CUI 1978239
MARTEX S.R.L.
MARTEX S.R.L. este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 664.1 mii lei (−13.7% față de 2024), o pierdere netă de 56.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1978239
Nr. înregistrare
J22/814/1992
EUID
ROONRC.J22/814/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. BUCIUM, NR.19, BL.B2-1, ET.P
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
664 051
Rezultat net
−56 058
Capitaluri proprii
62 554
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 409
|
3 270
|
4 419
|
6 407
|
4 976
|
6 701
|
7 588
|
5 417
|
5 417
|
5 417
|
2 409
|
2 409
|
2 409
|
2 409
|
2 409
|
8 348
|
8 348
|
| Active circulante |
320 335
|
589 492
|
610 773
|
697 243
|
408 733
|
411 409
|
346 694
|
327 552
|
516 273
|
624 555
|
769 957
|
472 763
|
273 607
|
246 457
|
178 201
|
184 505
|
166 136
|
| Stocuri |
188 368
|
468 400
|
455 193
|
533 233
|
293 312
|
156 512
|
123 809
|
132 868
|
305 503
|
462 328
|
611 869
|
336 020
|
187 155
|
165 119
|
95 531
|
93 952
|
75 687
|
| Creanțe |
95 588
|
115 765
|
133 060
|
154 676
|
112 181
|
213 546
|
199 722
|
180 050
|
190 687
|
60 841
|
152 848
|
129 535
|
86 076
|
78 642
|
81 766
|
85 636
|
84 498
|
| Casa și conturi la bănci |
36 379
|
5 327
|
22 520
|
9 334
|
3 240
|
41 351
|
23 163
|
14 634
|
20 083
|
101 386
|
5 240
|
7 208
|
376
|
2 696
|
904
|
4 917
|
5 951
|
| Datorii |
260 190
|
474 150
|
451 524
|
511 328
|
222 246
|
231 888
|
168 756
|
123 536
|
296 806
|
493 476
|
663 364
|
381 119
|
192 522
|
181 490
|
104 473
|
94 895
|
66 239
|
| Capitaluri proprii |
62 554
|
118 612
|
163 668
|
192 322
|
191 463
|
186 222
|
185 526
|
209 433
|
224 884
|
136 496
|
109 002
|
94 053
|
83 494
|
67 376
|
76 137
|
97 958
|
108 245
|
| Capital subscris vărsat |
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
45 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
664 051
|
769 689
|
934 533
|
814 291
|
826 075
|
897 018
|
1 216 861
|
1 115 982
|
1 157 484
|
932 962
|
757 665
|
558 981
|
489 728
|
600 019
|
570 466
|
441 664
|
427 166
|
| Venituri totale |
789 006
|
779 927
|
947 509
|
823 098
|
836 068
|
913 176
|
1 217 334
|
1 115 982
|
1 157 484
|
936 512
|
763 597
|
562 135
|
491 993
|
604 677
|
572 347
|
445 234
|
427 696
|
| Cheltuieli totale |
845 064
|
829 351
|
976 163
|
821 911
|
829 987
|
912 347
|
1 216 416
|
1 126 998
|
1 108 273
|
904 354
|
739 100
|
550 917
|
475 875
|
613 437
|
588 229
|
450 646
|
420 650
|
| Rezultat brut |
−56 058
|
−49 424
|
−28 654
|
+1 187
|
+6 081
|
+829
|
+918
|
−11 016
|
+49 211
|
+32 158
|
+24 497
|
+11 218
|
+16 118
|
−8 760
|
−15 882
|
−5 412
|
+7 046
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−56 058
|
−49 424
|
−28 654
|
+992
|
+5 108
|
+696
|
+123
|
−15 451
|
+43 388
|
+27 494
|
+20 577
|
+10 560
|
+16 118
|
−8 760
|
−15 882
|
−10 287
|
+2 713
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
—
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
2
|
3
|
1
|
2
|
4
|
4
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARTEX S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 664 051 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 56 058 lei.
-
Este MARTEX S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MARTEX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are MARTEX S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată MARTEX S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARTEX S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARTEX S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.