 058
|
11 409 746
|
13 171 030
|
14 609 525
|
14 383 114
|
12 260 573
|
10 371 667
|
8 417 381
|
9 997 733
|
8 372 581
|
8 036 483
|
6 272 100
|
3 209 879
|
| Casa și conturi la bănci |
3 828 611
|
7 385 116
|
4 327 773
|
2 899 463
|
11 901 394
|
17 768 417
|
12 960 166
|
9 080 502
|
7 876 698
|
9 758 651
|
8 797 684
|
7 870 732
|
2 413 407
|
1 040 361
|
448 390
|
1 932
|
64 818
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
21 857
|
418
|
0
|
7 235
|
—
|
0
|
498
|
14 542
|
1 888
|
8 652
|
36 980
|
56 884
|
8 984
|
8 482
|
4 886
|
| Datorii |
3 218 143
|
3 566 178
|
4 011 799
|
3 891 913
|
5 796 871
|
5 545 808
|
5 010 671
|
6 525 394
|
5 693 669
|
5 378 533
|
4 925 263
|
3 559 122
|
3 514 713
|
3 952 502
|
4 224 041
|
3 887 714
|
3 389 433
|
| Venituri în avans |
163 129
|
235 245
|
90 890
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
31 728
|
53 689
|
67 926
|
123 927
|
180 302
|
103 010
|
138 118
|
172 376
|
| Capitaluri proprii |
45 408 919
|
46 716 772
|
46 622 812
|
46 165 365
|
45 705 492
|
43 099 473
|
42 428 845
|
39 182 741
|
38 300 325
|
32 101 823
|
26 064 462
|
21 625 146
|
17 860 994
|
15 525 637
|
14 670 137
|
12 293 203
|
10 341 559
|
| Capital subscris vărsat |
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 020
|
260 000
|
260 000
|
260 000
|
260 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
35 384 654
|
37 168 508
|
36 680 532
|
42 118 546
|
44 165 450
|
34 568 565
|
46 109 780
|
45 890 563
|
49 067 921
|
41 695 242
|
36 432 685
|
31 572 411
|
28 873 389
|
27 166 347
|
26 288 948
|
20 677 301
|
12 330 263
|
| Venituri totale |
36 419 438
|
38 200 169
|
37 931 571
|
43 399 302
|
45 399 925
|
35 275 465
|
47 157 209
|
47 054 188
|
50 879 161
|
42 331 921
|
37 899 838
|
31 836 237
|
29 664 892
|
28 760 284
|
27 332 177
|
21 539 984
|
12 775 066
|
| Cheltuieli totale |
35 637 208
|
35 803 449
|
35 778 203
|
40 661 011
|
40 901 392
|
32 632 219
|
41 519 359
|
41 414 480
|
39 613 854
|
32 156 498
|
28 880 215
|
24 902 145
|
24 589 964
|
25 417 213
|
23 323 076
|
19 015 186
|
12 515 760
|
| Rezultat brut |
+782 230
|
+2 396 720
|
+2 153 368
|
+2 738 291
|
+4 498 533
|
+2 643 246
|
+5 637 850
|
+5 639 708
|
+11 265 307
|
+10 175 423
|
+9 019 623
|
+6 934 092
|
+5 074 928
|
+3 343 071
|
+4 009 101
|
+2 524 798
|
+259 306
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+668 064
|
+2 093 962
|
+1 982 447
|
+2 349 872
|
+3 806 019
|
+2 428 627
|
+5 010 783
|
+5 329 415
|
+10 148 504
|
+9 317 361
|
+7 580 266
|
+5 933 142
|
+4 255 338
|
+2 790 500
|
+3 341 045
|
+2 106 644
|
+213 828
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
161
|
169
|
214
|
219
|
228
|
273
|
284
|
269
|
246
|
234
|
223
|
217
|
222
|
225
|
208
|
179
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut V.M. COMP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 35 384 654 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 668 064 lei.
-
Este V.M. COMP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, V.M. COMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are V.M. COMP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2212 - Fabricarea altor produse din cauciuc.
-
Când a fost înființată V.M. COMP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către V.M. COMP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește V.M. COMP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.