CUI 199931
NAPOCHIM SA
NAPOCHIM SA este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2226 - Fabricarea altor produse din material plastic. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26 mil. lei (+8.1% față de 2024), un profit net de 973.2 mii lei și 53 de angajați.
Date de identificare
CUI
199931
Nr. înregistrare
J1991000118127
EUID
ROONRC.J1991000118127
Formă juridică
SA
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. LUNCII, NR.19
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2226 - Fabricarea altor produse din material plasticCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2221 - Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor şi profilelor din material plastic
-
2222 - Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2811 - Fabricarea de motoare şi turbine (cu excepţia celor pentru avioane, autovehicule şi motociclete.)
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
26 049 417
Rezultat net
+973 167
Capitaluri proprii
3 920 984
Număr mediu de salariați
53
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2226 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 525 700
|
7 498 204
|
8 930 940
|
10 038 894
|
15 591 147
|
16 739 746
|
17 691 373
|
20 243 701
|
22 717 892
|
23 679 448
|
25 696 516
|
17 894 975
|
17 590 488
|
21 775 543
|
21 861 624
|
50 910 957
|
51 951 448
|
| Active circulante |
13 646 447
|
12 528 470
|
10 271 155
|
10 892 387
|
10 403 596
|
11 903 142
|
10 969 419
|
11 857 980
|
9 947 574
|
9 720 750
|
12 308 596
|
14 006 111
|
3 284 613
|
1 691 414
|
1 286 827
|
4 896 364
|
4 542 641
|
| Stocuri |
7 650 226
|
6 458 959
|
7 722 183
|
7 222 557
|
7 507 424
|
4 463 453
|
3 449 174
|
3 294 486
|
3 571 559
|
3 747 006
|
1 984 182
|
1 300 716
|
810 576
|
527 119
|
648 070
|
1 937 085
|
1 999 551
|
| Creanțe |
5 820 718
|
5 891 742
|
1 845 812
|
3 221 523
|
1 604 871
|
6 398 249
|
7 129 206
|
8 305 727
|
6 326 397
|
5 913 521
|
9 868 104
|
12 274 176
|
2 438 923
|
1 078 350
|
597 821
|
2 890 986
|
2 469 537
|
| Casa și conturi la bănci |
175 503
|
177 769
|
703 160
|
448 307
|
1 291 301
|
1 041 440
|
391 039
|
257 767
|
49 618
|
60 223
|
456 310
|
431 219
|
35 114
|
81 705
|
36 696
|
64 040
|
69 313
|
| Cheltuieli în avans |
132 693
|
235 892
|
343 026
|
444 090
|
47 393
|
58 719
|
36 039
|
41 422
|
38 094
|
3 649
|
—
|
3 519
|
8 513
|
10 789
|
3 392
|
4 486
|
4 890
|
| Datorii |
14 930 400
|
15 825 983
|
15 328 930
|
18 549 693
|
29 756 754
|
29 549 114
|
28 504 030
|
28 942 877
|
25 670 665
|
25 904 756
|
26 585 240
|
8 112 822
|
6 931 554
|
5 440 750
|
5 613 616
|
4 506 196
|
4 888 769
|
| Venituri în avans |
1 342 838
|
1 365 266
|
1 847 247
|
1 851 746
|
2 600 162
|
3 776 515
|
4 952 868
|
6 155 860
|
7 369 245
|
8 615 117
|
9 658 295
|
9 717 098
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
110 618
|
123 455
|
94 835
|
102 049
|
53 672
|
1 461 817
|
1 463 608
|
1 465 439
|
1 476 470
|
1 443 530
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 920 984
|
2 947 862
|
2 274 109
|
871 883
|
−6 368 452
|
−6 085 839
|
−6 223 675
|
−4 421 073
|
−1 812 820
|
−2 559 556
|
1 761 577
|
14 074 685
|
13 952 060
|
18 036 996
|
17 538 227
|
51 305 611
|
51 610 210
|
| Capital subscris vărsat |
521 000
|
521 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
2 860 038
|
2 860 038
|
2 860 038
|
11 440 152
|
8 715 152
|
8 715 152
|
6 353 617
|
6 353 617
|
6 353 617
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
26 049 417
|
24 088 061
|
26 336 532
|
34 269 874
|
9 993 528
|
5 832 331
|
4 461 533
|
4 159 257
|
3 859 183
|
4 655 426
|
4 632 764
|
5 996 040
|
4 633 768
|
5 048 775
|
7 159 862
|
8 295 277
|
9 835 831
|
| Venituri totale |
27 606 554
|
25 281 405
|
27 188 081
|
49 635 313
|
10 545 182
|
5 570 301
|
4 219 365
|
4 071 404
|
3 988 448
|
5 085 249
|
5 717 319
|
6 287 124
|
4 830 234
|
5 760 049
|
7 303 062
|
10 626 718
|
10 876 433
|
| Cheltuieli totale |
26 506 245
|
24 502 039
|
25 607 947
|
41 743 581
|
12 058 247
|
5 432 465
|
5 688 658
|
6 679 657
|
4 339 571
|
9 410 529
|
7 143 510
|
9 041 662
|
8 720 512
|
7 622 815
|
12 011 976
|
10 931 317
|
10 743 588
|
| Rezultat brut |
+1 100 309
|
+779 366
|
+1 580 134
|
+7 891 732
|
−1 513 065
|
+137 836
|
−1 469 293
|
−2 608 253
|
−351 123
|
−4 325 280
|
−1 426 191
|
−2 754 538
|
−3 890 278
|
−1 862 766
|
−4 708 914
|
−304 599
|
+132 845
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+973 167
|
+679 204
|
+1 402 226
|
+7 240 334
|
−1 513 065
|
+137 836
|
−1 469 293
|
−2 608 253
|
−351 123
|
−4 325 280
|
−1 426 191
|
−2 754 538
|
−3 890 278
|
−1 862 766
|
−4 708 914
|
−304 599
|
+104 777
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
58
|
59
|
67
|
74
|
64
|
62
|
56
|
53
|
65
|
44
|
57
|
53
|
—
|
119
|
134
|
156
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NAPOCHIM SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 26 049 417 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 973 167 lei.
-
Este NAPOCHIM SA plătitoare de TVA?
-
Da, NAPOCHIM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are NAPOCHIM SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2226 - Fabricarea altor produse din material plastic.
-
Când a fost înființată NAPOCHIM SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NAPOCHIM SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NAPOCHIM SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.