CUI 21650227
CUSIPIT SRL
CUSIPIT SRL este o firmă din Prăjeşti, județul Bacău, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2007, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 143.5 mii lei (−71.5% față de 2024), o pierdere netă de 57.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
21650227
Nr. înregistrare
J2007000776047
EUID
ROONRC.J2007000776047
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Prăjeşti
Data înregistrării
27-04-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.04.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 02-05-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
143 500
Rezultat net
−57 844
Capitaluri proprii
−16 734
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
17 068
|
59 129
|
91 654
|
85 528
|
85 021
|
79 892
|
90 030
|
90 410
|
93 873
|
73 897
|
7 325
|
4 894
|
10 653
|
24 241
|
37 271
|
49 461
|
62 491
|
| Active circulante |
184 528
|
286 305
|
270 190
|
253 496
|
243 112
|
380 056
|
298 033
|
217 557
|
166 907
|
202 729
|
185 903
|
138 717
|
71 717
|
14 638
|
13 969
|
9 253
|
2 883
|
| Stocuri |
—
|
—
|
74 464
|
42 683
|
4 992
|
23 102
|
9 393
|
3 418
|
10 915
|
7 970
|
23 967
|
20 724
|
2 761
|
1 083
|
5 771
|
4 166
|
1 627
|
| Creanțe |
97 218
|
91 519
|
47 771
|
34 514
|
42 660
|
26 231
|
44 241
|
34 299
|
98 421
|
18 256
|
76 998
|
1 447
|
6 548
|
12 623
|
7 229
|
736
|
900
|
| Casa și conturi la bănci |
87 310
|
194 786
|
147 955
|
176 299
|
195 460
|
330 723
|
244 399
|
179 840
|
57 571
|
176 503
|
84 938
|
116 546
|
62 408
|
932
|
969
|
4 351
|
356
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 276
|
2 276
|
| Datorii |
218 330
|
304 325
|
398 456
|
377 213
|
375 205
|
426 444
|
392 630
|
315 319
|
313 502
|
346 204
|
302 880
|
299 132
|
242 612
|
202 776
|
169 319
|
139 659
|
117 280
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−16 734
|
41 109
|
−36 612
|
−38 189
|
−47 072
|
33 504
|
−4 567
|
−7 352
|
−52 722
|
−69 578
|
−109 652
|
−155 521
|
−160 242
|
−163 897
|
−118 079
|
−78 669
|
−49 630
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
143 500
|
504 330
|
308 746
|
357 660
|
183 905
|
223 999
|
365 284
|
238 175
|
228 700
|
364 330
|
236 279
|
142 043
|
99 589
|
35 540
|
38 545
|
33 875
|
20 136
|
| Venituri totale |
143 517
|
436 895
|
328 516
|
376 770
|
158 779
|
201 137
|
351 976
|
217 255
|
201 737
|
298 713
|
214 988
|
148 308
|
100 878
|
30 370
|
41 751
|
35 988
|
17 209
|
| Cheltuieli totale |
201 361
|
343 896
|
321 203
|
364 181
|
231 759
|
166 364
|
345 405
|
169 294
|
182 094
|
248 528
|
162 050
|
139 318
|
94 229
|
75 898
|
77 996
|
63 377
|
45 957
|
| Rezultat brut |
−57 844
|
+92 999
|
+7 313
|
+12 589
|
−72 980
|
+34 773
|
+6 571
|
+47 961
|
+19 643
|
+50 185
|
+52 938
|
+8 990
|
+6 649
|
−45 528
|
−36 245
|
−27 389
|
−28 748
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−57 844
|
+77 721
|
+4 252
|
+8 883
|
−74 809
|
+32 304
|
+2 785
|
+45 370
|
+16 856
|
+40 074
|
+45 868
|
+4 722
|
+3 655
|
−45 528
|
−36 245
|
−29 039
|
−30 215
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
0
|
3
|
3
|
4
|
4
|
2
|
—
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CUSIPIT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 143 500 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 57 844 lei.
-
Este CUSIPIT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CUSIPIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 mai 2007.
-
Ce cod CAEN principal are CUSIPIT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CUSIPIT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CUSIPIT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CUSIPIT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.