CUI 21551991
SOV CONSULTING SRL
SOV CONSULTING SRL este o firmă din Săcălăşeni, județul Maramureș, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma este plătitoare de TVA din 2009, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (−25.9% față de 2024), un profit net de 50.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
21551991
Nr. înregistrare
J2007000697241
EUID
ROONRC.J2007000697241
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Săcălăşeni
Adresă
STR. LACULUI, NR.7
Data înregistrării
12-04-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.04.2007
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0130 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
6421 - Activităţi ale holding-urilor
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
7220 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe sociale şi umaniste
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 369 732
Rezultat net
+50 807
Capitaluri proprii
1 792 051
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7020 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
402 564
|
7 822 974
|
7 843 481
|
904 254
|
744 862
|
583 442
|
670 676
|
196 440
|
71 034
|
91 983
|
156 506
|
176 180
|
152 973
|
70 190
|
69 905
|
| Active circulante |
12 869 682
|
2 927 223
|
3 004 358
|
5 374 969
|
5 934 093
|
4 619 537
|
1 708 160
|
788 801
|
1 116 714
|
590 694
|
233 743
|
65 376
|
46 344
|
97 494
|
14 174
|
| Stocuri |
285 950
|
386 396
|
30 215
|
9 754
|
3 351
|
—
|
—
|
—
|
156 160
|
155 136
|
—
|
1 754
|
—
|
319
|
319
|
| Creanțe |
12 042 147
|
2 486 770
|
2 735 383
|
4 351 525
|
5 708 604
|
4 138 084
|
1 498 953
|
634 381
|
809 788
|
344 990
|
28 577
|
32 737
|
21 203
|
54 374
|
3 439
|
| Casa și conturi la bănci |
541 585
|
54 057
|
238 760
|
1 013 690
|
222 138
|
481 453
|
209 207
|
154 420
|
150 766
|
90 568
|
205 166
|
30 885
|
25 141
|
42 801
|
10 416
|
| Cheltuieli în avans |
522 500
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 703
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
3 044 345
|
8 517 665
|
8 537 938
|
1 900 624
|
1 389 522
|
915 368
|
739 820
|
474 937
|
830 011
|
364 360
|
92 264
|
108 304
|
62 224
|
128 118
|
89 412
|
| Venituri în avans |
8 958 350
|
0
|
10 000
|
1 983 090
|
4 473 238
|
3 561 275
|
1 135 244
|
—
|
960
|
960
|
6 450
|
17 430
|
26 611
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 792 051
|
2 232 532
|
2 299 901
|
2 395 509
|
816 195
|
726 336
|
503 772
|
510 304
|
356 777
|
322 060
|
291 535
|
115 822
|
110 482
|
39 566
|
−5 333
|
| Capital subscris vărsat |
536 000
|
536 000
|
536 000
|
536 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
36 000
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 369 732
|
1 847 412
|
2 654 653
|
1 972 331
|
1 150 741
|
1 239 297
|
801 655
|
1 192 683
|
2 962 900
|
208 825
|
728 450
|
191 736
|
132 016
|
101 736
|
122 980
|
| Venituri totale |
10 089 562
|
1 857 645
|
3 994 755
|
5 439 153
|
3 250 711
|
1 680 181
|
865 895
|
1 042 253
|
2 968 010
|
373 779
|
739 447
|
204 925
|
139 503
|
102 375
|
122 998
|
| Cheltuieli totale |
10 038 755
|
1 825 934
|
3 755 114
|
4 211 430
|
3 125 098
|
1 099 980
|
813 081
|
876 800
|
2 927 654
|
337 679
|
531 504
|
198 568
|
136 228
|
47 731
|
78 086
|
| Rezultat brut |
+50 807
|
+31 711
|
+239 641
|
+1 227 723
|
+125 613
|
+580 201
|
+52 814
|
+165 453
|
+40 356
|
+36 100
|
+207 943
|
+6 357
|
+3 275
|
+54 644
|
+44 912
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+50 807
|
+19 772
|
+225 044
|
+1 210 895
|
+116 173
|
+569 159
|
+45 704
|
+153 526
|
+34 717
|
+30 525
|
+175 714
|
+5 340
|
+2 387
|
+50 344
|
+43 445
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
21
|
18
|
17
|
12
|
5
|
6
|
7
|
7
|
8
|
4
|
3
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOV CONSULTING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 369 732 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 50 807 lei.
-
Este SOV CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SOV CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are SOV CONSULTING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată SOV CONSULTING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOV CONSULTING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOV CONSULTING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.