CUI 21027670
CONSTRAL SRL
CONSTRAL SRL este o firmă din Cătina, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (−20.2% față de 2024), un profit net de 157.4 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
21027670
Nr. înregistrare
J2007000639124
EUID
ROONRC.J2007000639124
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cătina
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.157
Data înregistrării
08-02-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.02.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-02-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 810 983
Rezultat net
+157 371
Capitaluri proprii
131 340
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
1 504
|
2 352
|
3 276
|
19 052
|
33 324
|
45 905
|
62 107
|
78 645
|
95 250
|
1 142
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
16 727
|
| Active circulante |
321 506
|
432 030
|
396 308
|
440 594
|
218 712
|
521 668
|
499 743
|
599 335
|
569 336
|
576 711
|
565 011
|
543 042
|
377 990
|
487 855
|
374 078
|
304 368
|
202 310
|
| Stocuri |
177 343
|
186 159
|
167 331
|
225 550
|
185 064
|
494 409
|
479 000
|
575 518
|
547 193
|
552 448
|
537 757
|
531 022
|
361 533
|
302 355
|
222 868
|
197 765
|
132 311
|
| Creanțe |
90 108
|
200 236
|
190 498
|
202 122
|
20 126
|
18 473
|
17 858
|
21 620
|
17 487
|
18 085
|
20 293
|
10 551
|
15 754
|
182 721
|
141 737
|
103 335
|
62 578
|
| Casa și conturi la bănci |
54 055
|
45 635
|
38 479
|
12 922
|
13 522
|
8 786
|
2 885
|
2 197
|
4 656
|
6 178
|
6 961
|
1 469
|
703
|
2 779
|
9 473
|
3 268
|
7 421
|
| Cheltuieli în avans |
774
|
77
|
49
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
190 940
|
214 879
|
160 847
|
190 620
|
200 107
|
152 624
|
142 875
|
223 277
|
190 458
|
207 934
|
214 833
|
295 406
|
228 269
|
389 630
|
320 713
|
255 636
|
173 887
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
655
|
655
|
655
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
131 340
|
218 732
|
237 862
|
253 250
|
37 657
|
402 368
|
402 773
|
437 510
|
456 868
|
463 372
|
351 320
|
247 636
|
149 721
|
98 225
|
53 365
|
48 732
|
45 150
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 810 983
|
2 269 112
|
2 419 956
|
2 403 990
|
2 295 393
|
2 244 575
|
1 928 726
|
1 673 435
|
1 542 758
|
1 536 653
|
1 332 026
|
1 222 830
|
1 022 589
|
990 011
|
929 420
|
754 966
|
798 167
|
| Venituri totale |
1 813 100
|
2 269 143
|
2 420 035
|
2 404 290
|
2 300 086
|
2 246 002
|
1 929 387
|
1 673 524
|
1 544 142
|
1 536 754
|
1 332 269
|
1 222 832
|
1 028 579
|
990 058
|
929 601
|
755 070
|
798 312
|
| Cheltuieli totale |
1 621 193
|
2 009 251
|
2 168 485
|
2 133 491
|
2 422 555
|
1 983 272
|
1 721 674
|
1 510 203
|
1 368 736
|
1 337 039
|
1 199 463
|
1 113 214
|
944 636
|
936 653
|
924 092
|
745 421
|
772 358
|
| Rezultat brut |
+191 907
|
+259 892
|
+251 550
|
+270 799
|
−122 469
|
+262 730
|
+207 713
|
+163 321
|
+175 406
|
+199 715
|
+132 806
|
+109 618
|
+83 943
|
+53 405
|
+5 509
|
+9 649
|
+25 954
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+157 371
|
+218 422
|
+234 037
|
+247 171
|
−142 492
|
+240 641
|
+188 414
|
+146 568
|
+159 447
|
+167 638
|
+111 370
|
+97 915
|
+74 112
|
+44 860
|
+4 634
|
+1 617
|
+18 166
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
4
|
4
|
4
|
6
|
5
|
5
|
5
|
4
|
4
|
4
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRAL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 810 983 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 157 371 lei.
-
Este CONSTRAL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CONSTRAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.