CUI 21722684
TRANSFA SRL
TRANSFA SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (+4.2% față de 2018), un profit net de 17.4 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
21722684
Nr. înregistrare
J22/1430/2007
EUID
ROONRC.J22/1430/2007
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
Str. Marta, Nr. 22,camera2, C.P.
Data înregistrării
14-05-2007
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.05.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 20-10-2021
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6492 - Alte activităţi de creditare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2019
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 297 098
Rezultat net
+17 367
Capitaluri proprii
1 070 639
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
309 625
|
92 738
|
194 458
|
338 142
|
258 203
|
293 577
|
52 348
|
75 488
|
99 100
|
69 270
|
—
|
| Active circulante |
1 727 525
|
1 586 127
|
1 090 427
|
565 402
|
886 128
|
336 517
|
51 474
|
126 841
|
73 444
|
98 059
|
3 744
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
83
|
| Creanțe |
893 719
|
664 956
|
620 589
|
416 256
|
226 247
|
46 968
|
17 310
|
36 316
|
19 793
|
9 575
|
1 120
|
| Casa și conturi la bănci |
833 806
|
921 171
|
469 838
|
149 146
|
659 881
|
289 549
|
34 164
|
90 525
|
53 651
|
88 484
|
2 541
|
| Datorii |
966 511
|
625 893
|
497 649
|
611 996
|
1 028 943
|
603 057
|
42 159
|
151 824
|
129 783
|
118 515
|
23 027
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
31 091
|
21 414
|
13 560
|
8 828
|
6 749
|
17 623
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 070 639
|
1 052 972
|
756 145
|
270 134
|
101 828
|
18 209
|
54 914
|
32 882
|
42 761
|
48 814
|
−19 283
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2018
1 297 098
|
1 245 076
|
1 527 189
|
1 052 507
|
948 804
|
303 002
|
100 192
|
53 046
|
102 214
|
215 284
|
2 450
|
| Venituri totale |
1 422 263
|
1 301 225
|
1 669 939
|
1 176 610
|
1 000 905
|
323 673
|
100 547
|
53 126
|
102 260
|
256 601
|
6 652
|
| Cheltuieli totale |
1 391 481
|
991 834
|
1 156 674
|
978 979
|
901 027
|
360 378
|
74 517
|
63 006
|
108 313
|
179 559
|
13 006
|
| Rezultat brut |
+30 782
|
+309 391
|
+513 265
|
+197 631
|
+99 878
|
−36 705
|
+26 030
|
−9 880
|
−6 053
|
+77 042
|
−6 354
|
| Rezultat net |
Față de 2018
+17 367
|
+296 827
|
+486 011
|
+168 305
|
+83 619
|
−36 705
|
+22 032
|
−9 880
|
−6 053
|
+68 097
|
−7 271
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2018
|
6
|
6
|
5
|
8
|
7
|
6
|
5
|
5
|
5
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TRANSFA SRL în 2019?
-
Bilanțul pe 2019 arată o cifră de afaceri netă de 1 297 098 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 17 367 lei.
-
Este TRANSFA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, TRANSFA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TRANSFA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a..
-
Când a fost înființată TRANSFA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TRANSFA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TRANSFA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.