CUI 21640282
MARA CONSTRUCT S.R.L.
MARA CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Mihail Kogălniceanu, județul Constanța, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 7.3 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
21640282
Nr. înregistrare
J13/1390/2007
EUID
ROONRC.J13/1390/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Mihail Kogălniceanu
Adresă
STR. TOMIS, NR.23
Data înregistrării
26-04-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.04.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 21-05-2018
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−7 285
Capitaluri proprii
10 513 672
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
60 044
|
60 044
|
60 044
|
108 373
|
141 274
|
177 932
|
114 867
|
77 063
|
89 675
|
| Active circulante |
20 533 500
|
20 533 456
|
20 533 456
|
822 999
|
800 653
|
757 729
|
1 470 468
|
189 027
|
37 706
|
| Stocuri |
95 229
|
95 228
|
95 228
|
64 155
|
61 424
|
46 476
|
34 622
|
21 879
|
21 879
|
| Creanțe |
983 536
|
983 536
|
983 536
|
246 869
|
526 200
|
95 977
|
525 452
|
140 528
|
9 733
|
| Casa și conturi la bănci |
19 454 735
|
19 454 692
|
19 454 692
|
511 975
|
213 029
|
615 276
|
910 394
|
26 620
|
6 094
|
| Datorii |
9 422 714
|
9 415 385
|
9 415 385
|
794 648
|
420 612
|
300 435
|
806 193
|
118 055
|
56 243
|
| Provizioane |
657 158
|
657 158
|
657 158
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
10 513 672
|
10 520 957
|
10 520 957
|
136 724
|
521 315
|
635 226
|
779 142
|
148 035
|
71 138
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
26 135
|
81 092
|
3 866 553
|
7 470 600
|
6 727 369
|
217 833
|
58 595
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
40 044
|
89 265
|
3 879 695
|
7 480 846
|
6 737 763
|
217 910
|
58 595
|
| Cheltuieli totale |
7 285
|
0
|
44 046
|
444 654
|
3 841 233
|
7 308 318
|
5 914 900
|
124 857
|
60 991
|
| Rezultat brut |
−7 285
|
0
|
−4 002
|
−355 389
|
+38 462
|
+172 528
|
+822 863
|
+93 053
|
−2 396
|
| Rezultat net |
−7 285
|
0
|
−4 002
|
−355 389
|
+29 202
|
+142 084
|
+708 005
|
+76 898
|
−2 396
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
13
|
17
|
15
|
9
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARA CONSTRUCT S.R.L. în 2018?
-
Bilanțul pe 2018 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 7 285 lei.
-
Este MARA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, MARA CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MARA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MARA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARA CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARA CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.