CUI 21714665
EROS CONSTRUCT SRL
EROS CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (−15.7% față de 2024), un profit net de 857.7 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
21714665
Nr. înregistrare
J40/14802/2015
EUID
ROONRC.J40/14802/2015
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR. SĂVINEŞTI, NR.5, BL.B, ET.5, AP.32(TIP 4)
Data înregistrării
11-05-2007
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.12.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 512 656
Rezultat net
+857 651
Capitaluri proprii
4 022 913
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
111 822
|
69 011
|
141 195
|
211 038
|
274 315
|
75 081
|
67 075
|
82 726
|
81 832
|
22 339
|
—
|
| Active circulante |
4 743 173
|
4 654 902
|
4 332 587
|
4 197 852
|
2 692 739
|
3 029 202
|
1 513 244
|
1 080 184
|
891 436
|
216 817
|
14 851
|
| Stocuri |
418 751
|
428 375
|
348 260
|
734 659
|
117 384
|
143 890
|
13 482
|
12 522
|
2 240
|
—
|
—
|
| Creanțe |
486 979
|
344 311
|
308 455
|
356 759
|
413 815
|
349 198
|
266 241
|
163 554
|
129 351
|
17 661
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
3 837 443
|
3 882 216
|
3 675 872
|
3 106 434
|
2 161 540
|
2 536 114
|
1 233 521
|
904 108
|
759 845
|
199 156
|
14 851
|
| Cheltuieli în avans |
5 332
|
6 610
|
6 353
|
555
|
1 530
|
1 937
|
3 102
|
—
|
—
|
496
|
—
|
| Datorii |
837 414
|
423 554
|
321 309
|
431 363
|
195 300
|
278 575
|
172 171
|
129 581
|
127 768
|
71 154
|
1 609
|
| Capitaluri proprii |
4 022 913
|
4 306 969
|
4 158 826
|
3 978 082
|
2 773 284
|
2 827 645
|
1 411 250
|
1 033 329
|
845 500
|
168 498
|
13 242
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 512 656
|
2 981 861
|
3 247 372
|
5 638 687
|
3 068 123
|
3 699 348
|
2 152 996
|
1 413 746
|
1 538 383
|
444 848
|
15 000
|
| Venituri totale |
2 871 595
|
3 175 984
|
3 424 553
|
5 644 423
|
3 078 222
|
3 700 196
|
2 153 004
|
1 434 146
|
1 541 527
|
444 848
|
15 000
|
| Cheltuieli totale |
1 842 064
|
1 895 555
|
2 065 010
|
3 265 419
|
2 509 648
|
1 657 334
|
1 487 083
|
853 230
|
722 791
|
273 238
|
857
|
| Rezultat brut |
+1 029 531
|
+1 280 429
|
+1 359 543
|
+2 379 004
|
+568 574
|
+2 042 862
|
+665 921
|
+580 916
|
+818 736
|
+171 610
|
+14 143
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+857 651
|
+1 091 114
|
+1 171 505
|
+2 204 440
|
+547 622
|
+2 015 592
|
+645 288
|
+566 566
|
+803 318
|
+165 756
|
+13 693
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
9
|
9
|
9
|
8
|
7
|
6
|
5
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EROS CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 512 656 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 857 651 lei.
-
Este EROS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EROS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are EROS CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată EROS CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2015.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EROS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EROS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.