CUI 1990070
CONVERT SRL
CONVERT SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1997 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.7 mii lei (+0.6% față de 2024) și un profit net de 55.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
1990070
Nr. înregistrare
J1991001365223
EUID
ROONRC.J1991001365223
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
BLD. ALEXANDRU CEL BUN, NR.60, TR. 1. PARTER, BL.G1-2, SC.A
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
85 719
Rezultat net
+55 739
Capitaluri proprii
309 375
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
253 680
|
267 032
|
164 176
|
174 117
|
184 647
|
194 486
|
189 248
|
189 747
|
198 477
|
142 361
|
142 946
|
152 174
|
217 647
|
470 445
|
516 574
|
554 399
|
357 797
|
| Active circulante |
70 120
|
42 722
|
8 092
|
128
|
35 992
|
17 988
|
15 772
|
39 729
|
230 091
|
258 728
|
255 688
|
214 015
|
289 503
|
249 531
|
224 444
|
225 328
|
195 142
|
| Stocuri |
—
|
—
|
46
|
46
|
30 624
|
6 392
|
12 062
|
34 371
|
228 551
|
254 783
|
253 738
|
212 151
|
216 190
|
235 543
|
211 178
|
215 214
|
183 850
|
| Creanțe |
64 935
|
40 402
|
—
|
—
|
2 799
|
8 882
|
3 050
|
3 992
|
1 179
|
1 896
|
1 913
|
1 810
|
73 254
|
13 811
|
11 991
|
9 757
|
6 065
|
| Casa și conturi la bănci |
5 185
|
2 320
|
8 046
|
82
|
2 569
|
2 714
|
660
|
1 366
|
361
|
2 049
|
37
|
54
|
59
|
177
|
1 275
|
357
|
5 227
|
| Datorii |
14 425
|
12 166
|
54 615
|
110 188
|
177 592
|
250 730
|
290 096
|
291 769
|
505 403
|
580 260
|
530 070
|
491 603
|
808 620
|
884 297
|
878 606
|
837 524
|
594 120
|
| Capitaluri proprii |
309 375
|
297 588
|
117 653
|
64 057
|
43 047
|
−38 256
|
−85 076
|
−62 293
|
−76 835
|
−179 171
|
−131 436
|
−125 414
|
−301 470
|
−164 321
|
−137 588
|
−57 797
|
−41 181
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
85 719
|
85 231
|
81 045
|
353 022
|
1 020 855
|
963 464
|
824 939
|
1 116 999
|
1 003 802
|
946 959
|
791 043
|
690 851
|
811 328
|
912 567
|
688 390
|
644 804
|
787 528
|
| Venituri totale |
85 719
|
93 722
|
81 541
|
360 738
|
1 045 535
|
972 758
|
824 939
|
1 135 345
|
1 067 903
|
946 959
|
791 764
|
990 994
|
951 495
|
924 867
|
691 200
|
647 941
|
789 730
|
| Cheltuieli totale |
19 363
|
15 031
|
17 140
|
335 559
|
954 075
|
933 559
|
839 473
|
1 109 634
|
1 017 212
|
994 694
|
798 955
|
814 938
|
1 066 460
|
921 262
|
744 784
|
658 107
|
826 319
|
| Rezultat brut |
+66 356
|
+78 691
|
+64 401
|
+25 179
|
+91 460
|
+39 199
|
−14 534
|
+25 711
|
+50 691
|
−47 735
|
−7 191
|
+176 056
|
−114 965
|
+3 605
|
−53 584
|
−10 166
|
−36 589
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+55 739
|
+66 027
|
+53 595
|
+21 010
|
+81 304
|
+31 319
|
−22 783
|
+14 541
|
+41 412
|
−47 735
|
−7 191
|
+176 056
|
−114 965
|
+3 605
|
−53 584
|
−16 616
|
−42 322
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
7
|
5
|
11
|
8
|
10
|
13
|
12
|
13
|
13
|
13
|
13
|
11
|
8
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONVERT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 85 719 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 55 739 lei.
-
Este CONVERT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONVERT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997.
-
Ce cod CAEN principal are CONVERT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată CONVERT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONVERT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONVERT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.