CUI 21646277
SPEED CONSTRUCT S.R.L.
SPEED CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Târnăveni, județul Mureș, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o pierdere netă de 607 lei.
Date de identificare
CUI
21646277
Nr. înregistrare
J26/811/2007
EUID
ROONRC.J26/811/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târnăveni
Adresă
STR. INDUSTRIEI, NR.8
Data înregistrării
27-04-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.04.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliarăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−607
Capitaluri proprii
−883 904
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
263 093
|
263 093
|
263 565
|
| Active circulante |
13 122
|
13 209
|
129 319
|
273 908
|
432 670
|
808 320
|
1 312 853
|
1 796 361
|
2 114 809
|
2 255 198
|
2 334 616
|
2 479 383
|
2 480 973
|
2 583 327
|
2 015 411
|
1 922 118
|
1 803 553
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
665 861
|
665 852
|
1 193 253
|
2 019 740
|
2 107 807
|
2 446 622
|
2 530 837
|
2 005 474
|
1 916 023
|
1 769 339
|
| Creanțe |
—
|
—
|
106 196
|
263 654
|
422 947
|
802 567
|
1 264 898
|
1 119 031
|
1 445 106
|
1 060 751
|
310 843
|
369 911
|
27 197
|
51 837
|
9 626
|
398
|
28 837
|
| Casa și conturi la bănci |
13 122
|
13 209
|
23 123
|
10 254
|
9 723
|
5 753
|
47 955
|
11 469
|
3 851
|
1 194
|
4 033
|
1 665
|
7 154
|
653
|
311
|
5 697
|
5 377
|
| Datorii |
897 026
|
896 505
|
1 034 913
|
1 164 754
|
1 325 636
|
1 674 933
|
2 148 293
|
2 508 412
|
2 780 294
|
2 797 687
|
2 669 543
|
2 759 709
|
2 645 691
|
2 588 839
|
2 283 501
|
2 189 818
|
2 064 777
|
| Capitaluri proprii |
−883 904
|
−883 296
|
−905 594
|
−890 846
|
−892 966
|
−866 613
|
−835 440
|
−712 051
|
−665 485
|
−542 489
|
−334 927
|
−280 326
|
−164 718
|
−5 512
|
−4 997
|
−4 607
|
2 341
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
572 875
|
117 500
|
526 659
|
1 050 616
|
107 613
|
278 842
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
—
|
26 310
|
23 833
|
34 940
|
14 934
|
14 672
|
−85 986
|
117 732
|
−530
|
224 216
|
19 546
|
−59 973
|
78 769
|
525 363
|
89 450
|
146 685
|
548 077
|
| Cheltuieli totale |
607
|
4 012
|
38 581
|
32 820
|
41 288
|
45 750
|
31 605
|
163 123
|
119 103
|
426 258
|
70 918
|
47 271
|
237 974
|
525 877
|
89 840
|
151 983
|
551 708
|
| Rezultat brut |
−607
|
+22 298
|
−14 748
|
+2 120
|
−26 354
|
−31 078
|
−117 591
|
−45 391
|
−119 633
|
−202 042
|
−51 372
|
−107 244
|
−159 205
|
−514
|
−390
|
−5 298
|
−3 631
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+22 298
|
−14 748
|
+2 120
|
−26 354
|
−31 172
|
−123 389
|
−46 566
|
−122 996
|
−207 562
|
−54 600
|
−115 609
|
−159 205
|
−514
|
−390
|
−6 948
|
−5 097
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este SPEED CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, SPEED CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SPEED CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară.
-
Când a fost înființată SPEED CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2007.
-
Unde are sediul SPEED CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei SPEED CONSTRUCT S.R.L. (CUI 21646277) este în STR. INDUSTRIEI, NR.8, Târnăveni, județul Mureș.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SPEED CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SPEED CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.