CUI 201730
REMAT CLUJ SA
REMAT CLUJ SA este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 3821 - Recuperarea materialelor reciclabile. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.9 mil. lei (−11.1% față de 2024), o pierdere netă de 791 mii lei și 30 de angajați.
Date de identificare
CUI
201730
Nr. înregistrare
J1991000809124
EUID
ROONRC.J1991000809124
Formă juridică
SA
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. ROMULUS VUIA, NR.186
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3821 - Recuperarea materialelor reciclabileCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2591 - Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
-
2592 - Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
-
2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
3524 - Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
-
3540 - Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3812 - Colectarea deşeurilor periculoase
-
3822 - Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
-
3823 - Alte activități de tartare a deșeurilor
-
3831 - Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
-
3832 - Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
-
3833 - Alte activități de eliminare a deșeurilor
-
3900 - Activităţi şi servicii de decontaminare
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
4920 - Transporturi de marfă pe calea ferată
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 948 812
Rezultat net
−790 988
Capitaluri proprii
5 546 249
Număr mediu de salariați
30
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 3821 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3832 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
905 014
|
817 072
|
880 686
|
769 262
|
904 789
|
1 065 982
|
1 242 631
|
1 268 785
|
1 215 644
|
1 560 236
|
1 618 501
|
1 801 583
|
2 030 887
|
2 591 691
|
1 040 142
|
1 313 530
|
1 700 377
|
| Active circulante |
5 823 094
|
6 569 404
|
6 540 955
|
7 380 282
|
7 657 074
|
6 127 746
|
4 820 614
|
4 826 053
|
4 973 749
|
4 345 518
|
3 573 185
|
3 872 032
|
4 161 657
|
5 030 849
|
5 835 367
|
5 757 112
|
4 340 765
|
| Stocuri |
4 531 826
|
4 340 607
|
3 704 739
|
3 107 441
|
3 094 973
|
2 754 941
|
2 988 513
|
3 332 826
|
2 889 835
|
2 916 873
|
2 760 008
|
2 800 105
|
3 709 295
|
4 256 743
|
2 551 607
|
2 010 208
|
723 434
|
| Creanțe |
365 169
|
386 919
|
879 726
|
940 725
|
961 318
|
689 232
|
1 023 302
|
1 243 928
|
1 224 021
|
1 037 905
|
1 055 706
|
1 241 786
|
1 139 404
|
1 344 473
|
2 173 196
|
1 770 627
|
1 798 147
|
| Casa și conturi la bănci |
592 109
|
1 807 888
|
1 922 500
|
3 298 126
|
3 566 793
|
2 649 583
|
774 809
|
215 309
|
825 903
|
356 750
|
−276 519
|
−203 849
|
−721 032
|
−604 357
|
1 076 574
|
1 942 287
|
1 785 194
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 672
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
76 891
|
—
|
82 175
|
| Datorii |
1 181 859
|
1 049 239
|
1 102 462
|
1 554 459
|
1 506 520
|
1 509 286
|
566 840
|
650 777
|
678 264
|
850 135
|
901 013
|
1 013 769
|
1 149 454
|
1 686 663
|
1 429 527
|
1 248 547
|
1 257 851
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 889
|
9 585
|
19 101
|
24 977
|
53 380
|
102 267
|
150 261
|
198 917
|
245 216
|
—
|
—
|
10 911
|
| Capitaluri proprii |
5 546 249
|
6 337 237
|
6 319 179
|
6 595 085
|
7 055 343
|
5 685 225
|
5 486 820
|
5 424 960
|
5 486 152
|
5 002 239
|
4 188 406
|
4 509 585
|
4 844 173
|
5 690 661
|
5 522 873
|
5 822 095
|
4 854 555
|
| Capital subscris vărsat |
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 476 000
|
1 640 000
|
1 640 000
|
1 640 000
|
1 736 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 948 812
|
7 819 931
|
7 106 283
|
9 116 865
|
8 736 663
|
6 945 979
|
8 609 439
|
7 784 177
|
8 329 006
|
5 471 890
|
6 605 523
|
10 444 273
|
11 351 768
|
17 461 762
|
20 068 935
|
21 618 291
|
14 259 974
|
| Venituri totale |
6 989 575
|
8 088 389
|
7 201 058
|
9 292 709
|
9 310 195
|
7 347 068
|
8 936 594
|
7 813 074
|
8 822 987
|
6 266 376
|
6 621 411
|
10 654 271
|
11 669 020
|
17 500 531
|
20 349 651
|
21 739 762
|
14 411 061
|
| Cheltuieli totale |
7 780 563
|
8 051 227
|
7 180 795
|
8 635 607
|
7 703 357
|
6 801 576
|
8 599 938
|
7 345 743
|
7 835 214
|
5 452 543
|
6 938 028
|
10 633 954
|
12 299 508
|
18 878 116
|
20 317 312
|
20 460 234
|
14 366 525
|
| Rezultat brut |
−790 988
|
+37 162
|
+20 263
|
+657 102
|
+1 606 838
|
+545 492
|
+336 656
|
+467 331
|
+987 773
|
+813 833
|
−316 617
|
+20 317
|
−630 488
|
−1 377 585
|
+32 339
|
+1 279 528
|
+44 536
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−790 988
|
+18 058
|
+6 994
|
+564 742
|
+1 370 118
|
+454 655
|
+266 860
|
+389 808
|
+893 913
|
+813 833
|
−316 617
|
+20 317
|
−630 488
|
−1 377 585
|
+8 278
|
+1 063 540
|
+9 920
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
35
|
33
|
33
|
37
|
36
|
37
|
37
|
35
|
35
|
36
|
41
|
66
|
73
|
89
|
91
|
91
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut REMAT CLUJ SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 948 812 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 790 988 lei.
-
Este REMAT CLUJ SA plătitoare de TVA?
-
Da, REMAT CLUJ SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are REMAT CLUJ SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3821 - Recuperarea materialelor reciclabile.
-
Când a fost înființată REMAT CLUJ SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către REMAT CLUJ SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește REMAT CLUJ SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.