CUI 2124420
CORA S.A.
CORA S.A. este o firmă din Hunedoara, județul Hunedoara, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 976.2 mii lei (+4.5% față de 2024), un profit net de 207.4 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
2124420
Nr. înregistrare
J20/69/1991
EUID
ROONRC.J1991000069201
Formă juridică
SA
Județ
Hunedoara
Localitate
Hunedoara
Adresă
STR. EROILOR, NR.11, SPATIU COMERCIAL, BL.38, SC.B, ET.P
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6492 - Alte activităţi de creditare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
976 231
Rezultat net
+207 410
Capitaluri proprii
9 771 672
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 103 228
|
5 913 836
|
5 773 055
|
5 445 191
|
4 985 148
|
4 683 623
|
4 798 093
|
4 639 926
|
4 252 754
|
2 209 182
|
2 250 232
|
2 253 437
|
2 777 563
|
1 556 010
|
1 178 328
|
1 630 882
|
2 015 647
|
| Active circulante |
3 979 612
|
3 429 280
|
3 213 603
|
2 386 351
|
2 116 056
|
1 836 066
|
1 686 215
|
1 598 422
|
1 276 017
|
946 985
|
906 155
|
964 702
|
333 853
|
394 860
|
681 900
|
435 774
|
485 881
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
0
|
991
|
529
|
1 282
|
4 937
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
2 652
|
3 886
|
3 537
|
—
|
| Creanțe |
141 563
|
84 155
|
101 480
|
120 474
|
130 767
|
126 039
|
110 336
|
122 447
|
51 232
|
26 360
|
728 485
|
46 973
|
27 994
|
47 610
|
26 024
|
44 192
|
127 135
|
| Casa și conturi la bănci |
3 090 685
|
221 309
|
3 022 123
|
2 265 877
|
1 984 151
|
1 709 351
|
1 574 450
|
1 448 199
|
1 201 803
|
920 625
|
177 670
|
917 729
|
305 859
|
344 598
|
651 990
|
388 045
|
358 746
|
| Cheltuieli în avans |
4 475
|
3 897
|
2 460
|
2 756
|
2 375
|
2 048
|
1 470
|
2 006
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
315 643
|
332 662
|
279 655
|
301 463
|
277 035
|
260 254
|
239 673
|
233 083
|
175 062
|
94 989
|
100 313
|
140 559
|
79 092
|
75 390
|
76 125
|
49 299
|
55 770
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
5 000
|
4 939
|
—
|
5 000
|
| Capitaluri proprii |
9 771 672
|
9 014 351
|
8 709 463
|
7 532 835
|
6 826 544
|
6 261 483
|
6 246 105
|
6 007 271
|
5 353 709
|
3 061 178
|
3 056 074
|
3 077 580
|
3 032 324
|
1 870 480
|
1 779 164
|
2 017 357
|
2 440 758
|
| Capital subscris vărsat |
264 553
|
264 553
|
264 553
|
264 553
|
264 553
|
264 553
|
271 208
|
271 208
|
271 208
|
170 798
|
169 735
|
169 735
|
169 735
|
169 735
|
169 735
|
169 735
|
169 735
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
976 231
|
934 621
|
681 817
|
818 570
|
761 261
|
661 600
|
728 531
|
660 214
|
512 585
|
356 208
|
319 765
|
401 521
|
446 233
|
529 284
|
474 824
|
448 726
|
621 967
|
| Venituri totale |
1 098 559
|
1 060 620
|
1 398 522
|
899 368
|
787 273
|
709 817
|
739 604
|
662 372
|
514 518
|
365 392
|
334 412
|
425 844
|
516 606
|
603 211
|
522 302
|
505 573
|
780 151
|
| Cheltuieli totale |
793 989
|
830 459
|
907 747
|
601 249
|
557 934
|
556 028
|
515 776
|
488 765
|
408 358
|
354 043
|
343 307
|
358 394
|
273 187
|
261 011
|
273 275
|
511 025
|
496 591
|
| Rezultat brut |
+304 570
|
+230 161
|
+490 775
|
+298 119
|
+229 339
|
+153 789
|
+223 828
|
+173 607
|
+106 160
|
+11 349
|
−8 895
|
+67 450
|
+243 419
|
+342 200
|
+249 027
|
−5 452
|
+283 560
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+207 410
|
+150 610
|
+325 266
|
+207 601
|
+161 306
|
+95 775
|
+163 422
|
+125 028
|
+77 761
|
+4 041
|
−21 505
|
+45 256
|
+200 745
|
+281 419
|
+203 704
|
−38 898
|
+223 066
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CORA S.A. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 976 231 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 207 410 lei.
-
Este CORA S.A. plătitoare de TVA?
-
Da, CORA S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CORA S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată CORA S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CORA S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CORA S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.