CUI 1992454
NECOM SRL
NECOM SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 2711 - Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.3 mil. lei (+33.0% față de 2024), un profit net de 7 mil. lei și 34 de angajați.
Date de identificare
CUI
1992454
Nr. înregistrare
J1992002422229
EUID
ROONRC.J1992002422229
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
ŞOS. NICOLINA, NR.165
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1721 - Fabricarea hârtiei şi cartonului ondulat şi a ambalajelor din hârtie şi carton
-
2014 - Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
-
2225 - Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
-
2226 - Fabricarea altor produse din material plastic
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2612 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
2712 - Fabricarea aparatelor de distribuţie şi control a electricităţii
-
3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
28 259 288
Rezultat net
+7 011 040
Capitaluri proprii
20 857 015
Număr mediu de salariați
34
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
17 092 267
|
12 400 451
|
12 856 523
|
12 796 683
|
9 298 946
|
2 423 952
|
2 784 117
|
2 722 120
|
2 731 461
|
2 106 921
|
2 257 489
|
2 615 652
|
1 996 374
|
1 986 000
|
1 505 475
|
1 735 572
|
1 265 740
|
| Active circulante |
16 017 089
|
14 932 617
|
9 998 392
|
8 791 058
|
5 380 344
|
4 220 609
|
3 442 222
|
4 094 866
|
2 737 682
|
2 941 587
|
3 001 852
|
2 247 318
|
2 431 785
|
1 643 678
|
2 146 198
|
1 206 440
|
927 005
|
| Stocuri |
2 922 386
|
2 577 752
|
2 329 499
|
1 908 147
|
1 291 551
|
862 940
|
675 276
|
697 129
|
719 609
|
577 979
|
559 928
|
447 276
|
442 231
|
529 875
|
490 524
|
396 938
|
270 112
|
| Creanțe |
7 976 381
|
7 036 331
|
4 913 527
|
3 960 843
|
4 075 946
|
2 200 518
|
1 892 149
|
2 867 069
|
1 238 090
|
1 304 347
|
1 162 304
|
1 365 237
|
1 473 771
|
813 762
|
947 786
|
785 828
|
378 902
|
| Casa și conturi la bănci |
5 118 322
|
5 318 534
|
2 755 366
|
2 922 068
|
12 847
|
1 157 151
|
874 797
|
530 668
|
779 983
|
1 059 261
|
1 279 620
|
434 805
|
515 783
|
300 041
|
707 888
|
23 674
|
277 991
|
| Cheltuieli în avans |
3 966
|
3 913
|
3 726
|
3 586
|
3 302
|
3 402
|
3 142
|
2 428
|
6 332
|
3 685
|
3 727
|
3 334
|
3 206
|
3 251
|
2 919
|
2 463
|
—
|
| Datorii |
12 107 373
|
12 825 211
|
11 358 915
|
12 770 315
|
7 871 096
|
1 038 754
|
1 186 180
|
2 006 631
|
1 309 083
|
760 910
|
799 916
|
678 929
|
865 617
|
747 637
|
1 088 177
|
1 351 300
|
882 839
|
| Venituri în avans |
148 934
|
165 795
|
182 656
|
199 517
|
216 381
|
233 242
|
250 103
|
266 964
|
293 293
|
340 675
|
388 057
|
435 438
|
482 821
|
530 432
|
580 555
|
228 826
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
59 796
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
20 857 015
|
14 345 975
|
11 317 070
|
8 621 495
|
6 595 115
|
5 375 967
|
4 733 402
|
4 545 819
|
3 873 099
|
3 950 608
|
4 075 095
|
3 751 937
|
3 082 927
|
2 354 860
|
1 985 860
|
1 364 349
|
1 309 906
|
| Capital subscris vărsat |
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
80 010
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
28 259 288
|
21 254 284
|
17 483 639
|
12 892 408
|
8 777 954
|
6 656 611
|
5 702 825
|
5 943 894
|
3 287 687
|
4 119 094
|
5 394 519
|
5 339 843
|
5 307 001
|
4 019 362
|
4 218 238
|
3 216 455
|
2 877 923
|
| Venituri totale |
28 788 127
|
21 550 495
|
18 030 181
|
14 205 857
|
10 112 755
|
7 123 859
|
6 074 540
|
6 412 041
|
3 794 463
|
4 472 192
|
5 626 288
|
5 615 719
|
5 657 841
|
4 252 153
|
4 441 153
|
3 293 036
|
2 940 625
|
| Cheltuieli totale |
21 015 396
|
18 006 773
|
14 816 671
|
11 884 319
|
8 691 343
|
6 160 553
|
5 707 884
|
5 419 565
|
3 746 971
|
4 264 478
|
4 810 741
|
4 538 192
|
4 377 659
|
3 690 613
|
3 486 849
|
2 988 414
|
2 680 274
|
| Rezultat brut |
+7 772 731
|
+3 543 722
|
+3 213 510
|
+2 321 538
|
+1 421 412
|
+963 306
|
+366 656
|
+992 476
|
+47 492
|
+207 714
|
+815 547
|
+1 077 527
|
+1 280 182
|
+561 540
|
+954 304
|
+304 622
|
+260 351
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+7 011 040
|
+3 228 905
|
+2 845 574
|
+2 126 382
|
+1 244 147
|
+848 155
|
+312 583
|
+872 720
|
+22 490
|
+175 513
|
+683 159
|
+919 010
|
+1 078 066
|
+474 038
|
+801 512
|
+254 443
|
+213 243
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
33
|
32
|
26
|
23
|
21
|
22
|
18
|
14
|
16
|
18
|
17
|
18
|
18
|
16
|
15
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NECOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 28 259 288 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 7 011 040 lei.
-
Este NECOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NECOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are NECOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2711 - Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice.
-
Când a fost înființată NECOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NECOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NECOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.