CUI 2124013
PRODARTCOM SRL
PRODARTCOM SRL este o firmă din Hunedoara, județul Hunedoara, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 108.8 mii lei (+5.1% față de 2024), o pierdere netă de 89.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2124013
Nr. înregistrare
J1991000562209
EUID
ROONRC.J1991000562209
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Hunedoara
Adresă
STR. VÂNĂTORULUI, NR.29
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
108 805
Rezultat net
−89 431
Capitaluri proprii
−347 239
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
175 336
|
314 615
|
330 197
|
345 780
|
361 363
|
372 053
|
386 937
|
401 821
|
419 741
|
438 269
|
456 797
|
453 670
|
472 199
|
487 639
|
509 701
|
528 229
|
545 245
|
| Active circulante |
629 927
|
630 626
|
1 126 430
|
1 109 274
|
1 112 293
|
1 099 072
|
1 089 988
|
1 070 555
|
1 361 666
|
1 328 675
|
1 332 047
|
1 336 793
|
1 386 558
|
1 367 762
|
1 006 505
|
896 145
|
828 639
|
| Stocuri |
626 973
|
627 505
|
1 119 730
|
1 106 125
|
1 109 927
|
1 098 818
|
1 086 739
|
1 055 543
|
1 358 158
|
1 328 015
|
1 329 395
|
1 336 316
|
1 381 678
|
1 356 550
|
1 006 411
|
894 683
|
807 319
|
| Creanțe |
44
|
29
|
1 367
|
846
|
1 314
|
142
|
497
|
—
|
488
|
—
|
1 683
|
90
|
4 549
|
65
|
35
|
35
|
20 975
|
| Casa și conturi la bănci |
2 910
|
3 092
|
5 333
|
2 303
|
1 052
|
112
|
2 752
|
15 012
|
3 020
|
660
|
969
|
387
|
331
|
11 147
|
59
|
1 427
|
345
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
381
|
—
|
| Datorii |
1 152 502
|
1 203 049
|
1 614 389
|
1 544 699
|
1 511 937
|
1 469 721
|
1 431 814
|
1 401 045
|
1 598 157
|
1 582 243
|
1 606 755
|
1 626 560
|
1 695 622
|
1 699 443
|
1 368 753
|
1 295 944
|
1 262 975
|
| Capitaluri proprii |
−347 239
|
−257 808
|
−157 762
|
−89 645
|
−38 281
|
1 404
|
45 111
|
71 331
|
183 250
|
184 701
|
182 089
|
163 903
|
163 135
|
155 958
|
147 453
|
128 811
|
110 909
|
| Capital subscris vărsat |
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
35 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
108 805
|
103 502
|
110 088
|
111 824
|
121 795
|
150 541
|
135 698
|
154 060
|
176 348
|
235 963
|
319 770
|
373 822
|
392 238
|
451 123
|
457 672
|
727 065
|
879 750
|
| Venituri totale |
204 365
|
103 502
|
110 195
|
111 824
|
121 795
|
150 541
|
135 698
|
154 650
|
176 750
|
235 971
|
322 368
|
375 096
|
395 208
|
452 927
|
460 678
|
729 708
|
879 801
|
| Cheltuieli totale |
292 001
|
202 513
|
177 210
|
162 070
|
160 262
|
192 746
|
160 558
|
265 022
|
176 433
|
232 862
|
320 956
|
373 651
|
386 664
|
442 988
|
438 942
|
703 555
|
843 585
|
| Rezultat brut |
−87 636
|
−99 011
|
−67 015
|
−50 246
|
−38 467
|
−42 205
|
−24 860
|
−110 372
|
+317
|
+3 109
|
+1 412
|
+1 445
|
+8 544
|
+9 939
|
+21 736
|
+26 153
|
+36 216
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−89 431
|
−100 046
|
−68 117
|
−51 364
|
−39 685
|
−43 707
|
−26 220
|
−111 919
|
−1 451
|
+2 611
|
+1 186
|
+768
|
+7 177
|
+8 506
|
+18 642
|
+17 902
|
+30 376
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
3
|
4
|
4
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PRODARTCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 108 805 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 89 431 lei.
-
Este PRODARTCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PRODARTCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are PRODARTCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a..
-
Când a fost înființată PRODARTCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PRODARTCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PRODARTCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.