CUI 2161780
METACO SA
METACO SA este o firmă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 117.4 mii lei (−28.3% față de 2023), un profit net de 19.5 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
2161780
Nr. înregistrare
J1991000099181
EUID
ROONRC.J1991000099181
Formă juridică
SA
Județ
Gorj
Localitate
Târgu Jiu
Adresă
STR. COMUNA DIN PARIS, NR.13
Data înregistrării
28-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9691 - Activități de servicii personale la domiciliu
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
117 392
Rezultat net
+19 517
Capitaluri proprii
702 769
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
121 802
|
129 100
|
136 398
|
114 772
|
141 869
|
141 869
|
155 909
|
177 049
|
190 681
|
88 821
|
89 788
|
96 781
|
120 869
|
133 008
|
155 686
|
172 348
|
| Active circulante |
719 814
|
693 724
|
641 548
|
413 866
|
481 883
|
457 407
|
556 613
|
605 940
|
567 175
|
509 315
|
493 567
|
471 604
|
482 489
|
421 441
|
391 331
|
316 502
|
| Stocuri |
0
|
—
|
0
|
108 926
|
120 596
|
101 889
|
99 347
|
81 912
|
74 770
|
90 480
|
83 403
|
106 448
|
109 307
|
133 028
|
120 163
|
112 381
|
| Creanțe |
243 099
|
231 143
|
150 463
|
159 173
|
246 142
|
237 124
|
260 932
|
282 974
|
226 632
|
224 301
|
356 794
|
296 573
|
256 537
|
223 465
|
203 322
|
151 235
|
| Casa și conturi la bănci |
476 715
|
462 581
|
491 085
|
145 767
|
115 145
|
118 394
|
196 334
|
241 054
|
265 773
|
194 534
|
53 370
|
68 583
|
116 645
|
64 948
|
67 846
|
52 886
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
8 303
|
8 303
|
8 303
|
8 303
|
8 303
|
8 303
|
8 303
|
10 058
|
11 963
|
14 254
|
16 939
|
19 973
|
| Datorii |
138 847
|
139 410
|
183 549
|
143 453
|
233 514
|
230 081
|
292 033
|
273 811
|
248 908
|
185 798
|
200 983
|
230 506
|
274 508
|
254 531
|
253 086
|
212 823
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
65 233
|
| Capitaluri proprii |
702 769
|
683 414
|
594 397
|
385 185
|
333 308
|
312 265
|
363 559
|
452 248
|
452 018
|
355 408
|
325 442
|
282 704
|
275 580
|
248 939
|
245 637
|
230 767
|
| Capital subscris vărsat |
178 445
|
178 445
|
178 445
|
178 445
|
178 445
|
178 445
|
178 445
|
178 445
|
—
|
121 245
|
121 245
|
121 245
|
121 245
|
121 245
|
121 245
|
121 245
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
117 392
|
163 722
|
241 481
|
126 866
|
86 910
|
212 415
|
295 389
|
415 814
|
456 145
|
492 888
|
468 487
|
415 089
|
495 493
|
428 056
|
560 672
|
478 421
|
| Venituri totale |
144 282
|
178 389
|
618 261
|
142 558
|
88 689
|
223 283
|
297 807
|
421 149
|
469 655
|
494 204
|
513 973
|
415 201
|
501 557
|
428 294
|
561 837
|
479 551
|
| Cheltuieli totale |
123 510
|
73 616
|
401 633
|
73 306
|
65 557
|
272 248
|
383 518
|
417 027
|
421 596
|
457 703
|
462 084
|
406 181
|
469 460
|
424 076
|
540 517
|
475 034
|
| Rezultat brut |
+20 772
|
+104 773
|
+216 628
|
+69 252
|
+23 132
|
−48 965
|
−85 711
|
+4 122
|
+48 059
|
+36 501
|
+51 889
|
+9 020
|
+32 097
|
+4 218
|
+21 320
|
+4 517
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+19 517
|
+90 446
|
+209 459
|
+65 060
|
+21 043
|
−51 294
|
−88 689
|
+229
|
+39 411
|
+29 966
|
+42 738
|
+7 124
|
+26 640
|
+3 303
|
+14 870
|
−412
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
4
|
5
|
5
|
7
|
6
|
6
|
9
|
6
|
9
|
7
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut METACO SA în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 117 392 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 517 lei.
-
Este METACO SA plătitoare de TVA?
-
Da, METACO SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are METACO SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor.
-
Când a fost înființată METACO SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către METACO SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește METACO SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.