CUI 21548503
CODIN SRL
CODIN SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2021 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.4 mii lei (−39.8% față de 2024) și o pierdere netă de 31.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
21548503
Nr. înregistrare
J2007000365388
EUID
ROONRC.J2007000365388
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
BLD. PANDURILOR, NR.11, BL.A8/1, SC.B, ET.8, AP.33
Data înregistrării
11-04-2007
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 08.11.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 16-12-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8020 - Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
32 374
Rezultat net
−31 136
Capitaluri proprii
−73 984
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
47 237
|
73 003
|
114 610
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
11 547
|
17 178
|
53 041
|
43 099
|
45 976
|
| Active circulante |
55 265
|
53 898
|
62 747
|
58 230
|
279 519
|
277 694
|
277 694
|
277 694
|
275 186
|
281 171
|
281 497
|
348 061
|
264 845
|
307 253
|
102 319
|
93 492
|
87 683
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
181
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
51 936
|
51 773
|
56 617
|
40 555
|
46 977
|
216 899
|
216 899
|
216 899
|
216 835
|
216 328
|
216 284
|
275 380
|
262 565
|
11 854
|
92 226
|
70 844
|
71 801
|
| Casa și conturi la bănci |
3 329
|
2 125
|
6 130
|
17 675
|
232 542
|
60 795
|
60 795
|
60 795
|
58 351
|
64 843
|
65 032
|
72 681
|
2 280
|
295 399
|
10 093
|
22 648
|
15 882
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
50 000
|
| Datorii |
176 486
|
169 749
|
146 960
|
26 281
|
10 379
|
10 281
|
10 281
|
10 281
|
9 482
|
9 481
|
5 773
|
8 308
|
1 232
|
21 879
|
131 952
|
147 134
|
195 563
|
| Capitaluri proprii |
−73 984
|
−42 848
|
30 397
|
43 496
|
280 687
|
278 960
|
278 960
|
278 960
|
277 251
|
283 237
|
287 271
|
351 300
|
275 160
|
302 552
|
23 408
|
−10 543
|
−11 904
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
5 017
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
32 374
|
53 815
|
89 122
|
70 265
|
3 250
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
94 521
|
217 449
|
208 715
|
1 066 021
|
317 443
|
573 256
|
471 226
|
| Venituri totale |
32 374
|
63 145
|
107 696
|
70 281
|
3 255
|
0
|
0
|
2 726
|
0
|
0
|
95 176
|
220 031
|
208 715
|
1 066 433
|
317 942
|
573 735
|
471 967
|
| Cheltuieli totale |
63 510
|
135 759
|
119 718
|
53 927
|
1 430
|
—
|
—
|
1 017
|
6 435
|
4 034
|
156 369
|
137 367
|
234 809
|
733 382
|
280 248
|
565 924
|
488 788
|
| Rezultat brut |
−31 136
|
−72 614
|
−12 022
|
+16 354
|
+1 825
|
0
|
0
|
+1 709
|
−6 435
|
−4 034
|
−61 193
|
+82 664
|
−26 094
|
+333 051
|
+37 694
|
+7 811
|
−16 821
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−31 136
|
−73 245
|
−13 099
|
+14 809
|
+1 727
|
0
|
0
|
+1 709
|
−6 435
|
−4 034
|
−64 029
|
+76 140
|
−27 392
|
+279 144
|
+33 951
|
+1 361
|
−21 154
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CODIN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 32 374 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 31 136 lei.
-
Este CODIN SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CODIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 decembrie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are CODIN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată CODIN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CODIN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CODIN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.